OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 7 NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – 29.05.2022 r.

1. Od pierwszej niedzieli czerwca do końca sierpnia, Msze wieczorne w niedziele i święta będą odprawiane o 20.00, a nie o 19.00. Szczególnie niech pamiętają o tym przychodzący na tę Mszę.
  2. Przy wejściu wywiesiliśmy plakaty zapraszające na nasz Piknik Rodzinny - dnia 12 czerwca. Zostały na nich przedstawione atrakcje przygotowywane przez organizatorów. Nadal przyjmujemy zgłoszenia chętnych do pomocy w gastronomii, przygotowaniu i posprzątaniu placu i prowadzeniu różnych atrakcji. Dane kontaktowe (telefon, email) na plakacie i na stronie parafii.
     – w poniedziałek – wsp. św. Zdzisławy.
     – we wtorek – święto Nawiedzenie NMP i I wtorek - Koronka do Miłosierdzia Bożego.
     – we środę – wsp. św. Justyna i I Środa – po Mszy wieczornej zmiana tajemnic dla Róży, a Katecheza Dorosłych odbędzie się za tydzień 8 czerwca o 19.30.
     – we czwartek – I Czwartek – modlitwy o powołania i za kapłanów.
     – w piątek – I Piątek – od 9.00 odwiedziny chorych; od 17.00 spowiedź; Msze o 7.30 i 18.30.
     – w sobotę – I Sobota: W czwartek piątek i w sobotę dodatkowe wystawienie Pana Jezusa od 7.00.
     – w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  4. Po Mszy wieczornej odprawiamy nabożeństwa – do wtorku majowe, a od środy czerwcowe. Podczas nabożeństw będziemy się przygotowywać do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  5. W sobotę 4 czerwca, odbędzie się V Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Rozpoczęcie podczas Mszy o 12.00.
  6. W niedzielę 5 czerwca o 10.00 dzieci klas IV będą przeżywać I rocznicę swojej I Komunii.
  7. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – Niezłe ziółka – o świętych niesfornych w dzieciństwie
    Niedziela – Jak się dogadać - o sposobach na dobre rozmowy w małżeństwie
    Różaniec
    Mały Gość – dla dzieci
  8. Wczoraj Ks. Rafał obchodził 11 rocznicę święceń kapłańskich. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
  9. Pogrzeb śp. Jerzego Orłowskiego, z ul. Orlich Gniazd, członka naszego chóru parafialnego, odbędzie się we czwartek, 2 czerwca, o g. 13.00 na Batowicach przy ul. Reduta ......

Niedziela - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 29.05.2022
    – 08.30 – ++ Alicja Nowak i + Teresa Niedziółka z ok. Dnia Matki, o wieczne zbawienie
    – 10.00 – w int. dziękcz. Antosia z ok. 2 urodzin, o potrzebne łaski
    – 11.30 – + Anna Godzicka, z ok. Dnia Matki, o zbawienie
    – 19.00 – w int. dziękcz. Kamili i Jarosława, z ok. 20 r. sakr. małż. oraz ich dzieci, z prośbą o błogosł.

– 07.30 – + Jan Durlak, o zbawienie
    – 18.30 – + O. Paschalis, o zbawienie
    – 07.30 – w int. dziękcz. Agnieszki, z ok. urodzin o Światło Ducha Świętego
    – 18.30 – w int. dziękcz. Józia, z ok. 1 ur. (Roczek) o łaski dla niego i rodziny