Alleluja, Zmartwychwstał Pan
Weselmy się i radujmy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 18 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 02.08.2020 r.

– we wtorek – wsp. św. Jana Vianeya, proboszcza z Ars, patrona proboszczów W związku z pierwszym wtorkiem - po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.
     – we środę – wsp. poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny. W związku z pierwszą środą sierpnia zmiana tajemnic Różańca dla Róży.
     – we czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o 7.30 i 18.30. Jest to też pierwszy czwartek sierpnia. Pół godziny przed Mszami wystawienie Najśw. Sakr. i modlitwy za kapłanów i o powołania.
     – w piątek – pierwszy piątek sierpnia - Msze św. o 7.30 i 18.30. Przed Mszami wystawienie Najść. Sakramentu. Od 9.00 możliwość nawiedzenia chorych po uprzednim zawiadomieniu na parafialny numer telefonu.
     – w sobotę – wsp. św. Dominika, założyciela Dominikanów.
     – w przyszłą niedzielę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty Stein, Patronki Europy.
  2. We czwartek wyruszy Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Módlmy się szczególnie w tym roku za wszystkich pielgrzymów.
  3. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę (drugą w sierpniu) zostaną przeznaczone na cele budowlane parafii.
  4. Pogrzeb śp. Zofii Frasińskiej z ul. Wilczyńskiego odbędzie się we środę, 5 sierpnia o g. 13.00 na Rakowicach. Wieczne odpoczywanie ....
  5. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – parafia w XXI wieku, Idea katedry gotyckiej
    Niedziela – W jakie anioły wierzymy, O małżeństwach i Domowym Kościele

Niedziela – 02.08.2020
    – 08.30 – + Hieronim Winkowski, od personelu Przychodni Zdrowia Rodziny
    – 10.00 – w int. dziękcz. Janiny z ok. 80 ur., z prośbą o łaski potrzebne i zdrowie
    – 11.30 – w int. parafian, ofiarodawców i dobroczyńców parafii - chrzty
    20.00 – w int. dziękcz. Marianny i Mieczysława Łukawskich, z ok. 35 r. sakr. małż, o łaski

– 07.30 – w int. Ojczyzny, o światło Ducha Świętego dla Polaków
    – 18.30 – w int. dziękcz. Teresy i Janusza Kutrzeba z ok. 35 r. sakr. małż. z prośbą o łaski (Koronka)
    – 18.30 – + Władysława (ona) Stachnik w 1 r. śm. i Kazimierz Stachnik w 4 r. śm. (zmiana taj)
    – 07.30 – w int. dziękcz. Magdaleny i Pawła z ok. 3 r. sakr. małż. z prośbą o łaski
    – 18.30 – + Hieronim Winkowski, od koleżanek i kolegów Tomasza Winkowskiego z NZOZ Kr-Południe
    – 07.30 – za zmarłych z rodziny Mitręgów
    – 18.30 – + Helena Sułkowska, w 12 r. śm.
    – 18.30 – w int. dziękcz. Ewy, Janusza i Piotra z ok. urodzin, o łaski potrzebne

Niedziela – 09.08.2020
    – 10.00 – w int. dziekcz. Ewy, w dniu urodzin, o potrzebne łaski