OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 16 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 17.07.2022 r.

ZAPROSZENIE KS. ARCYBISKUPA NA PIELGRZYMKĘ KRAKOWSKĄ ...

– w poniedziałek – wsp. Św. Szymona z Lipnicy.
     – we środę – wsp. bł. Czesława.
     – w piątek – święto św. Marii Magdaleny.
     – w sobotę – święto św. Brygidy, Patronki Europy.
     – w przyszłą niedzielę – wsp. św. Kingi. Jest to także ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych (zawsze w 4 niedzielę lipca).
     – w przyszły poniedziałek – święto św. Jakuba Apostoła i wsp. św. Krzysztofa, patronów podróżujących i pielgrzymów.
  2. Z okazji wsp. św. Krzysztofa, w przyszłą niedzielę po Mszach św. pomodlimy się za podróżujących i poświęcimy pojazdy. Na stolikach będą wystawione przyklejane emblematy, breloki do kluczyków i obrazki, które można będzie zabierać. Ministranci i lektorzy przy stolikach zbiorą ofiary na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  3. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu, które zostaną przeznaczone na wypłacenie prac przy klinkierze. Na tacę zebraliśmy 4943,70 zł. Na nasze konto wpłynęło 650 zł, a przez ofiaromat wpłacono 365 zł.
  4. Artysta malarz przywiózł kolejne 2 stacje Drogi Krzyżowej - 7 i 9. Można je zobaczyć w prezbiterium przy chrzcielnicy. Powiesiliśmy poprzednie, czyli 13 i 14. W następnej kolejności artysta przygotowuje stacje 3 i 8. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i fundatorom.
  5. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – Geneza Apelu Jasnogórskiego
    Niedziela – Chrońmy dzieci
    , – Staś – dla dzieci
    2 darmowe wydawnictwa dla rodziców – pomocne w wychowaniu
  6. Po Mszy wieczornej – Prośba o ułożenie ławek przed kościołem.

Niedziela – 17.07.2022
    – 08.30 – + Anna Makuła i + Adam Makuła, w r. śm., o życie wieczne
    – 10.00 – + Helena, o życie wieczne
    – 11.30 – w int. parafian, ofiarodawców i dobroczyńców (chrzest)
    20.00 – w int. dziękcz. Janiny i Janusza, o Boże błog. i opiekę MB i zdrowie

– 07.30 – w int. Mariusza, o światło Ducha Świętego, błog. Boże i dar nawrócenia
    – 18.30 – w int. dziękcz. Henryka, z ok. 1 urodzin (Roczek), o łaski
    – 18.30 – w int. dziękcz. Marii z ok. 85 urodzin o zdrowie i łaski i za + Jana o zbawienie, od córki z rodziną
    – 07.30 – + Teresa Żak, w 18 r. śm.
    – 07.30 – + Iliana (ona) Pawlak, o zbawienie
    – 18.30 – w int. dziękcz. Mateusza, z prośbą o potrzebne łaski błog Boże i opiekę MB

Niedziela – 24.07.2022
    – 08.30 – w int. dziękcz. Katarzyny, z ok. urodzin, o zdrowie błog. Boże i potrzebne łaski