OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 31 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 31.10.2021 r.

– w poniedziałek – przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień, w którym oddajemy cześć wszystkim zbawionym, również bezimiennym. Msze jak w każdą niedzielę.
     – we wtorek – wsp. Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze z wypominkami jednorazowymi odprawimy o 7.00, 17.00 i 19.00.
    Przypominamy, że w okresie Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, raz w ciągu dnia, możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych. W tym roku, ze względu na trwającą epidemię:
    Tradycyjne 8 dni można rozłożyć na cały listopad i dni nie muszą być jeden po drugim.
    Ci którzy nie mogą się udać na cmentarze – wykonują inne dzieła, łącząc się duchowo z nawiedzającymi.
    Należy, nie być przywiązanym do grzechu nawet lekkiego, odmówić – Ojcze nasz, Wierzę i modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Papieża, Spowiedź i Komunię św. można przyjąć w innym czasie (szczegóły na str.: https://episkopat.pl/penitencjaria-apostolska-odpust-dla-wiernych-zmarlych-przez-caly-listopad/).
    Można jeszcze przynosić wypisane imiona zmarłych na całoroczne i jednorazowe wypominki.
     – we środę – pierwsza środa - Różę Różańcową zapraszamy w środę, na zmianę tajemnic różańca podczas Mszy wieczornej. Katecheza dla dorosłych odbędzie się po Mszy wieczornej, o 19.20.
     – we czwartek – wsp. św. Karola Boromeuszka i I czwartek – będziemy się modlić za kapłanów.
     – w piątek – I piątek – Spowiedź po południu od g. 17.00 do 19.00. Chorych nawiedzimy od g. 9.00.
     – w sobotę – I sobota miesiąca.
    W I czwartek, piątek i sobotę wystawienie Najśw. Sakramentu - rano od 7.00, po południu od 18.00.
  2. Od listopada, będziemy kontynuować wystawianie Pana Jezusa w monstrancji pół godziny przed Mszami wieczornymi w środy i soboty. Będzie wtedy możliwość prywatnej adoracji.
  3. Dziś odprawimy ostanie w tym roku nabożeństwo różańcowe.
  4. Dziękujemy za ofiary przekazane na misje. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na tacę na ten cel 5569,01 zł, a na konto wpłynęło 100 zł.
  5. W niedzielę za tydzień będziemy zbierać do puszek datki dla ubogich w związku z przypadającym na 14 listopada Dniem Ubogich. Tegoroczne wezwanie tego dnia – UBOGICH ZAWSZE MACIE U SIEBIE.
  6. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – Śmierć jako wyznanie miłości
    Niedziela – Komu odpusty
    Dziecko w wirtualnej siecidarmowe wydawnictwo dla rodziców

Niedziela – 31.10.2021
    – 08.30 – ++ Hilda, Antoni Kacprzyk, o wieczne zbawienie
    – 10.00 – o wszelkie łaski dla Julianny i jej rodziny
    – 11.30 – w int. dziękcz. Joanny z ok. urodzin, o potrzebne łaski

Poniedziałek - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 01.11.2021
    – 08.30 – + Stanisław Filipowicz, o wieczne zbawienie
    – 10.00 – + Alicja Lal, o wieczne zbawienie
    – 19.00 – + Józef Pazdur, o wieczne zbawienie