Alleluja, Zmartwychwstał Pan
Weselmy się i radujmy

OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 06.01.2021 r.

1. Dzisiaj w Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli obchodzimy Dzień Misyjny Dzieci. Składka będzie przeznaczona na pomoc misjonarzom. Serdecznie za nią dziękujemy. Po Mszach św. pobłogosławimy kadzidło, kredę i wodę, aby każda rodzina mogła w łączności z parafią, ale w tym roku jednak indywidualnie, pomodlić się o błogosławieństwo w Nowym 2021 Roku i poświęcić dom lub mieszkanie. W tym roku nie będzie kolędy. Poświęcone - kredę i kadzidło można zabrać ze stolików, a wodę poświęcimy tę, którą przynieśliście ze sobą z domu w małych naczyniach. Na stronie internetowej umieszczony jest obrzęd i modlitwa błogosławieństwa domu. Wydruk modlitwy można też zabrać ze stolika przy wyjściu. Wodę poświęcimy również w niedzielę – Niedzielę Chrztu Pańskiego.
    Dziękujemy dzieciom, że zrobiły korony i przyniosły je na Msze św. Dzięki temu mogliśmy Mszę rozpocząć uroczystą procesją.
  2. Informujemy, że na prośbę parafian, do zakończenia drastycznych ograniczeń sanitarnych (1 osoba na 15 m2 powierzchni), w niedziele i święta będziemy nadal odprawiać dodatkową Mszę św. o g. 13.00. Będzie więc po 5 Mszy. Jeśli będzie już mogła przebywać w kościele 1 osoba na 7 m2, wrócimy do 4 Mszy i nie będzie Mszy o 13.00.
  3. Msze święte w dni powszednie tygodnia, od 4 do 30 stycznia będą odprawiane raz dziennie. W poniedziałki, czwartki i piątki o 7.30; wtorki i środy o 18.30. W soboty będą dwie Msze: o 7.30 i 18.30. Kancelaria w tym czasie będzie czynna w środy w g. 17.00 - 17.50 i soboty w g. 8.10 - 9.00.
  4. Zmiana tajemnic dla Róży odbędzie się w drugą środę, 13 stycznia, po Mszy wieczornej.
  5. Na spotkanie katechetyczne dorosłych zapraszamy także w drugą środę, 13 stycznia, o g. 19.20.
  6. Jutro przypada I czwartek stycznia. Przed Mszą św. - od 7.00, wystawienie Najść. Sakr i modlitwy o powołania i za kapłanów.
  7. Ofiary zebrane na tacę w niedzielę przeznaczymy na prace budowlane.
  8. Przypominamy, że nasza szkoła do 22 stycznia prowadzi rekrutację do klas pierwszych..
  9. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Różaniec
    Głos Ojca Pio
    Promyczek Dobra – dla dzieci
    Aniół Stróż – dla dzieci

Środa - UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 06.01.2021
    – 08.30 – + Halina Serwatka
    – 10.00 – w int. dziękcz. Aleksa, z ok. 11 urodzin o potrzebne łaski
    – 11.30 – w int. dziękcz. Lucjana i Marii, o potrzebne łaski
    – 13.00 – + Marian Madej i + Marianna Kościółek

– 07.30 – w int. Sabiny, o światło Ducha Świętego i nawrócenie