OGŁ. DUSZP. NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 09.04.2023 r.

1. Przez cały nadchodzący tydzień będziemy obchodzili Uroczystość Zmartwychwstania Jezusa. Jest to Oktawa Wielkanocy, która potrwa do Niedzieli Miłosierdzia. Tradycyjnie w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawiamy jak w niedzielę, a w pozostałe dni jak w tygodniu. Z racji uroczystego charakteru tygodnia w piątek nie obowiązuje post.
  2. Serdeczne dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg świętego Triduum Paschalnego – szczególnie Ks. Grzegorzowi za przygotowanie liturgii wraz z Hubertem, Ks. Bogusławowi za wszelką pomoc, Siostrze Ancilli, Pani Renacie i Pani Ewie za dekorację Ciemnicy i Grobu. Dziękujemy całej służbie liturgicznej, Julii za piękny śpiew psalmu, Stasiowi i Karolowi za stałe czuwanie, Łukaszowi i Kubie – organistom, Ks. Grzegorzowi z Mateuszem i Przemkiem za śpiewaną Pasję. Panu Bogusławowi za trud sprzątania. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu liturgii, szczególnie asyście procesyjnej dzieciom i Kręgom Rodzin.
  3. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia. Pamiętajmy o tym w codziennej modlitwie. Za tydzień w Święto Miłosierdzia, od 15.00 do 16.00 odprawimy godzinę Świętą.
  4. Odpust Parafialny przypada w tym roku 30 kwietnia, czyli za 3 tygodnie. Sumę z procesją odprawimy o 11.30, zapraszamy asystę procesyjną, dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące na dzwonkach, pierwszokomunijne w uroczystych strojach i szkolne w strojach galowych.
  5. Serdecznie dziękujemy za ofiary. I za te które wrzuciliście z okazji nabożeństw i adoracji podczas Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego, a także za składane na konto parafii i przez ofiaromat. Dzisiejsze ofiary będą przeznaczone na dalsze prace budowlane.
  6. Jutro ofiarami na tacę można wesprzeć Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
  7. W piątek, 14 kwietnia przypada 1057 rocznica Chrztu Polski. W tym dniu jak co miesiąc modlimy się w intencjach naszej Ojczyzny. Zapraszamy.
  8. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    periodyk CHiT – o Eucharystii
    2 darmowe wydawnictwa dla rodziców – pomocne w wychowaniu

Niedziela Wielkanocna – 09.04.2023
    – 08.30 – + Zofia Dzięciołowska, w 2 r. śm. o zbawienie
    – 10.00 – w int. dziękcz. Gabrysi z ok.11 urodzin., o potrzebne łaski światło Ducha Świętego i zdrowie
    – 11.30 – w int. dziękcz. Kacpra, o potrzebne łaski i opiekę św. Michała Archanioła
    – 19.00 – w int. dziękcz. Wojciecha Kuglarza, z ok. 90 urodzin, o potrzebne łaski i zdrowie

Poniedziałek Wielkanocny – 10.04.2023
    – 08.30 – w int. dziękcz. z ok. 46 r. sakr. małżeństwa Krystyny i Jana, o łaski dla nich i dzieci
    – 10.00 – + Jerzy Koziarz, od żony i córek z mężami, z ok. imienin, o zbawienie
    – 11.30 – w int. parafian, ofiarodawców i dobroczyńców - chrzty