OGŁOSZENIA NA 7 NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - WNIEBOWSTĄPIENIE – 21.05.2023 r.

1. Od pierwszej niedzieli czerwca do końca sierpnia, Msze wieczorne w niedziele i święta będą odprawiane o 20.00, a nie o 19.00. Niech pamiętają o tym przychodzący na Mszę wieczorną.
  2. Przy wejściu wywiesiliśmy nowe plakaty zapraszające na nasz Piknik Rodzinny - dnia 18 czerwca. Zostały na nich przedstawione atrakcje przygotowywane przez organizatorów. Nadal przyjmujemy zgłoszenia chętnych do pomocy w gastronomii, przygotowaniu i posprzątaniu placu i prowadzeniu różnych atrakcji. Dane kontaktowe (telefon, email) na plakacie i na stronie parafii.
     – w poniedziałek – wsp. św. św. Rity z Cascii, patronki spraw beznadziejnych.
     – we środę – wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych.
     – w piątek – wsp. w. Filipa Nereusza.
     – w sobotę – wsp. św. Pawła VI, papieża.
     – w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i wsp. bł. Stefana Wyszyńskiego.
  4. Po Mszach wieczornych (w tygodniu ok. 18.55) odprawiamy nabożeństwa majowe. Podczas nabożeństw będziemy się przygotowywać do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  5. W niedzielę 4 czerwca o 10.00 dzieci klas IV będą przeżywać I rocznicę swojej I Komunii. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu. Na tace zebraliśmy 6235,72 zł, na konto wpłynęło 560 zł, a przez ofiaromat 575 zł.
  6. Organizatorzy Majówki w Drodze zapraszają na jednodniową pielgrzymkę z Łagiewnik do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 27 maja. Szczegóły na plakacie i w internecie.
  7. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Mały Gość – dla dzieci
    Aniół Stróż – dla dzieci
    Staś – dla dzieci
    2 darmowe wydawnictwa dla rodziców – pomocne w wychowaniu

Niedziela – 21.05.2023
    – 08.30 – + Marian Nowak, w 16 r. śm. i + żona Alicja i ich rodzice, o wieczne zbawienie
    – 10.00 – + Anna Godzicka, z ok. Dnia Matki, o zbawienie
    – 11.30 – o szczęśliwy przebieg operacji dla Zygmunta
    – 19.00 – ++ Józefa(ona) i Jan Juda oraz + Marian, o zbawinie

– 07.30 – + Alina Paszkowska, o zbawienie
    – 18.30 – w int. Basi i Ewy, o błog. Boże w egzaminach i światło Ducha Świętego
    – 07.30 – + Danuta Kuś, w r. śm., o zbawienie
    – 18.30 – w int. dziękcz. Mateusza, z ok. 13 ur., i Katarzyny i Pawła, w 19 r. sakr. małż. o łaski dla nich
    – 07.30 – + Halina Drozd, o wieczne zbawienie
    – 18.30 – w int. dziękcz. Joanny, z ok. imienin o łaski
    – 07.30 – + Stefania Dołęga-Dołęgowska, od rodziny ze Swoszowic, o zbawienie
    – 18.30 – w int. dziękcz. Pauliny z ok. urodzin, o łaski i opiekę MB
    – 07.30 – w int. dziękcz. Elżbiety, z ok. Dnia Matki, za wszystkie łaski i prośba o błog.
    – 18.30 – w int. dziękcz. Jolanty i Przemysława, z ok. 46 r. sakr. małż., o łaski i opiekę MB
    – 07.30 – o zdrowie dla Szymona
    – 18.30 – w int. dziękcz. Zenona z ok. 60 urodzin, o łaski i opiekę MB

Niedziela – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTGO – 28.05.2023