OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 18 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 01.08.2021 r.

– we wtorek – pierwszy wtorek - po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.
     – we środę – wsp. św. Jana Vianeya, proboszcza z Ars, patrona proboszczów W związku z pierwszą środą sierpnia zmiana tajemnic Różańca dla Róży. Wracamy do nabożeństwa przed Mszami wieczornymi w środy i soboty – od 18.00 wystawienia Najśw. Sakramentu i adoracja w ciszy. W środy na zakończenie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w soboty Nowenna 9 tygodni przed beatyfikacją Kard. Wyszyńskiego.
     – we czwartek – wsp. poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Jest to też pierwszy czwartek sierpnia – Msze o 7.30 i 18.30. Pół godziny przed Mszami wystawienie Najśw. Sakr. i modlitwy za kapłanów i o powołania.
     – w piątek – Święto Przemienienia Pańskiego i pierwszy piątek sierpnia – Msze św. o 7.30 i 18.30. Przed Mszami wystawienie Najśw. Sakramentu. Od 9.00 odwiedziny chorych. Spowiedź po południu od 17.00 ( będzie tylko jeden ksiądz, prosimy przychodzić wcześniej).
     – w sobotę – pierwsza sobota sierpnia - Msze o 7.30 i 18.30. Pół godziny przed Mszami wystawienie Najśw. Sakr. i modlitwy – rano do Niepok. Serca NMP, wieczorem przed batyfik.
  2. W piątek wyruszy Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Módlmy się szczególnie w tym roku za wszystkich pielgrzymów.
  3. Zakończyliśmy prace przy okładaniu kamieniem filarów kościoła oraz prace związanie z instalacją elektryczną tam umiejscowioną. Zawiesiliśmy też nowe kinkiety na filarach. Dziękujemy Bogu za opiekę. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę (drugą w sierpniu) i te które wpłyną na konto zostaną przeznaczone na wypłacenie tych prac. Dziękujemy za dotychczasową ofiarność - na tacę, na konto, w kopertach i wszelką pomoc – szczególnie tym którzy przez 4 niedziele pomagali po Mszy wieczornej przygotować kościół.
  4. Dzisiaj przypada rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W sierpniu módlmy się szczególnie w intencjach naszej Ojczyzny.
  5. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – Powstanie zwykłych ludzi oraz O Robercie Schumanie, twórcy Unii Europejskiej
    Niedziela – Życie w niedoczasie oraz Wypocznijcie nieco
    Dziecko w wirtualnej siecidarmowe wydawnictwo dla rodziców
    – przy prasie jest też nowa książka o. prof. Zdzisława Kijasa o Kard. Wyszyńskim.

Niedziela – 01.08.2021
    – 08.30 – o zdrowie i błog. Boże dla całej rodziny
    – 10.00 – + Anna Kawiak, z ok. imienin, o dar życia wiecznego
    – 11.30 – w int. parafian, ofiarodawców i dobroczyńców parafii
    20.00 – + Bolesław Piegza, o dar życia wiecznego

– 07.30 – + Franciszek Gosztyła, w 45 r. śm., o dar życia wiecznego
    – 18.30 – za zmarłych dziadków z rodzin Piątków i Hylickich , o życie wieczne (Koronka)
    – 18.30 – + Anna Makuła i Adam Makuła, o dar życia wiecznego (zmiana tajemnic)
    – 07.30 – + Ks. Prałat Marian Rajchel, o dar życia wiecznego
    – 18.30 – ++ Władysława (ona) i Kazimierz Stachnik, o dar życia wiecznego
    – 07.30 – + Zofia Kulikowska-Burnat, w 1 r. śm., o dar życia wiecznego
    – 18.30 – + Helena Sułkowska, w r. śm.
    – 07.30 – w int. własnej od Elżbiety
    – 18.30 – w int. dziękcz. Renaty i Pawła, z ok. 26 r. sakr. małż, o łaski potrzebne

Niedziela – 08.08.2021
    – 08.30 – int. dziękcz. Moniki i Andrzeja, z ok. 20 r. i Anieli i Marka, z ok. 47 r. sakr. małż, o opiekę MB