OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20.11.2022 r.

1. Dzisiaj po Mszach św., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, uroczyście odnawiamy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana w naszym życiu indywidualnym, rodzinnym i narodowym. Modlimy się też za Liturgiczną Służby Ołtarza.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Zapraszamy na Roraty. Msze Roratnie w tygodniu, od poniedziałku do soboty, będziemy odprawiać o godz. 7.00. Dzieci niech przygotują lampiony. Podczas Rorat razem z dziadkiem Jezusa Joachimem będziemy poznawać Proroków.
     – w poniedziałek – wsp. Ofiarowania NMP.
     – we wtorek – wsp. św. Cecylii - modlimy się za muzyków kościelnych – kompozytorów, organistów, chórzystów, kantorów i scholistów.
     – we środę – wsp. św. Klemensa, papieża.
     – we czwartek – wsp. św. Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy, męcz. z Wietnamu.
     – w piątek – wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
  4. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele budowlane. Zebraliśmy na tacę 6593,92 zł i 3 USD, przez ofiaromat 1026,05, a na konto na ten cel wpłynęło 610 zł.
  5. Grupa Misyjna chce zorganizować jasełka z udziałem dzieci. Po Mszach o 10.00 i 11.30, przedstawiciele Grupy będą oczekiwać w kaplicy na dzieci chętne do udziału w przedstawieniu.
  6. Rozpoczęła się rekrutacje do naszej szkoły. Szczegóły są dostępne na stronie szkoły.
  7. W następną niedzielę gościć będziemy przedstawicieli Trzeciego Zakonu Paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelię na każdy dzień 2023 r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy św. w cenie 13 zł. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień. Będzie też wersja dla dzieci. Zachęcamy wszystkich do czytania Biblii.
  8. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.
  9. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Mały Gość – dla dzieci
    Staś – dla dzieci
    periodyk CHiT – o Eucharystii
    2 darmowe wydawnictwa dla rodziców – pomocne w wychowaniu

Po Mszy o 10.00 - BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DZIECI, KONKURS; WIECZOREM ŁAWKI.

Niedziela - UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20.11.2022
    – 08.30 – + Jan Motak, w 12 r. śm., o zbawienie
    – 10.00 – + Irena, o zbawienie
    – 11.30 – za parafian, ofiarodawców i dobroczyńców parafii - chrzty
    – 19.00 – + Maria Wrona, o zbawienie

– 18.30 – + Franciszek Józef, w 106 r. śm., o zbawienie
    – 07.30 – o ocalenie małżeństwa Joanny i Piotra i za śp. Edwarda Turka, o zbawienie
    – 18.30 – o zdrowie i bezpieczną operację dla Maryli
    – 18.30 – + Stanisława (ona) Dudzińska, o zbawienie
    – 07.30 – w int. dziękcz, Haliny, z ok. urodzin, o zdrowie i Boże błog.
    – 18.30 – o ocalenie małżeństwa Joanny i Piotra i za śp. Edwarda Turka, o zbawienie
    – 18.30 – ++ Stanisława (ona) i mąż Jan, o zbawienie
    – 18.30 – w int. dziękcz. Julity, z ok. urodzin o światło Ducha Świętego