OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023 r.

1. Od przyszłej niedzieli do końca sierpnia Msze wieczorne w niedziele i święta odprawiamy o g. 20.00, a nie o 19.00.
  2. Po Mszach wieczornych (w tygodniu ok. 18.55), do środy, odprawiamy nabożeństwa majowe. Od czwartku o tej samej godzinie będą nabożeństwa czerwcowe do NSPJ.
     – dzisiaj – kończymy okres Wielkanocny. Wspominamy też bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego.
     – w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. odprawimy o g. 7.30 i 18.30.
     – we wtorek – wsp. św. Jana Sarkandra, męczennika.
     – we środę – święto Nawiedzenia NMP.
     – we czwartek – Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana i I czwartek, przed poranną Mszą wystawienie Najśw. Sakr. i adoracja w ciszy.
     – w piątek – I Piątek – Msze o 7.30 i 18.30. Spowiedź popołudniowa od 17.00, Od 9.00 odwiedziny chorych. przed poranną Mszą wystawienie Najśw. Sakr. i adoracja w ciszy. W tym dniu przypada 24 rocznica święceń Ks. Grzegorza, naszego wikariusza. Módlmy się w jego intencjach.
     – w sobotę – I sobota i wsp. św. męcz. z Ugandy Karola Lwangi i towarzyszy. Przed poranną Mszą wystawienie Najśw. Sakr. i adoracja w ciszy.
     – w przyszłą niedzielę – przypada Uroczystość Świętej Trójcy. Koniec okresu Komunii Wielkanocnej. O 10.00 dzieci klas IV będą przeżywać I rocznicę swojej I Komunii.
  4. Serdecznie zapraszamy na piknik rodzinny, w niedzielę 18 czerwca od godz. 14.00 do 19.30. Atrakcje są opisane na stronie parafii i na afiszach. Zapraszamy parafian i gości do wspólnego spędzenia czasu. Piknik przygotowujemy przy wsparciu Województwa Małopolskiego i Rady Dzielnicy IV. Módlmy się na ten czas o pogodę. Prosimy też o zgłoszenia do 4 czerwca chętnych do pomocy.
  5. Za 11 dni, 8 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Odprawimy wtedy uroczystą procesję. Odbędzie się ona po Mszy św. o godz. 11.30. Poprowadzimy ją po terenie parafii - ulicami Stelmachów, Pełczyńskiego, Kaczmarczyka i Kiwerskiego. Jeśli to możliwe prosimy sąsiadów o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Zapraszamy wszystkich do udziału, a szczególnie dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące, asystę procesyjną, dzieci w strojach z I Komunii i w strojach krakowskich, służbę liturgiczną.
  6. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Kwartalnik Niedzieli – nowy
    2 darmowe wydawnictwa dla rodziców – pomocne w wychowaniu

Niedziela – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTGO – 28.05.2023
    – 08.30 – + Alicja Nowak i + Teresa Niedziółka, z ok. Dnia Matki, o zbawienie
    – 10.00 – w int. parafian, dobroczyńców i ofiarodawców
    – 11.30 – w int. dziękcz. Renaty, Dominiki i Justyny, o łaski i opiekę MB - po Mszy chrzty
    – 19.00 – ++ Daniela (ona) i Aleksander Markowicz i zmarli z rodziny, o zbawienie

– 07.30 – + prof. Stanisław Grygiel, o zbawienie
    – 18.30 – w int. Panu Bogu wiadomej (odpust na Białym Prądniku)
    – 07.30 – o zdrowie dla Iwony
    – 18.30 – + Monika, o zbawienie