OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 4 NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – LAETARE – 19.03.2023 r.

1. Dzisiaj o g. 20.00 odbędzie VIII MUZYCZNA DROGA KRZYŻOWA, w której teksty rozważań kolejnych stacji zostaną zastąpione wykonywanymi na żywo utworami pasyjnymi muzyki klasycznej, przez solistów, zespoły i chóry. Na to wydarzenie zapraszamy. Będzie transmisja w int.
  2. Jutro przypada liturgiczna uroczystość ŚW. JÓZEFA, Oblubieńca NMP i Opiekuna Jezusa.
  3. W SOBOTĘ przypada UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO – Dzień Świętości Życia. Msze o 7.30 i 18.30. Trwa Tydzień Modlitw za Nienarodzonych. Na stoliku przy prasie są informacje o Duchowej Adopcji Dziecka Nienarodzonego, do której bardzo zachęcamy. W tych czasach niesamowitego ataku na życie szczególnie prosimy o taką modlitwę. Adopcja trwa do Bożego Narodzenia. Opiekujemy się jednym nienarodzonym dzieckiem. W sobotę po Mszach można będzie złożyć deklaracje o Duchowej Adopcji. Koszyczek na deklarację będzie jednak wystawiony już od dziś do przyszłej niedzieli - Będzie stał przy prasie.
  4. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE odprawimy za tydzień, czyli w dniach od 26 do 29 marca. Poprowadzi je Ks. Konrad Kozioł, Dyrektor Wydziału Katechetycznego i kolega rocznikowy Ks. Rafała. Pierwsza nauka w sobotę o 18.30. W niedzielę nauki będą podczas wszystkich Mszy i Gorzkich Żalach. Podczas Mszy o 10.00 będzie kazanie dla dzieci. Od poniedziałku do środy Msze z naukami rekolekcyjnymi będą o 7.00 i 19.00. Dodatkowo w poniedziałek ok. 19.45 nauka dla rodziców, we wtorek ok. 20.00 spotkanie dla młodzieży klas 6, 7, 8 przed bierzmowaniem, w środę o 16.30 Msza dla chorych z sakramentem chorych i błogosławieństwem Lourdes. Codziennie będziemy spowiadać pół godz. przed Mszami oraz podczas Mszy i nauk. W środę dodatkowo spowiedź od 16.00 – 20.00. Módlmy się w tej intencji. Program jest na tablicach i w internecie.
  5. Dziś Grupa Misyjna prowadzi KIERMASZ WIELKANOCNY. W tym roku zbieramy pieniądze na pomoc misjonarzom werbistom oraz na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Syrii. Więcej informacji w Biuletynie, który rozdają.
  6. Na Niedzielę Palmową, na Mszę o 10.00, ogłaszamy konkurs palm samodzielnie zrobionych.
  7. Można nabywać Baranki Wielkanocne Caritas. Parafia wpłaca za każdego baranka 8 zł.
  8. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu. W niedzielę na tacę zebraliśmy na dalsze prace budowlane – 6149,44 zł oraz 10 Euro i 4 USD, na konto na ten cel wpłynęło 540 zł, a przez ofiaromat złożono 760 zł.
  9. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – artykuły wskazujące na nieprawidłowości, nadinterpretacje i kłamstwa w głośnych programach i książkach a Karolu Wojtyle
    Niedziela – artykuły wskazujące na nieprawidłowości, nadinterpretacje i kłamstwa w głośnych programach i książkach a Karolu Wojtyle
    Mały Gość – dla dzieci
    periodyk CHiT – o Eucharystii
    2 darmowe wydawnictwa dla rodziców – pomocne w wychowaniu

Niedziela – 19.03.2023
    – 08.30 – w int. dziękcz. Anny, z ok. urodzin, o łaski, Boże błog. i zdrowie
    – 10.00 – + Józef Niemiec, z ok. imienin, o zbawienie
    – 11.30 – w int. parafian, ofiarodawców i dobroczyńców - chrzest
    – 19.00 – + Gabriela Morawiecka, w 5 r. śm., o zbawienie

– 07.30 – + Józef Dudziak, z ok. imienin, o zbawienie