OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 27 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 01.10.2022 r.

1. Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu odprawiamy po Mszach wieczornych ok. 18.55. Zapraszamy dzieci do pomocy w odmawianiu różańca.
  2. Zmiana tajemnic różańca dla Róży Różańcowej odbędzie się we środę po Różańcu.
  3. Spotkanie katechezy dorosłych odbędzie się w środę 12.10 o 19.40 w sali nad zakrystią.
     – dzisiaj – wsp. św. Aniołów Stróżów. Z tej okazji będzie możliwość zakupu nowego wydania książki O. Prof. Zdzisława Kijasa "Twój Anioł idzie przed Tobą" – o aniołach stróżach. O. Zdzisław będzie głosił homilie podczas Mszy przedpołudniowych i będzie mógł ją podpisywać.
     – we wtorek – wsp. św. Franciszka, patrona Ojca świętego – po porannej Mszy Koronka.
     – we środę – wsp. św. Faustyny – propagatorki Kultu i Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz wsp. bł. Bartolo Longo – propagatora Nowenny Pompejańskiej i modlitwy różańcowej.
     – we czwartek – I czwartek – przed Mszą poranną wystawienie i modlitwy o powołania.
     – w piątek – wsp. NMP Różańcowej i I piątek. Spowiedź po południu od 17.00. A od 9.00 odwiedziny chorych – przed Mszą poranną wystawienie.
     – w przyszłą niedzielę – święto bł. Wincentego Kadłubka, pierwszego polskiego kronikarza
  5. Ofiary zebrane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na cele budowlane parafii. Dziękujemy za ubiegłotygodniowe ofiary na misje - zebrano 5691,80 zł, 5 Euro i 5 USD.
  6. Dzieciom klas III przygotowującym się do I Komunii, poświęcimy i rozdamy różańce w przyszłą niedzielę, podczas dodatkowej Mszy św. o 13.30. Po Mszy krótkie spotkanie.
  7. Za tydzień, z okazji tegorocznego Dnia Papieskiego odwiedzą nas młodzi wolontariusze Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Złożą świadectwa i przed kościołem będą zbierać ofiary do puszek na pomoc uzdolnionej młodzieży ze środowisk biedniejszych.
  8. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – o toksycznych relacjach, gdy "nie odetniemy pępowiny"
    Gość Niedzielny Ekstra – o Kulcie Miłosierdzia
    Niedziela – rozmowy z młodymi o ważnych sprawach
    2 darmowe wydawnictwa dla rodziców – pomocne w wychowaniu

PO MSZY O 10.00 i 11.30 BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DZIECI I KONKURS.

Niedziela – 02.10.2022
    – 08.30 – w int. dziękcz. Mariana z ok. urodzin, o łaski potrzebne, o zdrowie
    – 10.00 – za zmarłych z rodzin – Targosz, Wajdzik, Widłak i Przysiężniaków, o zbawienie
    – 11.30 – za parafian, ofiarodawców i dobroczyńców parafii – (chrzty)