Strona główna

INFORMACJE DLA PARAFIAN


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA – 16.06.2022 r.

 1. W dniach Oktawy Bożego Ciała czyli do czwartku 23 czerwca, codziennie będzie procesja dookoła kościoła - w dni powszednie tygodnia po Mszy o 18.30, a w niedzielę po Mszy o 10.00. Zapraszamy Asystę procesyjną, dzieci sypiące kwiaty, w strojach z Komunii, służbę liturgiczną
 2. W imieniu całej wspólnoty serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy na różne sposoby przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia VIII Pikniku Parafialnego. Dziękujemy głównym organizatorom, ich gorliwym pomocnikom i wolontariuszom. Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu, Radzie Dzielnicy IV, Dyrekcji Szkoły, Policji, OSP z Zielonek i prywatnym darczyńcom. Dziękujemy za datki złożone podczas pikniku i w czasie poświęcenia pokarmów wielkanocnych oraz za wszystkie dary rzeczowe, a szczególne za przygotowane nieodpłatnie specjały na poczęstunek – lepiej niż Koła Gospodyń. Dzięki ciężkiej pracy, funduszom i darom mogliśmy zaproponować tak wiele atrakcji dla wszystkich uczestników. Bogu dziękujemy za pogodę i bezpieczeństwo. Koszt pikniku – 25500 zł, bez kosztów darmowych specjałów i bezinteresownej posługi wielu wolontariuszy.
  Ważna wiadomość: Wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia pikniku zapraszamy na Mszę dziękczynną we czwartek 23 czerwca o g. 18.30, przy okazji zakończenia Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy zapraszamy na spotkanie do Sali nad Zakrystią.
 3. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na cele parafii. W niedzielę na zapłacenie prac przy obłożeniu naw bocznych klinkierem, na tacę zebraliśmy 6278,22 zł, 7 Euro, 3 USD. Przy okazji Pikniku, na pokrycie jego kosztów zebraliśmy do puszek 6600,11 zł, 12 euro i 5 szylingów austriackich. Dzięki ofiaromatowi w sobotę i niedzielę wpłynęło na nasze konto 2302,70 zł.
 4. Przy tej okazji chcemy jeszcze raz poinformować, że na wniosek wielu parafian, w przedsionku zainstalowaliśmy ofiaromat. Będzie można elektronicznie składać ofiary - przy pomocy karty, smartfonu, smartwatcha. Urządzenie jest przygotowany na wpłacanie 6 konkretnych sum lub kwoty określonej przez wpłacającego. Jest także możliwość otrzymania potwierdzenia na maila po wprowadzeniu adresu. Wraz z ofiaromatem zainstalowaliśmy zewnętrzny terminal płatniczy umożliwiający wprowadzenie numeru PIN.
 5. Kręgi Domowego Kościoła, w niedzielę 19.06.2022 r., podczas Mszy o 16.00 podziękują za miniony rok duszpasterski. Zapraszamy także rodziny, które są zainteresowane pogłębianiem życia religijnego, a szczególnie te które podczas Pikniku zainteresowały się tym Ruchem.
 6. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
  Gość Niedzielny – dodatek – 100-lecie przyłączenia części Górnego Śląska do Polski
  Gość Niedzielny Ekstra – o Eucharystii i cudach euch. (12 zł)
  Niedziela – Sztuka bycia ojcem
  Mały Gość – dla dzieci
  Staś – dla dzieci

 7. INTENCJE MSZY ŚW.

  Czwartek - BOŻE CIAŁO – 16.06.2022
  – 08.30 – w int. dziękcz. Agnieszki i Roberta, w 20 r. sakr. małż., o błog. i opiekę MB
  – 10.00 – w int. dziękcz. Barbary i Kazimierza, w 60 r. sakr. małż., o błog. i opiekę MB
  – 11.30 – w int. dziękcz. Piotrusia, z ok. urodzin, z prośbą o łaski i opiekę MB dla niego i rodziny - PROCESJA
  – 11.30 – w int. Jana o powrót do zdrowia i potrzebne łaski, opiekę MB
  20.00 – za parafian, dobroczyńców i ofiarodawców parafii

  Piątek – 17.06
  – 07.30 – w int. dziękcz. Aldony z ok. urodzin, z prośbą o łaski i opiekę MB Nieust. Pomocy
  – 12.00 – chrzest
  – 18.30 – w int. dziękcz. Patrycji i Jana, w 5 r. sakr. małż., o łaski i opiekę MB
  Sobota – 18.06
  – 07.30 – + Henryk Piotrowski, o zbawienie
  – 18.30 – w int. Rodziny o wzajemną zgodę

  Niedziela – 19.06.2022
  – 08.30 – ++ Jan i Józefa (ona) Motyka, o zbawienie
  – 10.00 – + Ryszard Pietrzyk, o wieczne zbawienie - PROCESJA
  – 11.30 – za parafian, dobroczyńców i ofiarodawców parafii
  16.00 – Zakończenie Roku Pracy Kręgów Domowego Kościoła z naszej Parafii
  20.00 – + Paweł Papiernik, od przyjaciółki Agnieszki Brzozy, o zbawienie

© copyright by Parafia Redemptor Hominis