OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 16 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 18.07.2021 r.

– we wtorek – wsp. bł. Czesława.
     – we czwartek – święto św. Marii Magdaleny.
     – w piątek – święto św. Brygidy, Patronki Europy.
     – w sobotę – wsp. św. Kingi.
     – w przyszłą niedzielę – święto św. Jakuba Apostoła i wsp. św. Krzysztofa, patronów podróż. Jest to także ustanowiony Przez papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
  2. Z okazji przypadającego za tydzień wsp. św. Krzysztofa, w przyszłą niedzielę po Mszach św. pomodlimy się za podróżujących i poświęcimy pojazdy. Na stolikach będą wystawione przyklejane emblematy, breloki do kluczyków i obrazki, które można będzie zabierać. Ministranci i lektorzy przy stolikach zbiorą ofiary na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  3. Trwa Nowenna 9 tygodni przed uroczystością beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Szczególnie w soboty, przed Mszą o 18.30, na zakończenie półgodzinnej adoracji odprawiamy nabożeństwo z tej nowenny. Codziennie podczas Mszy rozważamy też 1 myśl Prymasa.
  4. W pierwszą niedzielę września chcemy zorganizować piknik parafialny. Bardzo prosimy o pomoc. Termin zgłoszeń - do 25 lipca.
  5. W piątek 6 sierpnia, wyruszy Krakowska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Wszystkie informacje są umieszczone na stronie pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele budowlane. Zebraliśmy na tacę 5531,00 zł, 1 Euro, 40 Lew Bułgarskich oraz 535 zł wpłynęło na konto.
  7. Trwają prace montażowe przy okładaniu filarów kościoła. Msze w tygodniu od poniedziałku do piątki odprawiamy w kaplicy. Wchodzimy bezpośrednim wejściem od wjazdu.
  8. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – Pacjent Franciszek – o operacji papieża
    Niedziela – Dary pokoleń, o ustanowionym przez papieża na 25 lipca Dniu Dziadków i Osób Starszych
    Dziecko w wirtualnej siecidarmowe wydawnictwo dla rodziców
    – przy prasie jest też nowa książka o. prof. Zdzisława Kijasa o Kard. Wyszyńskim.
  9. Pogrzeb sp. Leszka Kozłowskiego, z ul. Kiwerskiego, odbędzie się w środę o g.12.20 na Rakowicach. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie ...

Niedziela – 18.07.2021
    – 08.30 – + Aleksandra Gołdyn, w 1/2 roku po śm. oraz ++ Janina i Jan Gołdyn, o życie wieczne
    – 10.00 – w int. dziękcz. Katarzyny z ok. urodzin, o Boże błog. i opiekę MB i zdrowie
    – 11.30 – w int. parafian, ofiarodawców i dobroczyńców (chrzest)
    20.00 – w int. dziękcz. Milanka z ok. 6 urodzin, o Boże błog. i opiekę MB i zdrowie

– 07.30 – w int. dziękcz. Pawła za 38 lat życia, z prośbą o potrzebne łaski
    – 18.30 – + Czesław Borowczak, z ok. imienin
    – 18.30 – + Teresa Żak, w 17 r. śm.
    – 07.30 – w int. dziękcz. za szczęśliwe rozwiązanie dla Leona, rodziców i siostry
    – 07.30 – ++ Anna Makuła z ok. 2 r. śm. i + Adam Makuła z ok. r. śm.
    – 18.30 – w int. dziękcz. Elżbiety z ok. urodzin, z prośbą o potrzebne łaski

Niedziela – 25.07.2021
    – 08.30 – ++ Anna i Jacek Gruszka, w r. śm.
    – 10.00 – + Anna Godzicka, z ok. im.
    – 11.30 – w int. dziekcz. Rodziny Janka, Agnieszki, Maćka i Szymka, o potrzebne łaski
    20.00 – w int. parafian, ofiarodawców i dobroczyńców parafii