OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 23 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 05.09.2021 r.

1. DZISIAJ, w godz. od 14.00 do 18.00 odbędzie się nasz VII Piknik Parafialny – pod hasłem Integracja Pokoleń. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich parafian i gości. Bądźmy punktualni. Nie jedzmy też dużego obiadu.
    O 15.00 i 18.00 w kaplicy odbędą się półgodzinne koncerty skrzypcowe dobrze nam znanego Przemka Prucnala. Szczegółowy program jest na afiszach i na stronie parafii. Dziękujmy Panu Bogu za organizatorów i za dobrą pogodę. Dzisiejsza Msza wieczorna zostanie odprawiona o 20.00. Od przyszłej niedzieli wieczorne Msze niedzielne o 19.00.
    W organizacji Pikniku wspomógł nas Urząd Marszałkowski woj. Małopolskiego i Dzielnica IV – Kraków Prądnik.
    Od g. 9.30 zamknięty będzie nasz parking, a w czasie pikniku nie będzie tu wjazdu. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby jeszcze pomóc. Od g. 9.15 rozstawiamy namioty i stoły oraz dekorujemy otoczenia kościoła. Ciasta, chleby, przetwory i sałatki prosimy przynosić do sali nad zakrystią. (tylko po 11.30 - wyniesiemy wszystkie ławki boczne).
  2. W intencji wszystkich osób organizujących i wspomagających Piknik zostanie odprawiona Msza św. w niedzielę za tydzień, czyli 12 września, o g. 10.00 – serdecznie zapraszamy.
     – we środę – święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej), Msze o 7.30 i 18.30.
     – we czwartek – wsp. bł. Anieli Salawy.
     – w przyszłą niedzielę – wsp. Najśw. Imienia Maryi – pamiątka zwycięstwa pod Wiedniem.
  4. PROPOZYCJE SPOTKAŃ RÓŻNYCH GRUP:
    A. Spotkania kandydatów na ministrantów będą się odbywać o 9.00, a ministrantów starszych i lektorów o 9.30 w soboty. Spotkania scholi będą się odbywać w soboty o 9.00. Rodzice niech potwierdzą Ks. Rafałowi swoją decyzję o uczestnictwie dzieci w spotkaniach. Zapraszamy nowych uczestników.
    B. Spotkania przed bierzmowaniem rozpoczniemy od 13 września: dla klas VII odbywać się będą albo w poniedziałki, albo we wtorki, o g. 19.00 w kościele - potrwają do grudnia, dla klas VIII też albo w poniedziałki albo we wtorki, ale o g. 19.45 w kościele – potrwają do maja. Klasy VI zaprosimy od marca.
    C. Pierwszą Komunię św. w roku 2022 chcemy zorganizować 3 maja. Można się zgłaszać do 10 października. W niedzielę 10 października, o 13.30, dzieciom przygotowującym się do I Komunii poświęcimy Różańce, a po Mszy odbędzie się spotkanie, na którym podamy szczegóły.
    D. Spotkania Katechezy Dorosłych rozpoczynamy od 8 września, a Grupy Misyjnej od początku października.
    E. Spotkanie Kręgów Rodzin i Chóru rozpoczną się w II połowie września.
    F. KAZANIA DLA DZIĘCI Z KONKURSAMI BĘDZIEMY GŁOSIĆ PODCZAS MSZY o 10.00.
  5. Serdecznie dziękujemy za ofiarność. Ofiary na tacę zebrane w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na cele budowlane parafii.
  6. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Różaniec
    Głos Ojca Pio
    Dziecko w wirtualnej siecidarmowe wydawnictwo dla rodziców
    – przy prasie jest też nowa książka o. prof. Zdzisława Kijasa o Kard. Wyszyńskim.
  7. Dzisiaj odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Na zakończenie Mszy udzielimy błogosławieństwa wszystkim małżonkom sakramentalnym. Pomodlimy się też za małżeństwa w kryzysie i za osoby porzucone. Małżonkowie podadzą sobie wtedy prawe dłonie.

PO MSZACH O 10.00 i 11.30 BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DZIECI

Niedziela – 05.09.2021
    – 08.30 – w int. dziękczynnej Igora Judy, o łaski dla niego i rodziców
    – 10.00 – w int. dziękcz. Beaty, z ok. imienin, z prośbą o łaski
    – 11.30 – za parafian, ofiarodawców i dobroczyńców parafii - chrzty
    20.00 – + Andrzej Gubała w 5 rocz. śmierci

– 07.30 – o zdrowie, Boże błog. i światło Ducha Świętego dla Andrzeja
    – 18.30 – w int. dziękcz. Kingi z ok. 15 urodzin, o łaski i światło Ducha Świętego
    – 07.30 – w int. Józefa, o pomoc Bożą w procesie nawrócenia
    – 18.30 – o szczęśliwą operację i powrót do zdrowia dla Pana Mariana
    – 07.30 – w int. dziękcz. Elżbiety w dniu urodzin, z prośbą o łaski i opiekę MB Nieust. P.
    – 18.30 – ++ Stanisław i Zofia Serczyk i ich rodzice, o wieczne zbawienie
    – 07.30 – w int. dziękcz. księży pracujących w Parafii, o potrzebne łaski
    – 18.30 – + Maciej Biel i za zmarłe dzieci, o wieczne zbawienie
    – 07.30 – w intencjach Stanisławy, o potrzebne łaski dla niej i o zgodę w rodzinie