OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 05.06.2022 r.

1. Od dziś do końca sierpnia Msze wieczorne w niedziele odprawiamy o g. 20.00, a nie o 19.00.
     – dzisiaj kończymy okres Wielkanocny.
     – w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. odprawimy o g. 7.30 i 18.30.
     – we wtorek – wsp. Bł. Męcz. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka.
     – we środę – wsp. św. Jadwigi Królowej; jest ona patronką schol liturg. Polećmy jej naszą scholę.
     – we czwartek – Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana – od 7.00 wystawienie Najśw. Sakr.
     – w sobotę – wsp. św. Barnaby, Apostoła.
     – w przyszłą niedzielę – przypada Uroczystość Świętej Trójcy. Koniec okresu Komunii Wielkanocnej.
  3. W piątek 10 czerwca o 18.30, z rąk Ks. Infułata Bronisława Fidelusa, młodzież klas VIII przyjmie sakrament bierzmowania. We wtorek i środę o 18.30 będą uczestniczyć we wspólnej modlitwie i próbie liturgicznej. Czwartek będzie ich dniem spowiedzi. Obecność obowiązkowa. Przy tej okazji Księdzu Infułatowi złożymy życzenie z ok. 60 r. kapłaństwa.
  4. Serdecznie zapraszamy na piknik rodzinny, w najbliższą niedzielę, 12 czerwca, od godz. 14.00 do 19.30. Szczegółowy program jest na ulotkach, stronie parafii i na afiszach. Zapraszamy parafian i gości do wspólnego spędzenia czasu. Przygotowujemy go przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Rady Dzielnicy IV. Módlmy się na ten czas o pogodę.
    Od g. 9.15 zamknięty będzie parking, a w czasie pikniku nie będzie na niego wjazdu.
    Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby jeszcze pomóc. Liczymy na pomoc Panów przy rozstawianiu namiotów i stołów, które rozpocznie się ok. g. 9.15. Liczymy jak zawsze na nasze Panie i ich znakomite wypieki, przetwory i sałatki do naszej Kawiarenki Pod Chmurką. Ciasta, chleby, przetwory i sałatki prosimy przynosić do Sali nad Zakrystią - w sobotę: 15.00 - 18.00 i w niedzielę: 8.00 – 8.20 i potem 9.15 - 13.00.
  5. Za 11 dni, 16 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Odprawimy wtedy uroczystą procesję. Odbędzie się ona po Mszy św. o godz. 11.30. W tym roku poprowadzimy ją na powrót po terenie parafii - ulicami Stelmachów, Pełczyńskiego, Kaczmarczyka i Kiwerskiego. Jeśli to możliwe prosimy sąsiadów o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Będzie nowa lokalizacja ołtarza na ul. Kaczmarczyka. Zapraszamy wszystkich do udziału, a szczególnie dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące, asystę procesyjną, dzieci w strojach z I Komunii i w strojach krakowskich, służbę liturgiczną.
  6. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na cele parafii. Składka zebrana za tydzień będzie przeznaczona na zapłacenie prac przy obłożeniu naw bocznych klinkierem.
  7. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – z płytą Biblii Audio
    Niedziela – o św. Jadwidze Królowej

Niedziela - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTGO – 05.06.2022
    – 08.30 – w int. dziękcz. Moniki i Marcina z ok. 18 r. sakr. małż. o łaski
    – 10.00 – + Julian, o wieczne zbawienie
    – 10.00 – ROCZNICA I KOMUNII
    – 11.30 – w int. parafian, dobroczyńców i ofiarodawców - chrzty
    20.00 – + Ks. Kazimierz Pantak, ++ Stanisława i Zenobiusz Kubara oraz ++ Kazimiera, Wacław, Zbigniew, Janusz

– 07.30 – w int. Piotra, o zdrowie i opiekę Bożą
    – 18.30 – + Józef Czaja, o zbawienie
    – 07.30 – + Mirosław Adamus, o zbawienie