OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 6 NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – 22.05.2022 r.

1. Ważna wiadomość dla rodziców młodzieży klas VIII przygotowującej się do bierzmowania. Spotkanie dla rodziców tej młodzieży odbędzie się dzisiaj przy okazji Mszy o 19.00. Podczas Mszy będziemy się modlić w intencji młodzieży, a po Mszy spotkanie organizacyjne.
  2. Codziennie po Mszy św. wieczornej odprawiamy nabożeństwa majowe.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy się w tych intencjach modlić podczas majówek.
     – dziś –  wsp. św. Rity z Cassia, patronki w sprawach trudnych a nawet beznadziejnych.
     – we wtorek – wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych.
     – we czwartek – wsp. św. Filipa Nereusza.
     – w przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  5. Przy wyjściu z kościoła organizatorzy naszego Parafialnego Pikniku Rodzinnego oczekują na wasze deklaracje o pomocy w tym wydarzeniu. Dotąd zgłosiło się bardzo mało chętnych. Potrzebni są wolontariusze do: gastronomii, dekorowania, przygotowania i posprzątania placu, kącika dla dzieci, zagajnika integracyjnego. U organizatorów można zapytać o szczegóły i uzgodnić swoje zaangażowanie. Bardzo prosimy o życzliwe zainteresowanie młodszych i starszych tą sprawą. Są dokładne danę na kartkach na stoliku.
  6. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – o nowej beatyfikowanej Paulinie Jaricot, założycielce Żywego Różańca i Papieskich Dzieł Misyjnych
    Niedziela – o nowej beatyfikowanej Paulinie Jaricot, założycielce Żywego Różańca i Papieskich Dzieł Misyjnych
    Mały Gość – dla dzieci

Niedziela – 22.05.2022
    – 08.30 – + Marian Nowak, w 15 r. śm., + żona Alicja i ich rodzice, o zbawienie
    – 10.00 – + Daniela (ona) i Aleksander Markiewicz i zm. z rodziny, o wieczne zbawienie
    – 11.30 – w int. dziękcz. Rodziny Renaty, o potrzebne łaski i opiekę MB
    – 19.00 – w int. parafian, dobroczyńców i ofiarodawców

– 07.30 – w int. Jerzego, o zdrowie i Bożą pomoc w chorobie
    – 18.30 – + Ks. Antoni Duszyk, o zbawienie
    – 07.30 – ++ Grzegorz Matuszny, Albin Bąk, Stanisław Klimorowski, Janusz Szwajca, Maciej Jureczko, Henryk Gawron, o wieczne zbawienie oraz o potrzebne łaski dla żyjących kolegów
    – 18.30 – w int. dziekcz. Joanny, z ok. imienin, o Boże błog. i opiekę MB
    – 07.30 – ++ Mieczysław Bednarczyk, żona Irena i syn Jan Krzysztof, o zbawienie
    – 18.30 – w int. dziękcz. Elżbiety i Krzysztofa z ok. 9 r. sakr. małż. o potrzebne łaski
    – 07.30 – w int. dziękcz, Magdaleny z ok. Dnia Matki, o potrzebne łaski
    – 18.30 – w int. dziękcz. Jolanty i Przemysława z ok. 45 r. sakr. małż. o łaski
    – 07.30 – w int. dziękcz. Konrada z ok. urodzin, o łaski
    – 18.30 – w int. dziekcz. Katarzyny, z ok. imienin i Aleksandry z ok 17 ur. o łaski i opiekę MB
    – 07.30 – w int. dziękcz. Pauliny, z ok. urodzin, o łaski
    – 18.30 – + Henryk Ptasiński, od koleżanek i kolegów z Energoprojektu, o zbawienie

Niedziela – 29.05.2022
    – 08.30 – ++ Alicja Nowak i + Teresa Niedziółka z ok. Dnia Matki, o wieczne zbawienie
    – 10.00 – w int. dziękcz. Antosia z ok. 2 urodzin, o potrzebne łaski
    – 11.30 – + Anna Godzicka, z ok. Dnia Matki, o zbawienie
    – 19.00 – w int. dziękcz. Kamili i Jarosława, z ok. 20 r. sakr. małż. oraz ich dzieci, z prośbą o błogosł.