OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 29 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 17.10.2021 r.

1. Dziś, podczas dodatkowej Mszy św. o 13.30 młodzież klas VII i VIII uroczyście rozpocznie swoje przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  2. W poniedziałek, 18 października dzieci z całego świata będą modlić się różańcem w intencji jedności i pokoju w duchu obj. Fatimskich. Przypada ona zawsze 18 października – w dniu poświęconym św. Łukaszowi Ewangeliście, który przekazał nam historię dzieciństwa Jezusa i, według tradycji, uważany jest za osobę bliską Matce Bożej. W zeszłym roku ponad pół miliona dzieci włączyło się we wspólną modlitwę różańcową, w tym prawie 70 tys. w Polsce. U nas w kościele o godz. 9.00 będą się modliły wszystkie dzieci z naszej szkoły. Zapraszamy inne dzieci do włączenia się online, albo o innej porze w domach lub też wieczorem o 18.55 w kościele.
  3. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną. Przez cały tydzień podczas Różańca będziemy się modlić w intencji misji. Składka na tacę będzie przeznaczona na cele misyjne. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w misyjno-ewangelizacyjnym wydarzeniu zatytułowanym "Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy!". Wydarzenie centralne będzie miało miejsce 23 października (sobota) w Krakowie na barce Aquarius przy Bulwarze Czerwińskim na Wiśle. Transmisja na Facebooku. Prowadzi wspólnota Jaspis. Szczegóły na stronie internetowej.
  4. Do zakrystii można przynosić kartki z imionami zmarłych na całoroczne i jednorazowe wypominki. Wypominki jednorazowe odczytamy 2 listopada.
  5. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach i na nasze konto. W ubiegłą niedzielę na tacę na cele budowlane zebraliśmy 6189,27 zł, a na konto wpłynęło 960 zł. Przypominamy, że w najbliższym czasie chcemy rozpocząć okładanie naw bocznych cegłą klinkierową. Najpierw chcemy zakupić pełną ilość potrzebnej cegły.
  6. W poniedziałek przypada święto św. Łukasza – imieniny naszego organisty, w środę święto św. Jana Kantego, a w piątek wsp. św. Jana Pawła II.
  7. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – Prorok jedności – o Ks. Blachnickim, twórcy Ruchu Oazowego
    Niedziela – Ruchy ewangelizacyjne przyszłością Kościoła, Współpraca w rodzinie
    Dziecko w wirtualnej siecidarmowe wydawnictwo dla rodziców
  8. Gościmy dziś przedstawicieli Trzeciego Zakonu Paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelię na każdy dzień 2022 r. .......

Niedziela – 17.10.2021
    – 08.30 – w int. dziękcz. Marii i Ferdynanda, z ok. 52 r. sakr. małż., i z ok. 80 ur. Ferdynanda o łaski
    – 10.00 – w int. dziękcz. Aleksandry, z ok. ur., o światło Ducha Świetegoi opiekę MB i za + Ksawerynę, o zbawienie
    – 11.30 – za parafian, ofiarodawców i dobroczyńców parafii (chrzty)
    – 13.30 – int. dziękcz. Weroniki, z ok. 1 ur. (ROCZEK) i Wiktorii z ok. 4 ur., o łaski potrzebne - ( bierzmowani )
    – 19.00 – + Mirosława (ona) Dymel

– 07.30 – w int. dziękcz. Matki Szczęsnej, sercanki, z ok. 91 r. ur., o potrzebne łaski