OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 26 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 25.09.2022 r.

1. Dziś odwiedzili nas: misjonarz z Zambii, o. Andrzej Leśniara SJ, który prowadzi tam szkoły radiowe oraz Czesław Tomaszewski SJ, dyrektor Referatu Misyjnego. O. Andrzej wygłosi kazania podczas Mszy, a O. Czesław już tradycyjnie będzie rozprowadzał za symboliczną ofiarą kolejny numer biuletynu misyjnego oraz kalendarz na 2023 rok. Przez spotkanie z misjonarzami parafialna grupa misyjna zainicjuje kolejny rok swojej działalności. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, aby dołączyli do grupy misyjnej. Celem grupy jest uświadamianie sobie i innym, że wszyscy jesteśmy powołani do głoszenia Ewangelii i zobowiązani do wspierania modlitwą i czynem tych, którzy wyruszają z nią na cały świat.
  2. W sobotę rozpoczyna się październik. Nabożeństwa Różańcowe będziemy odprawiać w dni powszednie tygodnia, ok. 18.55, a w niedzielę ok. 19.30. Do pomocy w odmawianiu różańca jak co roku, szczególnie zapraszamy dzieci.
     – w poniedziałek – wsp. św. Kosmy i Damiana, patronów aptekarzy.
     – we wtorek – wsp. św. Wincentego a'Paulo.
     – we środę – wsp. św. Wacława, Patrona Katedry na Wawelu.
     – we czwartek – święto św. Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała. Imieniny Ks. Rafała.
     – w piątek – wsp. św. Hieronima.
     – w sobotę – wsp. św. Teresy od Dzieciątka oraz I sobota. W I sobotę od 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa w ciszy. Wieczorem wystawienie będzie podczas różańca.
     – w przyszłą niedzielę – wsp. św. Aniołów Stróżów. Z tej okazji będzie możliwość zakupu nowego wydania książki O. Prof. Zdzisława Kijasa "Twój Anioł idzie przed Tobą" – o aniołach stróżach. O. Zdzisław będzie głosił homilie podczas Mszy przedpołudniowych i będzie mógł ją podpisywać.
  4. Serdecznie dziękujemy za ofiary do puszek na cele duszpasterstwa młodzieży w archidiecezji. W ubiegła niedzielę zebraliśmy – 803,84 zł.
  5. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – z artykułami o klerykalizmie
    Mały Gość – dla dzieci
    2 darmowe wydawnictwa dla rodziców – pomocne w wychowaniu
  6. Po Mszy wieczornej – Prośba o ułożenie ławek przed kościołem.
    PO MSZACH O 10.00 KONKURS, NAGRODY I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO OGÓLNE DZIECI ...

Niedziela – 25.09.2022
    – 08.30 – w int. dziękcz. Alicji i Mieczysława, ok. 50 r. sakr. małż., o łaski i opiekę MB (błog. Apa wręczyć)
    – 10.00 – w int. dziękcz. Ks. Bogusława, z ok. imienin, o potrzebne łaski, pamiętamy też o Ks. Rafale