OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ – 02.04.2023 r.

1. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym będą dziś odprawione o zmienionej porze. Ok. 19.45, po Mszy wieczornej. Tym nabożeństwem rozpoczniemy wieczorne czuwanie z okazji rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. Potem wysłuchamy półgodzinnego recitalu skrzypka Przemka Prucnala zatytułowanego "Musica Intra". Po recitalu modlitwa w ciszy. O 21.37 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia i zakończymy czuwanie.
  2. Okazja do spowiedzi wielkanocnej będzie jeszcze w Wielką Środę, od g. 16.00 do 20.00.
  3. Do chorych możemy przyjechać też w Wielką Środę, od 9.00 – prosimy o zapisanie.
  4. W tym tygodniu przypada I wtorek, środa, czwartek i piątek miesiąca. We wtorek odmówimy Koronkę do miłosierdzia. W środę po Mszy czyli ok 19.00 Róża Różańcowa dokona zmiany tajemnic. Zachęcamy do wstąpienia chętnych do tworzącej się nowej Róży. Prosimy o kontakt w środę. Katecheza dorosłych będzie 12 kwietnia o 19.20.
  5. W dniach Świętego Triduum  Paschalnego, obrzędy będziemy rozpoczynać o 19.00.
    W WIELKI CZWARTEK – po zakończeniu Mszy Wieczerzy Pańskiej adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. Kościół będzie otwarty do 22.00.
    W WIELKI PIĄTEK – kościół będzie otwarty od 8.00 do 24.00. Po zakończeniu Obrzędów adoracja Pana Jezusa wystawionego w monstrancji w Grobie Pańskim. O 22.30 odprawimy Drogę Krzyżową, a później 3 części Gorzkich Żali. Krzyżowi oddamy cześć przez uklęknięcie. W Wielki Piątek obowiązuje Post Ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie ma dyspensy.
    W WIELKĄ SOBOTĘ – kościół będzie otwarty od 7.40. Zachęcamy do adoracji tak jak w Wielki Piątek. Po Mszy św. odprawimy Procesję Rezurekcyjną. Zapraszamy asystę procesyjną. Prosimy nie zastawić obejścia kościoła samochodami. W Sobotę przynosimy świece.
    W WIELKĄ SOBOTĘ POKARMY WIELK. – poświęcimy tylko w kościele – 8.00-14.00 – co godzinę.
    Ofiary zbierane podczas poświęcenia pokarmów, przeznaczymy na potrzeby Pikniku Parafialnego, który organizujemy w niedzielę 18 czerwca. Wszyscy pamiętają ogrom przedsięwzięcia z ubiegłych lat. Podobnie planowany jest piknik na ten rok. Dlatego prosimy o wzięcie pod uwagę tego faktu przy decyzji o wielkości wrzucanej ofiary, aby organizatorzy mogli opłacić wszystkie koszty. Ofiary można też składać przez konto z dopiskiem "Piknik 2023".
    Podczas adoracji Krzyża zbieramy ofiary na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  6. Odpust Parafialny przypada w tym roku 30 kwietnia. Sumę z procesją odprawimy o 11.30.
  7. W Wielkanoc przypada II niedziela kwietnia – ofiary będą przeznaczone na kolejne prace budowlane.
  8. Są jeszcze baranki Caritas. Za każdego wpłacamy 8 zł.
  9. W Wielkim Tygodniu Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  10. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    periodyk CHiT – o Eucharystii
    2 darmowe wydawnictwa dla rodziców – pomocne w wychowaniu
  11. Przed kościołem rodzice z naszej szkoły prowadzą kiermasz wielkanocny. Dochód na rozwój szkoły.

Niedziela Palmowa – 02.04.2023
    – 08.30 – + Zdzisław i Janina Urbanik, o zbawienie
    – 10.00 – + Adam Mucha, o zbawienie (PROCESJA Z PALMAMI)
    – 11.30 – w int. parafian, ofiarodawców i dobroczyńców – chrzty
    – 19.00 – + Kazimierz Ziarko, w 2 r. śm.

W. Poniedziałek – 03.04
    – 07.30 – + Stanisław Chomątowski, o zbawienie
    – 18.30 – w int. dziękcz. Marii, z ok. 43 urodzin, o potrzebne łaski
    W. Wtorek – 04.04