OGŁOSZENIA NA 5 NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – 07.05.2023 r.

1. Procesja na Skałkę, ku czci św. Stanisława, patrona naszej Ojczyzny odbędzie się w przyszła niedzielę. Zaprasza na nią Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski.
  2. W maju codziennie po Mszy św. wieczornej odprawiamy nabożeństwa majowe.
  3. Sakramentu bierzmowania młodzieży klas VIII udzieli ks. Biskup Jan Zając w najbliższy piątek, o 18.00. Będziemy się też za niego modlić z okazji 60-lecia sakramentu kapłaństwa. Nabożeństwo majowe w piątek odprawimy przed bierzmowaniem o 17.30. Od piątku przy naszej Parafii będzie można obejrzeć wystawę plenerową, która opowiada o życiu i działalności Heleny Kmieć, wolontariuszki misyjnej która została zamordowana w Boliwii. W niedzielę za tydzień na wszystkich Mszach Świętych będziemy gościć przedstawicielkę Fundacji, która przybliży nam postać tej  wyjątkowej misjonarki. Po Mszach świętych na przygotowanym kiermaszu będzie można nabyć publikacje o śp. Helenie oraz pamiątki z misji, które stanowią cegiełkę na program stypendialny dla najbardziej potrzebujących dzieci w Boliwii, Zambii i Meksyku i Tanzanii. Helenka jest siostrzenicą Bpa Jan Zająca.
     – w poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława Bpa i Męcz., Głównego Patrona Polski.
     – w sobotę – wsp. NMP z Fatimy, kolejna rocznica objawień fatimskich.
     – w przyszłą niedzielę – święto św. Macieja Ap.
  5. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na cele budowlane. Rodzicom dzieci, które 3 maja przyjęły I Komunię, dziękujemy za dar ołtarza.
  6. W wiatrołapie jest wywieszony plakat z kodem QR i z informacjami o możliwości włączenia się w organizację Pikniku Parafialnego, planowanego na 18 czerwca. Chętnych prosimy o kontakt wg danych umieszczonych na plakacie, ulotce i na stronie parafii.
  7. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Różaniec
    Głos Ojca Pio
    2 darmowe wydawnictwa dla rodziców – pomocne w wychowaniu

Niedziela – 07.05.2023
    – 08.30 – ++ Stanisław i Emilia Urbanik, Stanisław i Genowefa Krężel, o zbawienie
    – 10.00 – w int. dziękcz. Marii i Marcina z ok. 15 r. sakr małż, z prośbą o łaski dla nich i dzieci
    – 11.30 – w int. parafian, dobroczyńców i ofiarodawców
    – 19.00 – w int. o szczęśliwe rozwiązanie dla Pauliny i zdrowie dla matki i dziecka

– 07.30 – + Halina Jarosz, w 12 r. śm. o zbawienie
    – 18.30 – + Joanna Zabrzeska, w 3 r, śm., o zbawienie
    – 07.30 – w int. dziękcz. Karola, z ok. 6 urodzin, o łaski