OGŁOSZENIA DUSZP. NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 09.06.2019 r.

1. W niedzielę za tydzień odbędzie się nasz VI Piknik, którego Gościem Specjalnym będzie Anna Treter, solistka oraz wokalistka zespołu Pod Budą. PROGRAM - koniecznie przeczytać cały z ulotki!!!
    Szczegółowy program jest na ulotkach i stronie parafii, będzie na bieżąco zapowiadany ze sceny i będzie na afiszach. Serdecznie zapraszamy parafian i gości do wspólnego spędzenia czasu. Módlmy się o pogodę.
    Od g. 10.00 zamknięty będzie parking, a w czasie pikniku nie będzie na niego wjazdu.
    Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby jeszcze pomóc. Liczymy na pomoc Panów przy rozstawianiu namiotów i stołów, które rozpocznie się ok. g. 10.00. Liczymy jak zawsze na nasze Panie i ich znakomite wypieki, przetwory i sałatki do naszej Kawiarenki Pod Chmurką. Ciasta, chleby, przetwory i sałatki prosimy przynosić do sali nad zakrystią w sobotę od 16.30 do 18.00 i w niedzielę od 8.00 i potem po Mszy od 9.30.
    Ogłosiliśmy konkurs z nagrodami na wiersz lub piosenkę na temat naszej parafii. Przypominamy, że prace konkursowe trzeba oddać dzisiaj. Można to uczynić w zakrystii.
     – w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. odprawimy o g. 7.30 i 18.30.
     – we wtorek – wsp. św. Barnaby Ap.
     – we czwartek – Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana.
     – w przyszłą niedzielę – przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej archidiecezji za tydzień kończy się okres Komunii i spowiedzi wielkanocnej.
  3. Za 11 dni, 20 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Odprawimy wtedy uroczystą procesję po terenie parafii. Odbędzie się ona po Mszy św. o godz. 11.30. Rodziny, które dotąd przygotowywały 4 Ołtarze i w tym roku proszę o tę posługę. Proszę także o pomoc sąsiadów.
  4. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na cele parafii - na tacę, na konto, w kopertach. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary (w II niedzielę), które posłużą wypłaceniu prac przy stropie kościoła. Dziękujemy też osobom, które wspierają nasz Piknik - finansowo, pracą i wszelką pomocą.
  5. Bonifratrzy, jak co roku, zapraszają na Dni Samarytańskie. W sobotę 15 czerwca można skorzystać z wielu bezpłatnych badań. Trzeba się wcześniej zapisać. Szczegóły na plakacie.
  6. Przedszkole integracyjne "Smocza Dolina", z ul. Fiszera 32 (naprzeciw Ikei) zaprasza zainteresowanych na Dzień Otwarty połączony z Piknikiem, w środę 12 czerwca w godz. 15.00-17.00.
  7. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej:

PO MSZY 10.00 i 11.30 BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DZIECI

Niedziela - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 09.06.2019
    – 08.30 – w int. dziękcz. Szymona z ok. 18 ur., o światło Ducha Świętego
    – 10.00 – w int. dziękcz. Joasi, Wiktorii, Emilki i Natalki i ich rodziców i chrzestnych, o potrzebne łaski
    – 11.30 – int dziękcz. od rodziców młodzieży bierzmowanej u nas, o współpracę z Duchem Świętym
    – 11.30 – w int. dziękcz. Pawła z ok. urodzin, o potrzebne łaski, zdrowie i wszelkie błogosławieństwo
    20.00 – w int. parafian, dobroczyńców i ofiarodawców

– 07.30 – w int. dziękcz. Jasia z ok. urodzin, z prośbą o Bożą opiekę
    – 18.30 – + Albin, w 5 r. śm.
    – 18.30 – + Katarzyna Bajorek
    – 18.30 – o szczęśliwe rozwiązanie dla Ani, o zdrowie dla mamy i dziecka
    – 07.30 –
    – 18.30 – w int. dziękcz. Katarzyny i Piotra, z ok. 10 r. sakr. małż., o łaski dla nich i dzieci