OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 10 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 11.06.2023 r.

1. W niedzielę za tydzień, 18 czerwca zapraszamy na Piknik Parafialny. W dniu Pikniku, od g. 9.15 zamknięty będzie parking, a w czasie Pikniku nie będzie na niego wjazdu. Liczymy na pomoc Panów przy rozstawianiu namiotów i stołów, które rozpocznie się ok. g. 9.15. Liczymy jak zawsze na nasze Panie i ich znakomite wypieki, przetwory i sałatki do naszej Kawiarenki Pod Chmurką. Ciasta, chleby, przetwory i sałatki prosimy przynosić do Sali nad Zakrystią - w sobotę: 15.00 - 18.00 i w niedzielę: 7.50 – 8.20 i potem 9.15 - 13.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wtedy pomóc. Módlmy się też o dobrą pogodę.
  2. Codziennie odprawiamy procesję z okazji Oktawy Bożego Ciała. Dziś odbędzie się ona po Mszy o 10.00, a od poniedziałku do czwartku po Mszy o 18.30.
    We czwartek uroczyście zakończymy Oktawę poświęceniem wianków, kwiatów i błogosławieństwem dzieci. Zapraszamy dzieci, asystę procesyjną, lektorów i ministrantów.
     – we wtorek – wsp. św. Antoniego z Padwy.
     – we środę – wsp. bł. Michała Kozala, bpa i męcz. z Dachau.
     – we czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała.
     – w piątek – Uroczystość Najśw. Serca Jezusa, Msze odprawimy o 7.30 i 18.30. Uroczyście odnowimy Akt Oddania NSPJ. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
     – w sobotę – wsp. Niepokalanego Serca NMP i wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  4. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg Procesji Bożego Ciała w miniony czwartek. Szczególnie dziękujemy za przygotowanie 4 ołtarzy na procesję Bożego Ciała: przy ulicach Stelmachów, Pełczyńskiego, Kaczmarczyka i Kiwerskiego.
  5. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, przez ofiaromat i konto. Będą one przeznaczone na dalsze prace budowlane.
  6. Kręgi Domowego Kościoła, w sobotę, 17 czerwca, podczas Mszy o 18.30 podziękują za miniony rok duszpasterski. Zapraszamy także rodziny, które są zainteresowane pogłębianiem życia religijnego, a szczególnie te które chcą wstąpić do Ruchu.
  7. Na katechezę dorosłych zapraszamy w środę na 19.20 do Sali nad zakrystią.
  8. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    2 darmowe wydawnictwa dla rodziców – pomocne w wychowaniu

Niedziela – 11.06.2023
    – 08.30 – w int. dziękcz. Gai (ona) z ok urodzin, o łaski i opiekę MB
    – 10.00 – w int. dziękcz. Szymona z ok urodzin, o łaski i opiekę MB i zdrowie - PROCESJA
    – 11.30 – + Albin, w 9 r. śm., o zbawienie – po Mszy chrzest
    20.00 – za parafian, dobroczyńców i ofiarodawców parafii

– 07.30 – + Józef Pazdur, w 15 r. śm., o wieczne zbawienie
    – 18.30 – ++ Helena i Edward Wojdala, o wieczne zbawienie
    – 07.30 – w int. dziękcz. Anny, o łaski i zdrowie
    – 18.30 – w int. dziękcz. Antoniego, o łaski z ok. imienin
    – 07.30 – + Stefan Gołąb, o zbawienie - MODLITWY ZA OJCZYZNĘ