OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 17 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 24.07.2016 r.

1. Wszyscy się włączmy w przeżywanie tego wielkiego dla nas tygodnia ŚDM. Wolontariusze przez ogromna pracę. Wielu parafian przez swoją gościnność, inni przez osobisty udział, a jeszcze inni przez udział duchowy. Niech te dni każdy z nas dobrze przeżyje i niech będą dla nas czasem rozwoju wiary i budowaniem wspólnoty Kościoła.

Prosimy chętnych, o upieczenie ciasta lub ciastek (najlepiej o polskim charakterze) i przyniesienie do Sali nad Zakrystią. Można je przynosić dziś wieczorem, przy okazji Mszy o 20.00 lub jutro przed i po południu. Chcemy nimi witać przybywających pielgrzymów. Za wszelką pomoc dziękujemy.

Mamy już bilety na poszczególne nabożeństwa ŚDM.
    - Na sobotę 30 lipca na poranną Mszę w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Dotyczą one placu przed sanktuarium.
    - Na Brzegi na 30 i 31 lipca - na czuwanie i Mszę rozesłania.
    - Do Częstochowy na czwartek 28 lipca, na poranną Mszę w 1050 roczn. chrztu Polski.
    Natomiast na Błonia na wtorek, czwartek i piątek nie mam biletów poza pakietami. Od ul. Piastowskiej i Foscha będą wolne sektory. Kto przyjdzie wcześniej wejdzie dalej.
    Chętnych zapraszamy do naszych wolontariuszy wejściem lub do zakrystii.
    Msze św. w niedzielę 31 lipca będą o 8.30, 13.00 i 20.00. Nie będzie o 10.00 i 11.30. Msza w najbliższy wtorek będzie rano o 7.30, abyśmy mogli uczestniczyć we mszy otwarcia ŚDM. Nie będzie we wtorek Mszy o 18.30.
     – w poniedziałek – święto św. Jakuba Apostoła i wsp. św. Krzysztofa, patronów podróżująych.
     – we wtorek – wsp. św. Anna i św. Joachima - rodziców NMP.
  3. Z okazji przypadającego jutro wsp. św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po Mszy pomodlimy się za podróżujących. Najpierw pokropimy was wszystkich w kościele, a potem pojazdy. Przed kościołem, na stoliku są obrazki i breloki, które mogą zabierać zainteresowani kierowcy. Ministranci stoją tam też z puszką na ofiary przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy. Serdecznie dziękujemy za ofiary.
  4. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej:

Niedziela – 24.07.2016
    – 08.30 – + Adam Makuła, z ok. rocznicy śmierci
    – 10.00 – w int. dziękcz. Katarzyny i Dariusza z ok. 10 r. sakr.
    – 11.30 – w int. dziękcz. Agnieszki, Jana, Maćka i Szymka, z prośbą o błogosławieństwo
    – 20.00 – o szczęśliwą operacje dla Marii

– 07.30 – w int. parafian, ofiarodawców i dobroczyńców parafii
    – 07.30 –
    – 18.30 – ++ Anna i Jacek Gruszka
    – 07.30 – w int. dziękcz. Patrycji w dniu urodzin, z prośba o łaski
    – 07.30 – w int. parafian, ofiarodawców i dobroczyńców parafii
    – 18.30 – + Grażyna Korzeniowska, w 1 r. śm.

Niedziela – 31.07.2016
    – 08.30 – w int. dziękcz. Małgorzaty i Michała z ok. 5 r. sakr., oraz za Jasia i Adasia
    – 13.00 – w int. dziękcz. Beaty, z prośba o potrzebne łaski
    – 20.00 – w int. parafian, ofiarodawców i dobroczyńców parafii