OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 18 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 31.07.2022 r.

– w poniedziałek – wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, założyciela Redemptorystów.
     – we wtorek – pierwszy wtorek - po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.
     – we środę – W związku z pierwszą środą sierpnia zmiana tajemnic Różańca dla Róży. Wróciliśmy do nabożeństwa przed Mszami wieczornymi w środy i soboty – od 18.00 wystawienia Najśw. Sakramentu i adoracja w ciszy. W środy na zakończenie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w soboty modlitwy przez wstaw. św. Jana Pawła II.
     – we czwartek – wsp. św. Jana Vianeya, proboszcza z Ars, patrona proboszczów i pierwszy czwartek sierpnia – Msze o 7.30 i 18.30. Pół godziny przed Mszami wystawienie Najśw. Sakr. i modlitwy za kapłanów i o powołania.
     – w piątek – wsp. poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP. Jest to pierwszy piątek sierpnia – Msze o 7.30 i 18.30. Przed Mszami wystawienie Najśw. Sakramentu. Od 9.00 odwiedziny chorych. Spowiedź po południu od 17.00 (jest tylko jeden ksiądz, prosimy przychodzić wcześniej).
     – w sobotę – Święto Przemienienia Pańskiego i pierwsza sobota sierpnia - Msze o 7.30 i 18.30. Pół godziny przed Mszami wystawienie Najśw. Sakr. i modlitwy do Niepokalanego Serca NMP.
  2. W sobotę wyruszy Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Módlmy się szczególnie w tym roku za wszystkich pielgrzymów.
  3. Jutro przypada rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W sierpniu módlmy się szczególnie w intencjach naszej Ojczyzny.
  4. Dziękujemy za ofiary na pomoc misjonarzom złożone przy poświęceniu pojazdów - zebraliśmy 2455 zł.
  5. Do 8 sierpnia przeprowadzamy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Można je składować przy parkingu, koło stojaków na rowery. Odbiór nastąpi w poniedziałek 8 sierpnia do godz. 9.00.
  6. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – artykuł na miesiąc trzeźwości "Da się żyć bez alkoholu" oraz artykuł o kobietach pracujących w Watykanie "Kobiety za Spiżową Bramą"
    Niedziela – Męczennicy Powstania o nieznanych epizodach powstania Warszawskiego i jego sensie
    2 darmowe wydawnictwa dla rodziców – pomocne w wychowaniu
  7. Jest wolna intencja Mszy Św. w przyszłą niedzielę o godz. 20.00.
  8. Po Mszy wieczornej – Prośba o ułożenie ławek przed kościołem.

Niedziela – 31.07.2022
    – 08.30 – w int. dziękcz. Anny i Pawła z ok. 28 r. sakr. Małż., o potrzebne łaski
    – 10.00 – + Anna Makuła i + Adam Makuła, o dar życia wiecznego
    – 11.30 – + Edward Kostyra, o dar życia wiecznego - odpust Zielonki