Alleluja, Zmartwychwstał Pan
Weselmy się i radujmy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 17 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 26.07.2020 r.

– dziś –  wsp. św. Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa.
     – we wtorek – wsp. św. Szarbela.
     – we środę – wsp. św. Marty.
     – w piątek – wsp. św. Ignacego z Loyoli, założyciela Jezuitów.
     – w sobotę – wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, założyciela Redemptorystów i pierwsza sobota sierpnia. Msze o 7.30 i 18.30. Pół godziny przed Mszami wystawienie Najśw. Sakramentu.
  2. W sobotę, 1 sierpnia, przypada rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Módlmy się szczególnie w sierpniu w intencjach naszej Ojczyzny.
  3. We czwartek, 6 sierpnia, wyruszy Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Zgodnie ze stanem prawnym pielgrzymka zostanie zorganizowana w formie zarówno tradycyjnego przejścia dopuszczalnej ilości pątników oraz w formie duchowej - poprzez media - tworząc wielką wspólnotę pielgrzymkową kościoła krakowskiego. Zapisów na formę tradycyjną można dokonać tylko u przewodników wspólnot. Nie będzie możliwości zapisów w dniu wyjścia pielgrzymki. Wszystkie informacje są umieszczone na stronie pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl.
  4. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – Wojna o dusze - o Bitwie Warszawskiej
    Niedziela – Jak czytać Pismo Święte by wychowywało
  5. Z okazji obchodzonego wczoraj wsp. św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, dziś po Mszach św. pomodlimy się za podróżujących i poświęcimy pojazdy. Przed kościołem, na stoliku są symbole do przyklejenia, breloki do kluczyków i obrazki, które można zabierać. Przy stolikach staną też lektorzy i ministranci z koszykami na ofiary przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy. Pojazdy będziemy poświęcać począwszy od wyjazdu.

Niedziela – 26.07.2020
    – 08.30 – + Anna Godzicka, z ok. im.
    – 10.00 – ++ Anna Makuła i + syn Adam Makuła, od Ani z rodziną
    – 11.30 – w int. dziekcz. Rodziny Janka, o potrzebne łaski
    20.00 – w int. parafian, ofiarodawców i dobroczyńców parafii

– 07.30 – w int. Klaudii, o Boże błog. i światło Ducha Świętego
    – 07.30 – w int. dziękcz. za wszystkie łaski dla Rodziny Mitręgów, z prośbą o błog i zdrowie
    – 18.30 – w int. dziękcz. Patrycji, z ok. ur., o światło Ducha Świetego
    – 18.30 –
    – 18.30 – w int. dziękcz. Agnieszki i Jacka Gorzkowskich, z ok. 20 r. sakr. małż, o łaski
    – 18.30 –
    – 07.30 – w int. Krzysztofa, o Boże błog. i światło Ducha Świętego, uwolnienie od złych przywiązań
    – 07.30 –
    – 07.30 – o współpracę z Duchem Świętym dla Polaków
    – 07.30 –
    – 07.30 – w int. dziękcz. Krystyny i Henryka, o Boże błog. i zdrowie
    – 14.00 – chrzty
    – 18.30 – + Apolonia, w 3 r. śm.

Niedziela – 02.08.2020
    – 08.30 – + Hieronim Winkowski, od personelu Przychodni Zdrowia Rodziny
    – 10.00 – w int. dziękcz. Janiny z ok. 80 ur., z prośbą o łaski potrzebne i zdrowie
    – 11.30 – w int. parafian, ofiarodawców i dobroczyńców parafii - chrzty