OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 30 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 23.10.2016 r.

1. W piątek przypada święto ŚŚ. App Szymona i Judy Tadeusza (patrona w sprawach trudnych).
  2. We wtorek za tydzień przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień, w którym oddajemy cześć wszystkim zbawionym, również tym bezimiennym. Msze św. odprawimy jak w każdą niedzielę. Spowiedź przed Uroczystością będzie w najbliższy piątek od 17.00 do 18.30.
  3. W środę następnego tygodnia, będziemy obchodzić Dzień Zaduszny - Wsp. Wiernych Zmarłych. Msze z wypominkami jednorazowymi odprawimy o g. 7.00, 17.00 i 19.00.
    Przypominam, że w okresie Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego następujące osoby, raz w ciągu dnia, mogą zyskać odpust zupełny za zmarłych:
    a. Ci, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę w dzień Wszystkich Świętych i Zaduszny,
    b. Ci, którzy w dniach od 1 do 8.11, pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych
    c. W obu przypadkach odmówią: Ojcze nasz, Wierzę, modlitwę w intencjach Ojca św., będą w stanie łaski uświęcającej i bez przywiązania do grzechu, przyjmą Komunię św.
    Nasza troska o zmarłych wyraża się także poprzez - Msze św. zamówione w ich intencji, np. gregoriańskie lub rocznicowe, wypominki, prywatne modlitwy oraz dbałość o cmentarze i groby naszych zmarłych. Pamiętajmy, że niedaleko, - bo u zbiegu ul. Chełmońskiego i Piaskowej jest pamiątkowy cmentarz po zmarłych na cholerę w XIX w. Zatroszczmy się również o jego wygląd.
    W zakrystii można zapisywać imiona zmarłych na całoroczne wypominki. Kartki z wypominkami jednorazowymi także można przynosić do zakrystii. Odczytamy je 2 listopada po Mszach św.
  4. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na misje.
  5. Ważna informacja dla dzieci i ich rodziców. Rozpoczynamy przygotowania do Jasełek na rok 2017. Dziś i za tydzień po Mszach o g. 10.00 i 11.30, w kaplicy, przyjmujemy zgłoszenia chętnych.
  6. Szkoła rozpoczęła rekrutację do dwóch klas pierwszych i jednej klasy czwartej!! Dokumenty można składać do 16 grudnia. Zainteresowanych odsyłamy na stronę internetową szkoły.
  7. Organizatorzy ŚDM zapraszają na 3 ciekawe wydarzenia. Dwa z nich odbędą się 28 października i 13 listopada w Tauron Arenie, a trzecie 26 listopada w Łagiewnikach. Szczegóły są na plakacie przy wyjściu. Wstęp na te wydarzenia jest wolny.
  8. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej:
    Mały Gość Niedzielny
    Promyczek Dobra – dla dzieci

PO MSZY O 10.00 I 11.30 BŁOGOSŁAWIEŃSTWO INDYWIDUALNE DZIECI.

Niedziela – 23.10.2016
    – 08.30 – + Władysława (ona) i Ignacy Gębarowscy, + Stefan Majcher
    – 10.00 – w int. dziękcz. Krystyny i Jerzego, z ok. 40 r. sakr. małż., z prośbą o łaski
    – 11.30 – w int. dziękcz. Agnieszki i Jana, oraz ich dzieci Maćka i Szymka, z prośbą o łaski

– 18.30 – w int. dziękcz. Eleonory Moskal, z prośba o potrzebne łaski i zdrowie
    – 18.30 – + Szymon Dudziak, 35 r. śm.
    – 18.30 – w int. dziękcz. Joanny i Ireneusza z ok. 19 rocznicy sakramentu małżeństwa
    – 18.30 – + Krystyna Mazur, w 2 r. śm. i zmarli z rodz. Mazurów
    – 18.30 – + Ewa i Tadeusz, z ok. imienin Tadeusza, oraz w int. Tadeuszka z ok. imienin
    – 18.30 – + Genowefa w 8 r. śm. i + Jan w 22 r. śm.

Niedziela – 30.10.2016
    – 10.00 – w int. dziekcz. Grzesia z ok. 4 urodzin z prośba o łaskę