Światowe Dni Młodzieży 2016

Serdecznie dziękujemy wszystkich rodzinom przyjmującym pielgrzymów ŚDM. Dziękujemy za waszą otwartość i wielkie poświęcenie. Bardzo się cieszymy, że nawet w ciągu ostatniego tygodnia zgłosiliście jeszcze chęć przyjęcia. Zaraz pojawiły się też osoby, dla których potrzebowaliśmy noclegu.

Wszyscy się włączmy w przeżywanie tego wielkiego dla nas tygodnia ŚDM. Wolontariusze przez ogromna pracę. Wielu parafian przez swoją gościnność, inni przez osobisty udział, a jeszcze inni przez udział duchowy. Niech te dni każdy z nas dobrze przeżyje i niech będą dla nas czasem rozwoju wiary i budowaniem wspólnoty Kościoła.

"Szanowny Księże Proboszczu,
Drodzy Koordynatorzy Parafialnych Komitetów Organizacyjnych,

Po ostatecznym zakwaterowaniu wszystkich pielgrzymów odwiedzających Kraków z okazji ŚDM, w imieniu Sekcji Katechez, mamy przyjemność przedstawić ostateczną listę ośrodków katechetycznych. Katechezy w języku polskim, zgodne ze strefą zakwaterowania Polaków, odbędą się łącznie w 44 miejscach. Szczegółowy wykaz ośrodków katechetycznych oraz dni katechez zawiera załącznik. ......"
List do Parafii
Wykaz katechez w języku polskim

Msze św. w niedzielę 31 lipca będą o 8.30, 13.00 i 20.00. Nie będzie o 10.00 i 11.30.
Msza we wtorek 26 lipca będzie rano o 7.30, abyśmy mogli uczestniczyć we mszy otwarcia ŚDM. Nie będzie we wtorek Mszy o 18.30.

Prosimy chętnych, o upieczenie ciasta lub ciastek (najlepiej o polskim charakterze) i przyniesienie do Sali nad Zakrystią. Można je przynosić dziś wieczorem, przy okazji Mszy o 20.00 lub jutro przed i po południu. Chcemy nimi witać przybywających pielgrzymów. Za wszelką pomoc dziękujemy.

Mamy już bilety na poszczególne nabożeństwa ŚDM.
- Na sobotę 30 lipca na poranną Mszę w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Dotyczą one placu przed sanktuarium.
- Na Brzegi na 30 i 31 lipca - na czuwanie i Mszę rozesłania.
- Do Częstochowy na czwartek 28 lipca, na poranną Mszę w 1050 roczn. chrztu Polski.
Natomiast na Błonia na wtorek, czwartek i piątek nie mam biletów poza pakietami. Od ul. Piastowskiej i Foscha będą wolne sektory. Kto przyjdzie wcześniej wejdzie dalej.
Chętnych zapraszamy do naszych wolontariuszy wejściem lub do zakrystii.

Członkowie Komitetu Parafialnego ŚDM będą dyżurować w Sali nad Zakrystią we wtorki, w godz. 19.30 - 20.30 - jeśli ktoś ma pytania w związku z przyjmowaniem pielgrzymów. Przy wejściu będzie stała tablica ogłoszeń, na której Komitet będzie umieszczał aktualne ogłoszenia.

W lipcu 2013 w Rio de Janeiro młodzież całego świata niecierpliwie oczekiwała na ogłoszenie przez Ojca Świętego Franciszka miejsca kolejnych Światowych Dni Młodzieży. Dziś wiemy, że to my, Polacy i Krakowianie, w dniach 26-31 lipca 2016 przyjmiemy młodych ze wszystkich kontynentów. By mogli oni w pełni przeżyć ten czas, już teraz musimy wspólnie podjąć trud przygotowania organizacyjnego i duchowego, aktualnie zwłaszcza w zakresie przygotowania dla nich zakwaterowania.
Podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej do każdej rodziny zaniesiemy Foldery Światowych Dni Młodzieży, zawierające DEKLARACJĘ ZAKWATEROWANIA MŁODYCH w 2016 roku.
Zwracamy się z gorącą prośbą o otworzenie drzwi swoich domów i ugoszczenie pielgrzymów w dniach 25 lipca-1 sierpnia 2016 lub krócej. Spodziewamy się ludzi młodych, w wieku od 14 do 35 lat, nastawionych na głębokie przeżycie religijne. Nie oczekują oni wielkich wygód. Będą mieli własne śpiwory i karimaty. Prosimy o nocleg dla nich oraz o zapewnienie im śniadania. Wszelkie informacje z tym związane będą przekazywane przez działający przy naszej parafii Komitet Organizacyjny. Udzieli on informacji o dokładnym terminie przyjazdu i wyjazdu, liczbie i narodowości młodych, miejscu ich odbioru, godzinach powrotu z uroczystości. Pozostałe elementy takie, jak np. transport młodych, organizacja ich czasu wolnego, ubezpieczenie czy pomoc w tłumaczeniach zapewni młodym Komitet Parafialny.
Wypełnioną WSTĘPNĄ DEKLARACJĘ prosimy dostarczyć do naszej parafii do końca marca 2016. Folder z Deklaracją można też pobrać ze strony internetowej parafii i po wypełnieniu zgłosić deklarację zakwaterowania.

Informacje związane z organizacją ŚDM 2016