OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 25 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 18.09.2022 r.

– dzisiaj – święto św. Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży.
     – we wtorek – wsp. św. męcz. Z Korei - Andrzeja Kim i towarzyszy.
     – we środę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
     – we czwartek – wsp. bł. Bernardyny Jabłońskiej, współzałożycielki Albertynek.
     – w piątek – wsp. św. Ojca Pio z Pietrelciny. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Bogusław.
  2. Serdecznie dziękujemy z ofiary na cele budowlane składane w ubiegłą niedzielę. Zebraliśmy na tacę 6005,87 zł oraz na konto 200 zł i 695 zł przez ofiaromat.
  3. W niedzielę 25 września, czyli za tydzień, o g. 10.00 będziemy się modlić w intencjach Ks. Bogusława oraz wspomnimy Ks. Rafała z ok. imienin.
  4. Także 25 września podczas wszystkich Mszy kazania będzie głosił znany nam od kilku lat - o. Czesław Tomaszewski – jezuita, dyrektor Referatu Misyjnego. O. Czesław już tradycyjnie będzie rozprowadzał za symboliczną ofiarą kolejny numer biuletynu misyjnego oraz kalendarz na 2023 rok. Przez spotkaniem z misjonarzem - parafialna grupa misyjna zainicjuje kolejny rok swojej działalności. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, aby dołączyli do grupy misyjnej. Celem grupy jest uświadamianie sobie i innym, że wszyscy jesteśmy powołani do głoszenia Ewangelii i zobowiązani do wspierania modlitwą i czynem tych, którzy wyruszają z nią na cały świat.
  5. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – z kolejną płytą Biblii Audio
    Staś – dla dzieci
    2 darmowe wydawnictwa dla rodziców – pomocne w wychowaniu
  6. Obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Obejmujemy modlitwą młodych naszej parafii i Archidiecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy odmówimy Litanię do św. Stanisława Kostki. Będzie także możliwość złożenia ofiar, które przeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie. Przy wyjściach staną lektorzy z puszkami.

Niedziela – 18.09.2022
    – 08.30 – w int. dziękcz. Grażyny i Andrzeja z ok. 25 r. sakr. małż., o łaski i opiekę MB
    – 10.00 – + Aleksander Markiewicz w 20 r. śm. i + Daniela Markiewicz, o wieczne zbawienie
    – 11.30 – za parafian, ofiarodawców i dobroczyńców parafii - chrzest