OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU - "GAUDETE" – 11.12.2016 r.

1. Naszą modlitwą otaczajmy nowego metropolitę krakowskiego, Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Pamiętajmy też o odchodzącym na emerytura kardynale Stanisławie Dziwiszu.
  2. Roraty odprawiamy od poniedziałku do soboty o g. 7.00.

TERAZ TRZY OGŁOSZENIA DOTYCZĄCE TYGODNIA PO 18 GRUDNIA!!!

1. We wtorek 20 grudnia od g. 17.30 do 20.00, będzie możliwość przystąpienia do świątecznej spowiedzi. W czasie spowiedzi będzie można adorować Pana Jezusa wystawionego w monstrancji.
  2. W środę 21 grudnia, od g. 9.00 odwiedzę chorych. Także tych, których odwiedzam na pierwsze piątki. Innych proszę o zgłaszanie w zakrystii.
  3. Także w środę, 21 grudnia, od g. 18.00 będziemy ubierać choinki i przygotowywać nasz kościół na Święta Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszam do pomocy.

4. Jak w ubiegłym roku dzieci mogą zrobić łańcuchy choinkowe z dobrych uczynków adwentowych. Przynieście je w przyszłą niedzielę. Zostaną powieszone na choinkach przy ołtarzu Świętej Rodziny i szopce. Dopasujcie ich wielkość do tych małych choinek.
  5. Kolejna próba Jasełek odbędzie się w sobotę, 17 grudnia, o godz. 10.00.
  6. Przy wejściu do zakrystii są do nabycia małe Świece Wigilijne Caritas.
  7. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dziś na cele budowlane. Dziękuję także osobom, które złożyły ofiary na nasze konto i w kopertach.
  8. Ministranci i lektorzy do końca tygodnia zakończą roznoszenie opłatków i programu kolędy. Przypominam, że są one roznoszone bezpłatnie. W przyszła niedzielę prosimy o zgłoszenie się nowych mieszkańców, jeśli nie otrzymają życzeń i opłatków.
  9. Nasza szkoła pragnie zorganizować od początku roku szkolnego 2 klasy pierwsze i 1klasę czwartą. Termin składania dokumentów upływa w najbliższy piątek, czyli 16 grudnia.
  10. Opłatek dla zaangażowanych w przebieg ŚDM organizowany jest w Łagiewnikach, w sobotę, 17 grudnia o godz. 12.00. Prosimy chętnych o kontakt z naszym Komitetem. Nr tel. i email do Komitetu jest na stronie parafii.
  11. W przyszłą niedzielę odbędzie się Kiermasz Świąteczny organizowany przez Szkołę. Zebrane datki zostaną przeznaczone na cele rozwojowe szkoły.
  12. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej:
    Promyczek Dobra – dla dzieci
    Mały Promyczek – dla dzieci, z szopką

Niedziela - III NIEDZIELA ADWENTU – 11.12.2016
    – 08.30 – + Halina, w r. śm.
    – 10.00 – w int. dziękcz. Kazimiery z ok. 85 urodzin, z prośbą opiekę MB i łaski dla niej i rodziny
    – 11.30 – + Aleksander Markiewicz z ok. imienin i zmarli z rodziny

– 07.00 – + Aleksandra (ona) i Kazimierz, + Aleksandra (ona) i Marian
    – 07.00 – + Marcin Szklarski w 3 r. śm.
    – 07.00 – w int. dziękcz. za ocalenie życia i zdrowia
    – 07.00 – + Czesław Borowczak
    – 07.00 – + Helena Witkowska
    – 07.00 – + Stanisława (ona) Bujak
    – 18.30 – + Marian Sułkowski w 13 r. śm.

Niedziela - IV NIEDZIELA ADWENTU – 18.12.2016
    – 08.30 – + Wiktoria i Jan Stachnik