OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 24 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 12.09.2021 r. - 10 TYDZIEŃ WYCHOWANIA

1. W imieniu całej wspólnoty serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy na różne sposoby przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia VII Pikniku Parafialnego. Dziękujemy głównym organizatorom – Paniom Renacie i Ewie. Ich gorliwym pomocnikom – Państwu Ligii, Robertowi, Jolancie, Jarosławowi, Grzegorzowi i wszystkim wolontariuszom. Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu, Radzie Dzielnicy IV, Dyrekcji Szkoły, prywatnym darczyńcom i OSP z Zielonek. Dziękujemy za datki złożone podczas pikniku i w czasie poświęcenia pokarmów wielkanocnych oraz za wszystkie dary rzeczowe, a szczególne za przygotowane nieodpłatnie specjały na poczęstunek – lepiej niż Koła Gospodyń. Dzięki tym funduszom i darom mogliśmy zaproponować tak wiele atrakcji dla wszystkich uczestników. Bogu dziękujemy za pogodę i bezpieczeństwo. Koszt pikniku – 20850 zł.
     – w poniedziałek – wsp. św. Jana Chryzostoma.
     – we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża - tajemnicę Krzyża Pana Jezusa uczcimy dodatkowym nabożeństwem: o godz. 18.00, czyli przed Mszą - odprawimy Drogę Krzyżową, którą zakończymy Adoracją Krzyża (jak w Wielki Piątek - przez ukłon lub przyklęknięcie). Bardzo serdecznie zapraszamy.
     – we środę – wsp. MB Bolesnej.
     – we czwartek – wsp. św. męczenników Korneliusza i Cypriana.
     – w sobotę – święto św. Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży.
  3. PROPOZYCJE SPOTKAŃ RÓŻNYCH GRUP:
    A. Spotkania kandydatów na ministrantów będą się odbywać o 9.00, a ministrantów starszych i lektorów o 9.30 w soboty. Spotkania scholi będą się odbywać w soboty o 10.00. Zapraszamy nowych uczestników.
    Spotkania przed bierzmowaniem rozpoczniemy od 13 września: dla klas VII odbywać się będą albo w poniedziałki, albo we wtorki, o g. 19.00 w kościele - potrwają do grudnia, dla klas VIII też albo w poniedziałki albo we wtorki, ale o g. 19.45 w kościele – potrwają do maja. Klasy VI zaprosimy od marca.
    Pierwszą Komunię św. w roku 2022 chcemy zorganizować 3 maja. Można się zgłaszać do 10 października. W niedzielę 10 października, o 13.30, dzieciom przygotowującym się do I Komunii poświęcimy Różańce, a po Mszy odbędzie się spotkanie, na którym podamy szczegóły.
    D. Spotkania Katechezy Dorosłych rozpoczynamy od 8 września, a Grupy Misyjnej od października.
    E. Spotkanie Kręgów Rodzin i Chóru rozpoczną się w II połowie września.
    F. KAZANIA DLA DZIĘCI Z KONKURSAMI BĘDZIEMY GŁOSIĆ PODCZAS MSZY o 10.00.
  4. Dziękujemy tym, którzy dziś złożyli ofiary na cele budowlane. Dziękujemy też za ofiary na konto.
  5. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny Ekstra
    Dziecko w wirtualnej siecidarmowe wydawnictwo dla rodziców
    – przy prasie jest też nowa książka o. prof. Zdzisława Kijasa o Kard. Wyszyńskim.

UROCZYSTE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DZIECI NA ZAKOŃCZENIE – PO 10.00 i 11.30

Niedziela – 12.09.2021
    – 08.30 – + Piotr Rękas, o wieczne zbawienie
    – 10.00 – w int. dziękczynnej wszystkich organizatorów, wolontariuszy i wspomagających Piknik Parafialny