OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 30 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 24.10.2021 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną. Przez cały tydzień, podczas Różańca będziemy się modlić w intencji misji. Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na misje.
  2. W czwartek przypada święto Apostołów – Szymona i Judy Tadeusza (patr. spraw trudnych).
  3. W poniedziałek za tydzień przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień, w którym oddajemy cześć wszystkim zbawionym, również bezimiennym. Msze jak w każdą niedzielę.
    W następny wtorek będziemy obchodzić Dzień Zaduszny – wsp. Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze z wypominkami jednorazowymi odprawimy o 7.00, 17.00 i 19.00. Dodatkowa spowiedź – w piątek 17.00–19.30. Spowiadamy też w powszednie dni tygodnia pół godziny przed Mszą.
    Przypominamy, że w okresie Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, od 1 do 8 listopada, raz w ciągu dnia, możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych.
    Nasza troska o zmarłych wyraża się także poprzez - Msze zamówione w ich intencji, np. gregoriańskie lub rocznicowe, wypominki, prywatne modlitwy oraz dbałość o cmentarze i groby zmarłych (np. przy zbiegu ulic Piaskowej i Chełmońskiego). Można jeszcze zapisać imiona zmarłych na całoroczne wypominki. Wypominki jednorazowe odczytamy 2 listopada po Mszach. (Wypominki przynosimy zapisane na kartkach)
  4. W następną niedzielę odprawimy ostanie w tym roku nabożeństwo różańcowe.
  5. W listopadzie powracamy do wystawienia Pana Jezusa w monstrancji pół godziny przed Mszami wieczornymi w środy i soboty. Będzie wtedy możliwość indywidualnej adoracji, na którą serdecznie zapraszamy. Na 5 min przed Mszą odprawimy wspólne modlitwy: w środy – Nowennę do MB Nieustającej Pomocy, a w soboty – modlitwy za wstaw. św. Jana Pawła II.
  6. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – o misjach oraz Niewiara i wiara Różewicza
    Niedziela – o szczegółach wizyty biskupów w Watykanie
    Mały Gość – dla dzieci
    Staś – dla dzieci
    Dziecko w wirtualnej siecidarmowe wydawnictwo dla rodziców

Niedziela – 24.10.2021
    – 08.30 – w int. dziękcz. Szymona i Dominika, z prośbą o światło Ducha Świętego i łaski
    – 10.00 – w intencji Bogu wiadomej
    – 11.30 – w int. dziękcz. Krystyny i Jerzego, z ok. 45 r. sakr. małż., o łaski dla nich i rodziny - po Mszy chrzest

– 07.30 –
    – 18.30 – w int. dziękcz. Danuty i Mirosława, z ok. 37 r. sakr. małż., o łaski dla nich i rodziny