OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 04.06.2023 r.

1. Serdecznie zapraszamy do zapisywania się do pomocy przy Pikniku Parafialnym, który odbędzie się 18 czerwca. Dziś kończy się termin zgłoszeń. Szczegóły na stronie parafii i na afiszach. Módlmy się też na ten czas o pogodę.
    W dniu Pikniku, od g. 9.15 zamknięty będzie parking, a w czasie pikniku nie będzie na niego wjazdu. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby jeszcze pomóc. Liczymy na pomoc Panów przy rozstawianiu namiotów i stołów, które rozpocznie się ok. g. 9.15. Liczymy jak zawsze na nasze Panie i ich znakomite wypieki, przetwory i sałatki do naszej Kawiarenki Pod Chmurką. Ciasta, chleby, przetwory i sałatki prosimy przynosić do Sali nad Zakrystią - w sobotę: 15.00 - 18.00 i w niedzielę: 7.50 – 8.20 i potem 9.15 - 13.00.
  2. Uroczystość Bożego Ciała przypada w najbliższy czwartek, 8 czerwca. Odprawimy wtedy uroczystą procesję. Odbędzie się ona po Mszy św. o godz. 11.30. Poprowadzimy ją ulicami Stelmachów, Pełczyńskiego, Kaczmarczyka i Kiwerskiego. Zapraszamy wszystkich do udziału, a szczególnie dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące, asystę procesyjną, dzieci w strojach z I Komunii i w strojach krakowskich, służbę liturgiczną. Oddając chwałę Jezusowi, udekorujmy domy. W dniach Oktawy Bożego Ciała czyli do czwartku 15 czerwca, codziennie będzie procesja dookoła kościoła - w dni powszednie tygodnia po Mszą o 18.30, a w niedzielę po Mszy o 10.00.
  3. W naszej archidiecezji dziś kończy się okres Komunii i spowiedzi wielkanocnej.
  4. Od dziś do końca sierpnia Msze wieczorne w niedziele odprawiamy o g. 20.00, a nie o 19.00.
  5. Po Mszach wieczornych (w tygodniu ok. 18.55) odprawiamy nabożeństwa czerwcowe.
     – we środę – wsp. bł. męcz. z Peru - Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, franciszkanów.
     – także we środę – po Mszy wieczornej zmiana tajemnic dla Róży. Nadal zachęcamy do wpisywania się do tej Wspólnoty. Spotkanie katechezy dorosłych odbędzie się w środę 14 czerwca.
  7. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na cele parafii. Składka zebrana za tydzień będzie przeznaczona na prace budowlane.
  8. W sobotę 17.06, Kręgi DK, podczas Mszy o 18.30 podziękują za miniony rok duszpasterski.
  9. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Magazyn Niedzieli – o Historii Kościoła i Polski
    Różaniec
    2 darmowe wydawnictwa dla rodziców – pomocne w wychowaniu

Niedziela - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 04.06.2023
    – 08.30 – ++ Józefa (ona) i Kazimierz Stojak w r. śm. o zbawienie
    – 10.00 – ROCZNICA I KOMUNII
    – 10.00 – + Julian, o wieczne zbawienie
    – 11.30 – w int. parafian, dobroczyńców i ofiarodawców - chrzty
    20.00 – ++ Stanisława (ona) Szostek, Marian Madej, Marianna Kościółek, o zbawinie

– 07.30 – + Aniela Ochab, o wieczne zbawienie
    – 18.30 – + Ks. Kazimierz Pantak, Stanisława, Zenobiusz Kubara, Kazimiera, Wacław, Zbigniew, Janusz i zm. z rodziny