OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 15 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 11.07.2021 r.

1. Do czwartku, do g. 13.00 prowadzimy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Przywożone sprzęty prosimy składać przy parkingu koło stojaka na rowery.
    Przychody z akcji wspomogą Polskich Misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata.
  2. Rozpoczęliśmy prace montażowe przy okładaniu filarów kościoła kamieniem wapiennym. Msze w tygodniu od poniedziałku do piątki będziemy odprawiać w kaplicy. Będziemy wchodzić bezpośrednim wejściem od wjazdu.
  3. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczone zostaną na prace przy obłożeniu filarów kościoła kamieniem. Dziękujemy też za hojne ofiary wpłacone na nasze konto, za inne złożone dary i za wszelką troskę o sprawy parafii. W ubiegłą niedzielę na pomoc charytatywną Filipowi Stowarzyszenie Dobrosław zebrało 1367 zł.
  4. W pierwszą niedzielę września – 05.09.2021 - chcemy zorganizować piknik parafialny. Na tablicy ogłoszeń, na ulotkach, na stronie parafii i na Facebooku są szczegółowe informacje dla chętnych do włączenia się w pomoc przy jego organizacji. Jest link do formularza zgłoszeń, kod QR, adres email oraz nr telefonu. Bardzo prosimy o pomoc. Termin zgłoszeń - do 25 lipca.
     – dziś –  przypada święto św. Benedykta, Patrona Europy.
     – w poniedziałek – wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.
     – we wtorek – wsp. św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
     – we czwartek – wsp. św. Bonawentury.
     – w piątek – wsp. MB z Góry Karmel ( NMP Szkaplerznej).
  6. W niedzielę za 2 tygodnie, czyli 25 lipca, z okazji wsp. św. Krzysztofa, po Mszach św. poświęcimy samochody i pojazdy. Ofiary złożone do puszek, zostaną przekazane na zakup pojazdów dla misjonarzy. Będziemy się też modlić za tych, którzy z różnych powodów nie podjadą pod kościół samochodem.
  7. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – art. o św. Benedykcie
    Niedziela – art. Przepis na małżeństwo
    – przy prasie jest też nowa książka o. prof. Zdzisława Kijasa o Kard. Wyszyńskim.

Niedziela – 11.07.2021
    – 08.30 – + Maria Mucha, w r. śm. o życie wieczne
    – 10.00 – w int. dziękcz. za sakr. małż. Klaudii i Jerzego z prośbą, o Bożą opiekę i pomyślność
    – 11.30 – ++ Marianna i Marian Kamińscy, o życie wieczne - chrzest po Mszy