Alleluja, Zmartwychwstał Pan
Weselmy się i radujmy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 16 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 19.07.2020 r.

– w poniedziałek – wsp. bł. Czesława.
     – we środę – święto św. Marii Magdaleny.
     – we czwartek – święto św. Brygidy, Patronki Europy.
     – w piątek – wsp. św. Kingi.
     – w sobotę – święto św. Jakuba Apostoła i wsp. św. Krzysztofa, potronów podróż.
     – w przyszłą niedzielę – wsp. św. Anny i św. Joachima - rodziców NMP.
  2. Od jutra do czwartku 23 lipca, do godziny 13.00 (wyznaczona godzina jest godziną wywozu) prowadzimy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Przywożone sprzęty prosimy składać przy parkingu koło stojaka na rowery. Przychody z akcji wspomogą Polskich Misjonarzy.
  3. Z okazji przypadającego w sobotę wsp. św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, w przyszłą niedzielę po Mszach św. pomodlimy się za podróżujących i poświęcimy pojazdy. Przed kościołem, na stoliku będą wystawione przyklejane emblematy, breloki do kluczyków i obrazki, które można będzie zabierać. Ministranci przy stolikach zbiorą ofiary przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  4. Za dwa i pół tygodnia, w czwartek 6 sierpnia, wyruszy Krakowska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Zgodnie ze stanem prawnym pielgrzymka zostanie zorganizowana w formie zarówno tradycyjnego przejścia dopuszczalnej ilości pątników oraz w formie duchowej - poprzez strony www, media społecznościowe, transmisje live itp. - tworząc wielką wspólnotę pielgrzymkową kościoła krakowskiego. Zapisów na formę tradycyjną można dokonać tylko u przewodników wspólnot. Nie będzie możliwości zapisów w dniu wyjścia pielgrzymki. Wszystkie informacje są umieszczone na stronie pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl.
  5. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele budowlane. Zebraliśmy na tacę 5143,09 zł, 6,5 Euro i 1000 zł w kopercie. Dziękujemy też za wpłaty na konto - wpłynęło 550 zł.
  6. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – Siła mitu - o inkwizycji
    Niedziela – Małżeński czyściec

Niedziela – 19.07.2020
    – 08.30 – w int. dziękcz. Agnieszki i Szymona, o Boże błog. i opiekę MB
    – 10.00 – w int. dziękcz. Marty i Jarosława z ok. 30 r. sakr. małż., o Boże błog. i opiekę MB
    – 11.30 – w int. parafian, ofiarodawców i dobroczyńców (chrzest 12.20)
    20.00 – + Hieronim Winkowski, od koleżanek, kolegów Tomasza Winkowskiego z NZOZ KR-Południe

– 07.30 – w int. dziekcz. Księdza Proboszcza z prośbą o potrzebne łaski
    – 07.30 –
    – 18.30 – + Teresa Żak, w 16 r. śm.
    – 18.30 – + Katarzyna Bajorek, w 3 r. śm.
    – 18.30 –
    – 07.30 – w int. dziękcz. za opiekę nad naszą Ojczyzną
    – 07.30 –
    – 07.30 – w int. dziękcz. Grażyny i Andrzeja, z ok. 41 r. sakr małż., o łaski dla nich i rodziny
    – 13.30 – chrzty
    – 15.00 – ślub
    – 18.30 – + Tadeusz Skalny, od Anny i Franciszka Jędrzejowskich

Niedziela – 26.07.2020
    – 08.30 – + Anna Godzicka, z ok. im.
    – 10.00 – ++ Anna Makuła i + syn Adam Makuła, od Ani z rodziną
    – 11.30 – w int. dziekcz. Rodziny Janka, o potrzebne łaski