OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 32 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 06.11.2022 r.

1. W piątek, czyli w 104 rocznicę odzyskania niepodległości, będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny: szczególnie o pokój. Msze odprawimy jak w niedzielę. Będziemy polecać żyjących i zmarłych Polaków. Wywieśmy flagi państwowe. Po Mszach odśpiewamy Hymn Narodowy.
  2. Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Dziś, przed wejściami do kościoła ministranci przeprowadzą kwestę na potrzeby ubogich i prześladowanych.
  3. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:
     – we środę – święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, najważn. wśród katolickich świątyń.
     – we czwartek – wsp. św. Leona Wielkiego, papieża.
     – w piątek – wsp. św. Marcina z Tours i Święto Niepodległości.
     – w sobotę – wsp. w. Jozafata Kuncewicza, męczennika
     – w przyszłą niedzielę – wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męcz. Polski.
  4. Dziękujmy za wszelką ofiarność. Składka na tacę za tydzień będzie przeznaczona na pracę budowlane w kościele. Dziękujemy też za ofiary na konto, przez ofiaromat, w kopertach i do skarbon.
  5. Grupa Misyjna pragnie zorganizować jasełka z udziałem dzieci w ramach Misyjnego Kolędowania Dzieci. W dzisiejszą niedzielę i za tydzień, po Mszach o 10.00 i 11.30, przedstawiciele Grupy będą oczekiwać na dzieci (szczególnie w wieku przedszkolnym) chętne do udziału w tym przedstawieniu – oczywiście w towarzystwie rodziców. Próby będą się odbywać przez cały adwent w soboty przed południem w kościele. Liczymy też na zaangażowanie rodziców i starszego rodzeństwa.
  6. Od jutra, Msze w tygodniu, oprócz środy i soboty wieczorem, odprawiamy w kaplicy.
  7. Szkoła Podst. Nr 119 z ul. Czerwińskiego zaprasza na dni otwarte. Szczegóły na stronie Szkoły.
  8. Centrum Kultury im. św. Jadwigi zaprasza wszystkich, a szczególnie wychowanków na obchody 25-leci istnienia, we wtorek o 18.00. Szczegóły w internecie.
  9. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – Jak rozmawiać
    Niedziela – Czym jest czyściec
    2 darmowe wydawnictwa dla rodziców – pomocne w wychowaniu

Po Mszach – 10.00 i 11.30 – błogosł. dzieci. Po Mszy o 19.00 poprosić o ułożenie ławek.

Niedziela – 06.11.2022
    – 08.30 – + Marzena Dulczewska, w 9 r. śm, o zbawienie
    – 10.00 – w int. dziękcz. Małgorzaty i Grzegorza, ich dzieci Gabrieli i Jasia o potrzebne łaski
    – 11.30 – za parafian, ofiarodawców i dobroczyńców parafii - chrzty