OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 30 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 27.10.2019 r.

1. W poniedz. przypada święto Apostołów - Szymona i Judy Tadeusza (patr. spraw trudnych).
  2. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień, w którym oddajemy cześć wszystkim zbawionym, również bezimiennym. Msze św. odprawimy jak w każdą niedzielę.
    W sobotę będziemy obchodzić Dzień Zaduszny - wsp. Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze z wypominkami jednorazowymi odprawimy jak w niedzielę. Dodatkowa spowiedź - w czwartek 17-20.
    Przypominamy, że w okresie Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, od 1 do 8 listopada, raz w ciągu dnia, możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych.
    Nasza troska o zmarłych wyraża się także poprzez - Msze zamówione w ich intencji, np. gregoriańskie lub rocznicowe, wypominki, prywatne modlitwy oraz dbałość o cmentarze i groby zmarłych (np. przy zbiegu ulic Piaskowej i Chełmońskiego). Można jeszcze zapisać imiona zmarłych na całoroczne wypominki. Wypominki jednorazowe odczytamy 2 listopada przed Mszami.
  3. W piątek przypada też I piątek listopada. Odwiedziny chorych od 9.20 (zaraz po Mszy).
  4. W sobotę przypada I sobota listopada. Msze jak w niedzielę.
  5. Od 1 listopada do końca roku 2020, zgodnie z poleceniem Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, będziemy wystawiać Pana Jezusa w monstrancji pół godziny przed wszystkimi Mszami wieczornymi. Będzie wtedy możliwość indywidualnej adoracji, na którą serdecznie zapraszamy. 10 min przed rozpoczęciem Mszy odprawimy wspólnie dziesiątkę różańca i litanię do JP II.
  6. Od 1 listopada, w 2 kinach w Krakowie - Kijów na Alejach Krasińskiego i Multikino na ul. Dobrego Pasterza będzie wyświetlany głośny film "NIEPLANOWANE". Każdy dorosły powinien go obejrzeć. Więcej informacji na naszej stronie. W Niedzieli jest wywiad z główną bohaterką filmu - Abby Johnson zatytułowany "Szatan posługuje się kłamstwem".
  7. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej:
    Mały Gość Niedzielny – dla dzieci

PO MSZY 10.00 i 11.30 BŁOGOSŁAWIEŃSTWO INDYWIDUALNE DZIECI

Niedziela – 27.10.2019
    – 08.30 – ++ Władysława (ona) i Ignacy Gębarowscy i Stefan Majcher
    – 10.00 – w int. dziękcz. Jolanty i Krzysztofa Szostak, z ok. 30 r. sakr. małż., z prośbą o łaski
    – 10.00 – w int. dziękcz. Stanisławy i Jana , z ok. 44 r. sakr. małż., z prośbą o łaski
    – 11.30 – w int. dziękcz. Agnieszki, Janka, Maćka i Szymka, o łaski

– 07.30 –
    – 18.30 – + Tadeusz Dołega-Dołegowski, od rodziny Najder i Niekuń
    – 07.30 – + Maria Gruca
    – 18.30 – + Anna Makuła, od chrzestnej Janiny
    – 07.30 – + Jerzy Kurczewski, w 26 r. śm.
    – 18.30 – + Katarzyna Mazur w 5 r. śm. oraz ++ Wacław i Maria Mazur
    – 07.30 – w int. dziękcz. Joanny z ok. urodzin, z prośbą o łaski
    – 18.30 – + Anna Makuła, od wspólnoty Świetlicy Przystań i przyjaciół

Piątek - Uroczystość Wszystkich Świętych – 01.11.2019