Alleluja, Zmartwychwstał Pan
Weselmy się i radujmy

OGŁOSZENIA NA NIEDZ. CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22.11.2020 r.

1. Dzisiaj po Mszach św., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, uroczyście odnowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana w naszym życiu indywidualnym, rodzinnym i narodowym. Dziś też wspinamy św. Cecylię i modlimy się za muzyków kościelnych – kompozytorów, organistów, chórzystów, kantorów i scholistów.
    Podczas Mszy o g. 10.00, będziemy się modlić w intencji O. prof. Zdzisława Kijasa z ok. imienin, w intencji Scholi, Liturgicznej Służby Ołtarza, naszych chórzystów i organistów.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Zapraszamy na Roraty. Msze Roratnie w tygodniu, od poniedziałku do soboty, będziemy odprawiać o godz. 7.00. Dzieci niech przygotują lampiony. Podczas Mszy roratnych będziemy zgłębiać tajemnicę Eucharystii.
     – w poniedziałek – wsp. św. Klemensa, papieża.
     – we wtorek – wsp. św. Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy, męcz. z Wietnamu.
     – we środę – św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
     – w sobotę – wsp. św. Zdzisławy.
  4. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę dla ubogich i prześladowanych. Zabraliśmy do puszek 2210,70 zł. Przesłaliśmy je Siostrze Misjonarce z Boliwii oraz Stowarzyszeniu Pomocy Kościołowi w Potrzebie.
  5. Przy wejściu do zakrystii są już do nabycia Świece wigilijne Caritas, w ramach WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM. Parafia za dużą świecę wpłaca 12 zł, a za małą 6 zł. Ofiary złożone ponad to zostaną przeznaczone na inne dzieła charytatywne w parafii.
  6. Rozpoczęła się rekrutacje do naszej szkoły. Szczegóły są dostępne na stronie szkoły.
  7. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – Jak przeżyć Mszę w telewizji
    Niedziela – O sakramentach – zmieniają życie
    Mały Gość – z płytą, dla dzieci
    Promyczek Dobra – dla dzieci
    Mały Promyczek – dla dzieci
    Aniół Stróż – z płytą, dla dzieci
    Staś – z szopką, dla dzieci

Po Mszy o 10.00 i 11.30 – BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DZIECI, po 10.00 - KONKURS

Niedziela – 22.11.2020
    – 08.30 – + Salomea Grabeusz
    – 10.00 – w int. dziękcz. O. prof. Zdzisława, z ok. imienin, o potrzebne światło Ducha Świętego
    – 10.00 – w int. Służby Liturgicznej Ołtarza–scholi, lektorów, ministrantów i innych posługujących
    – 10.00 – w int. dziękcz. Sebastiana, z ok. 11 urodzin, o łaski dla rodziców i chrzestnych
    – 11.30 – ++ Joanna i Zygmunt Kulas i zm. z rodz., ++Władysława i Jan Młynarczyk i zm. z rodz.

– 07.30 – o nawrócenie, światło Ducha Świętego i błog. Boże dla Krzysztofa
    – 18.30 – + Aleksander Szarek, z ok. r. śm.
    – 07.30 – w int. dziękcz. EWY, z ok. urodzin, o światło Ducha Świętego
    – 07.30 – w int. Roberta, o powrót do zdrowia, pomoc Bożą i opiekę MB
    – 18.30 – + Czesław Szpyt
    – 07.30 – w int. dziękcz. za bezpieczny poród i o dalsze błog. Boże dla dziecka Martyny i Marcina
    – 18.30 – w int. dziękcz. Julity z ok. urodzin, o światło Ducha Świętego
    – 07.30 – o nawrócenie, światło Ducha Świętego i błog. Boże dla Sabiny
    – 07.30 –
    – 18.30 – w int. dziękcz. Emilii i jej rodziny, z prośbą o błog. Boże i opiekę MB Nieust. Pom.
    – 07.30 – o nawrócenie, światło Ducha Świętego i błog. Boże dla Wandy
    – 07.30 –
    – 18.30 – + Andrzej Gubała
    – 07.30 – w int. dziękcz. O. prof. Zdzisława Kijasa, z ok. imienin, o światło Ducha Świętego