OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 12.06.2022 r.

1. Uroczystość Bożego Ciała przypada w najbliższy czwartek, 16 czerwca. Odprawimy wtedy uroczystą procesję. Odbędzie się ona po Mszy św. o godz. 11.30. W tym roku poprowadzimy ją na powrót po terenie parafii - ulicami Stelmachów, Pełczyńskiego, Kaczmarczyka i Kiwerskiego. Będzie nowa lokalizacja ołtarza na ul. Kaczmarczyka. Zapraszamy wszystkich do udziału, a szczególnie dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące, asystę procesyjną, dzieci w strojach z I Komunii i w strojach krakowskich, służbę liturgiczną. Oddając chwałę Jezusowi, udekorujmy domy. W dniach Oktawy Bożego Ciała czyli do czwartku 23 czerwca, codziennie będzie procesja dookoła kościoła - w dni powszednie tygodnia po Mszą o 18.30, a w niedzielę po Mszy o 10.00.
  2. DZISIAJ, w g. od 14.00 do 19.30 odbędzie się nasz VIII Piknik Parafialny. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich parafian i gości. Bądźmy punktualni. Nie jedzmy też dużego obiadu. Szczegółowy program jest na afiszach i na stronie parafii. Dziękujmy Panu Bogu za organizatorów i za dobrą pogodę. Msze wieczorne do sierpnia odprawiamy o 20.00.
  3. W naszej archidiecezji dziś kończy się okres Komunii i spowiedzi wielkanocnej.
     – w poniedziałek – wsp. św. Antoniego z Padwy.
     – we wtorek – wsp. bł. Michała Kozala, bpa i męcz.
     – we czwartek – Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało.
     – w piątek – wsp. św. Alberta Chmielowskiego, Patrona Caritas naszej Archidiecezji.
  5. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na cele parafii. Składka dziś zebrana będzie przeznaczona na zapłacenie prac przy obłożeniu naw bocznych klinkierem.
    Przy tej okazji chcemy poinformować, że na wniosek wielu parafian, w przedsionku zainstalowaliśmy ofiaromat. Będzie można elektronicznie składać ofiary - przy pomocy karty, smartfonu, smartwatcha. Urządzenie jest przygotowany na wpłacanie 6 konkretnych sum lub kwoty określonej przez wpłacającego. Jest także możliwość otrzymania potwierdzenia na maila po wprowadzeniu adresu. Wraz z ofiaromatem zainstalowaliśmy zewnętrzny terminal płatniczy umożliwiający wprowadzenie numeru PIN. Ofiaromat będzie dostępny podczas pikniku.
  6. W niedzielę 19.06, Kręgi DK, podczas Mszy o 16.00 podziękują za miniony rok duszpasterski.
  7. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – Chrzest, przez który stajemy się chrześcijanami - zobowiązuje
    Gość Niedzielny Ekstra – o Eucharystii i cudach euch. (12 zł)
    Niedziela – O Wandzie Rutkiewicz
    Staś – dla dzieci

Niedziela - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 12.06.2022
    – 08.30 – w int. dziękcz. Szymona, z ok. urodzin, z prośbą o zdrowie i Boże błog. i dary Ducha Świętego
    – 10.00 – + Jadwiga Trzaska, w 1 r. śm., o wieczne zbawienie
    – 11.30 – w int. dziękcz. Antoniny, z ok. 4 urodzin o błog. Boże i łaski potrzebne
    20.00 – w int. parafian, dobroczyńców i ofiarodawców

– 07.30 – w int. Kuby o błog. w egzaminach
    – 18.30 – w int. dziękcz. Antoniego, z ok. imienin, z prośbą o. i światło Ducha Świętego