Alleluja, Zmartwychwstał Pan
Weselmy się i radujmy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ – 05.04.2020 r.

1. Dziś o 18.15 odprawimy Gorzkie Żale. A Spowiedź z Komunią św. w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę będzie w g. 7.00-7.25 , 8.00-9.00 oraz 17.00-18.20.
  2. W dniach Świętego Triduum Paschalnego, nabożeństwa będziemy rozpoczynać o g. 19.00:
    W ZWIĄZKU Z OGRANICZENIAMI W KAŻDYM Z TYCH NABOŻEŃSTW WEŹMIE UDZIAŁ OPRÓCZ ASYSTY TYLKO 5 WIERNYCH, KTÓRYCH POPROSILIŚMY, ABY POSŁUŻYLI W CZASIE TRIDUUM. WSZYSTKICH POZOSTAŁYCH PROSIMY O POŁĄCZENIUE SIĘ Z NAMI PRZEZ INTERNET. Prosimy o uwzględnienie tego ograniczenia w duchu miłości braterskiej. Ołtarz zwany Ciemnicą i Grób Pański będą usytuowane w prezbiterium i będą widoczne w transmisji. Módlmy się, aby szybko zdjęto ograniczenia ilościowe. (Może Wielkanoc)
    W WIELKI CZWARTEK o 19.00 odprawimy Mszę św. Wieczerzy Pańskiej. Obecnych w kościele oprócz asysty, będzie tylko 5 wiernych zaproszonych do posługi. Po Mszy przeniesiemy Pana Jezusa do Ciemnicy. Kościół będzie otwarty do 24.00. Od zakończenia Mszy będzie można nawiedzać kościół w grupach 5 - osobowych na max. 10 minut. Tak, aby następne osoby mogły wejść i aby w kościele nie było więcej niż 5 wiernych. Co 10 min rozdamy Komunię. Na swoją kolej proszę czekać przed kościołem.
    W WIELKI PIĄTEK - kościół będzie otwarty od 8.00 - 18.00 i później po obrzędach. O 19.00 rozpoczniemy nabożeństwo od słuchania opisu Męki Pańskiej. Następnie odprawimy modlitwę powszechną; będziemy adorować Krzyż, przyjmiemy Komunię. Później przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu Pańskiego. Obecnych w kościele będzie tylko 5 osób zaproszonych do posługi. Adoracja przy Grobie będzie trwała do 24.00. Drogę Krzyżową Gorzkie Żale odprawcie indywidualnie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie ma dyspensy. Od 8.00 do 18.00 oraz po nabożeństwie do 24.00 będzie można nawiedzać kościół, podobnie jak w Wielki Czwartek - po 5 osób na kilka minut. Co 10 min. będziemy rozdawać Komunię. Krzyżowi oddamy cześć przez uklęknięcie, bez całowania.
    W WIELKĄ SOBOTĘ - kościół będzie otwarty od 8.00 do 18.00. Zachęcamy do adoracji jak w Wielki Piątek. O 19.00 - rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej poświęceniem i zapaleniem Paschału. Obecnych w kościele będzie tylko 5 osób zaproszonych do posługi. Potem odśpiewamy Orędzie Wielkanocne, poświęcimy wodę chrzcielną, odnowimy przyrzeczenia Chrztu św. i odprawimy Wielkanocną Liturgię Eucharystii. Po Mszy odprawimy Procesję Rezur. wewnątrz kościoła. Po Mszy 1/2 g. Komunia św.
    Zgodnie z wytycznymi Ks. Arcybiskupa poświęcenia pokarmów w kościele i na placach parafii nie będzie. Poświęcenia dokonajcie w domach przy śniadaniu. Modlitwa jest na stronie parafii i diecezji.
    Na stronie diecezji i na naszej są pomoce do przyjmowania Komunii duchowej i obudzenia aktu żalu doskonałego z miłości do Boga. Niech w tych chwilach szczególną pomocą będzie dla nas świadome i pobożne rozważanie Aktu Wiary Nadziei i Miłości. To teraz zwyczajny sposób zjednoczenia z Bogiem.
  3. Dziękujemy za wpłaty na konto, które wpływają zamiast tradycyjnych ofiar na tacę. Są baranki Caritas.
  4. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej:
    Niedziela – "Jak przeżyć Triduum", "Msza - krok po kroku"
    Aniół Stróż – dla dzieci

Niedziela Palmowa – 05.04.2020
    – 08.30 – ++ Ryszard Sroka z żoną Wandą
    – 10.00 – ++ Edward Trzaska w 3 r. śm. i Anna w 2 r. śm.
    – 11.30 – w int. parafian, ofiarodawców i dobroczyńców
    – 19.00 – w int. dziękcz. Elżbiety, z ok. urodzin, o dary Ducha Świętego, potrz. łaski i Boże błog.

W. Poniedziałek – 06.04
    – 07.30 – o zdrowie i prawidłowy rozwój dla Łucji i bezp. poród dla niej i mamy
    – 18.30 – w int. dziękcz. Karola, z ok. urodzin, o światło Ducha Świętego
    W. Wtorek – 07.04