OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 3 NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 12.03.2023 r.

1. Dzisiaj, o g. 18.15, odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym. Także w najbliższy piątek o g. 19.00 odprawiamy Gorzkie Żale, a to w związku z tym, że w następną niedzielę, 19 marca, o g. 20.00 będzie VIII Muzyczna Droga Krzyżowa, w której teksty rozważań kolejnych stacji tradycyjnie zostaną zastąpione wykonywanymi na żywo utworami pasyjnymi muzyki klasycznej, przez solistów, zespoły i chóry. Na to wydarzenie zapraszamy. Zaproście też znajomych. W Niedzieli i Gościu są artykuły związane z MDK. Zachęcamy do ich przeczytania.
  2. Także w przyszłą niedzielę Grupa Misyjna poprowadzi Kiermasz Misyjny. Chętnych, którzy chcą się dołączyć ze swoimi wyrobami prosimy o przyniesienie ich w sobotę po wieczornej Mszy Świętej. W tym roku zbieramy pieniądze na pomoc misjonarzom werbistom oraz na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Syrii. W Biuletynie, który będą rozdawać więcej informacji.
  3. W kolejnym 14 dniu miesiąca, we wtorek, podczas Mszy św. będziemy się modlić za naszą Ojczyznę.
  4. Za 2 tygodnie, czyli 26 marca rozpoczniemy Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi Ks. Konrad Kozioł, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii.
  5. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, które będą przeznaczone na dalsze prace budowlane.
  6. Przy wejściu do zakrystii można nabywać Baranki Wielkanocne Caritas. Parafia wpłaca za każdego baranka 8 zł. Ofiary ponad to przeznaczymy na cele charytatywne w parafii.
  7. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    periodyk CHiT – o Eucharystii
    2 darmowe wydawnictwa dla rodziców – pomocne w wychowaniu

Niedziela – 12.03.2023
    – 08.30 – ++ Marianna i Franciszek Celińscy oraz ich zmarłe dzieci o zbawianie
    – 10.00 – w int. dziękcz. Szymona Jędrzejowskiego, z ok. 17 ur. o dary Ducha Świętego oraz za rodziców i dziadków
    – 11.30 – ++ Kazimierz i Alfreda (ona) Biernaccy oraz Marian i Aleksandra (ona) Zgadzaj o zbawienie
    – 19.00 – w int. parafian, ofiarodawców i dobroczyńców

– 07.30 – w int. dusz czyśćcowych
    – 18.30 – + Jan Koszyk, o zbawienie
    – 07.30 – w int. dusz czyśćcowych (Modlitwy za Ojczyznę)
    – 18.30 – + Andrzej Soboń, w 2 r. śm., o zbawienie (Modlitwy za Ojczyznę)