OGŁOSZENIA NA 3 NIEDZ. WIELKANOCY - ODPUST – 30.04.2017 r.

1. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj. W maju, codziennie po Mszach św. wieczornych, będziemy odprawiać nabożeństwa majowe. W tygodniu, poza I piątkiem nie będzie Mszy porannych. Podczas majówek odprawimy nowennę prze uroczystością św. Stanisława. Ks. Arcybiskup zaprasza nas wszystkich w niedzielę za dwa tygodnie, 14 maja, na procesję z Wawelu na Skałkę.
     – w poniedziałek – wsp. św. Józefa Robotnika.
     – we wtorek – wsp. św. Atanazego.
     – we środę – Uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to Narodowe święto Polaków, pamiątka Konstytucji 3 maja. Msze odprawimy jak w niedzielę. Na wtorek, czyli Święto Flagi i na 3 Maja, pamiętajmy o wywieszeniu naszej flagi narodowej.
     – we czwartek – święto św. Floriana, patrona Krakowa.
     – w piątek – wsp. św. Stanisława Kazimierczyka.
     – w sobotę – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.
     – w przyszłą niedzielę – Niedziela Dobrego Pasterza i modlitwy o powołania.
  3. Dziś przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma św. Jesteśmy zaproszeni do czytania Listu do Galatów św. Pawła Ap.
  4. W tym tygodniu przypadają: pierwsza środą (zmiana tajemnic różańca), I czwartek (modlitwy za powołanych), I piątek (Msze o 7.30 i 18.30, od 9.00 odwiedziny chorych, a od 17.00 spowiedź), I sobota.
  5. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc poszkodowanym w wojnie w Syrii, a szczególnie w Aleppo. Zebraliśmy do puszek 4411,46 zł.
  6. Przy wejściu głównym stoją organizatorzy Pikniku Parafialnego. Bardzo prosimy o zgłaszanie się do nich i oferowanie pomocy w przygotowaniu tego wydarzenie. Potrzebna jest pomoc przy różnych pracach, w przygotowaniu ciast i różnych potraw, w prowadzeniu zabawy itp. Szczególnie prosimy też panów, do pomocy przy różnych pracach fizycznych.
  7. Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 119 w Krakowie, przy ul. Czerwieńskiego 1 przypominają, że do 8 maja trwają zapisy do klasy pierwszej szkoły Podstawowej.
  8. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej:
    Mały Gość Niedzielny – dla dzieci

PO MSZY O 10.00 I 11.30 BŁOGOSŁAWIEŃSTWO INDYWIDUALNE DZIECI.

Niedziela – 30.04.2017
    – 08.30 – w int. dziękczynnej Anny
    – 10.00 – w int. dziękcz. Miłosza z ok. 5 urodzin i w int. Ksawerka, z prośbą o łaski (CHRZTY)
    – 11.30 – SUMA ODPUSTOWA, w int. parafian, dobroczyńców i ofiarodawców
    – 11.30 – w int. dziękcz. Beaty i Zenona, z ok. rocznicy sakr. małż., z prośbą o łaski
    – 19.00 – o zdrowie w rodzinie oraz za zmarłego Władysława Szymczyka

W. Poniedziałek – 01.05
    – 18.30 – w int. dziękcz. Józefa z ok. imienin, z prośbą o łaski
    – 18.30 – ++ Piotr, Maria, Antoni z żoną Liselotte, Edward Trzaska i brat Władysław

Środa - NMP Królowej Polski – 03.05.2017
    – 08.30 – + Janina Garbień, w 2 r. śm.
    – 10.00 – w int. dziękcz. Weroniki z ok. urodzin, z prośbą o łaski
    – 11.30 – ++ Dorota i Józef Sara
    – 19.00 – w int. dziękcz. Jerzego z ok. imienin, z prośbą o łaski

– 18.30 – ++ Maria, Józef i Irena