OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 23 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 04.09.2022 r.

1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Ks. Grzegorza Zastawnego, nowego wikariusza parafii oraz katechetę i prefekta szkoły. Życzymy błogosławionego czasu dla nas i dla niego. Szczęść Boże.
     – we wtorek – I Wtorek września. Po Mszach św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
     – we środę – I Środa – Po Mszy wieczornej zmiana tajemnic dla Róży i Katecheza Dorosłych.
     – we czwartek – święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej), Msze o 7.30 i 18.30.
     – w piątek – wsp. bł. Anieli Salawy.
  3. PROPOZYCJE SPOTKAŃ RÓŻNYCH GRUP:
    A. Spotkania kandydatów na ministrantów będą się odbywać o 9.00, a ministrantów starszych i lektorów o 9.30 w soboty. Spotkania scholi będą w soboty o 10.00. Rodzice niech potwierdzą Ks. Grzegorzowi swoją decyzję o uczestnictwie dzieci w spotkaniach. Zapraszamy nowych uczestników.
    B. Spotkania przed bierzmowaniem rozpoczniemy od 13 września: dla klas VII odbywać się będą we wtorki, albo we czwartki , o g. 19.00 - potrwają do grudnia. Dla klas VIII też we wtorki, albo we czwartki, ale o g. 19.45. Potrwają do maja. Spotkania w kościele i kaplicy. Klasy VI zaprosimy od marca.
    C. Pierwszą Komunię św. w roku 2023 zorganizujemy 3 maja. Można się zgłaszać u Ks. Grzegorza do 9 października. W niedzielę 9 października, o 13.30, dzieciom przygotowującym się do I Komunii poświęcimy Różańce, a po Mszy odbędzie się spotkanie, na którym podamy szczegóły.
    D. Spotkania Katechezy Dorosłych rozpoczynamy od 7 września, a Grupa Misyjna będzie miała spotkanie pod koniec września.
    E. Spotkanie Kręgów Rodzin i Chóru rozpoczynają się w tym tygodniu.
    F. Kazania dla dzieci z konkursami będziemy głosić podczas Mszy o 10.00.
  4. Serdecznie dziękujemy za ofiarność. Ofiary na tacę zebrane w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na cele budowlane parafii.
  5. Za tydzień odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Na zakończenie naszych Mszy będziemy udzielali błogosławieństwa wszystkim małżonkom sakramentalnym. Pomodlimy się też za małżeństwa w kryzysie i za osoby porzucone.
  6. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Niedziela – z nowym tygodnikiem
    Różaniec
    2 darmowe wydawnictwa dla rodziców – pomocne w wychowaniu
  7. Dziś, po Mszach św. rodzice chorego Mateusza przeprowadzą kwestę na pokrycie kosztów ważnego dla niego zabiegu. Prosimy ich o krótkie słowo ......
    BŁOGOSŁAWIEŃSTWO OGÓLNE DZIECI – PO 10.00 i 11.30. Wieczorem prośba o złożenie ławek.

Niedziela – 04.09.2022
    – 08.30 – ++ Stanisław i Zofia Serczyk i ch rodzice, o zbawienie
    – 10.00 – w int. dziękcz, Ks. Grzegorza Zastawnego, nowego wikariusza, o potrzebne łaski
    – 10.00 – + Stefan i Bronisława Zając, o zbawienie
    – 11.30 – za parafian, ofiarodawców i dobr oczyńców parafii - chrzty
    19.00 – + Paweł Papiernik, od przyjaciół, o zbawienie

– 07.30 – za dusze w czyśćcu cierpiące
    – 18.30 – w int. dziękcz. Anny i Jacka w dniu 30 r. sakr. małż., o łaski dla rodziny
    – 07.30 – w int. Andrzeja, o zdrowie, bł. Boże i światło Ducha Świętego w nawrócenia, dar wiary
    – 18.30 – w int. dziękcz. Beaty, z ok. imienin, o łaski
    – 07.30 – + Lesław, o życie wieczne
    – 18.30 – + Henryk Ptasiński, o koleżanek i kolegów z Energoprojektu, o zbawienie
    – 07.30 – w int. dziękcz. Elżbiety w dniu urodzin, z prośbą o łaski i opiekę MB Nieust. P.
    – 18.30 – + Jerzy Orłowski, od sąsiadów, Marty i Janusza Dróżdż z Poręby, o wieczne zbawienie
    – 07.30 – + Stanisław Kupczyk, od rodziny Piórkowskich z Wegrzc Wielkich, o zbawienie
    – 18.30 – w int. dziękcz. za uzdrowienie Moniki, o potrzebne łaski
    – 07.30 – w int. dziękcz. Mikołaja, w 18 ur. z prośbą o łaski i światło Ducha Świętego