Alleluja, Zmartwychwstał Pan
Weselmy się i radujmy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 19 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 09.08.2020 r.

– w poniedziałek – wsp. św. Wawrzyńca.
     – we wtorek – wsp. św. Klary.
     – we czwartek – Święto Matki Bożej Kalwaryjskiej (w tygodniu uroczystości odpustowe).
     – w piątek – wspomnienie - św. Maksymiliana Marii Kolbe. Msze o 7.30 i 18.30.
     – w sobotę – przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, (święto obowiązujące). Mszę św. odprawimy jak w niedzielę. Po Mszach poświęcimy zioła. Dzień 15 sierpnia jest świętem narodowym - wywieśmy flagę państwową i maryjną.
  2. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary na cele parafii, szczególnie za dzisiejsze, które będą przeznaczone na cele budowlane.
  3. Towarzystwo Przyjaciół Bronowic ogłasza nabór aktorów do Teatru Regionalnego "Złoty Róg", spotkanie organizacyjne 17.08. Zapisy poprzez stronę facebook Towarzystwa Przyjaciół Bronowic.
  4. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – artykuł "Każdy może zawierzyć wszystko" o zawierzeniu Maryi swego życia i nie tylko, oraz artykuł "Przy kawie działa Bóg"
    Niedziela – artykuł "Chrześcijaństwo jest wymagające" o tym jak głęboka jest nasza wiara i co współcześnie oznacza być chrześcijaninem
  5. Przyszła niedziela w całej Polsce będzie przeżywana jako dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu, poszkodowanych w wyniku potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Ofiarami do puszek wesprzemy potrzebujących. Zachęcam do solidarności z poszkodowanymi. Skala zniszczeń i straty są ogromne.

Niedziela – 09.08.2020
    – 10.00 – w int. dziekcz. Ewy, w dniu urodzin, o potrzebne łaski
    – 11.30 – w int. dziękcz. Helenki, z ok. 12 urodzin o potrzebne łaski
    20.00 – w int. dziękcz. Dominika i Szymona, o potrzebne łaski

– 07.30 – w int. o zdrowie i bezp. poród dla dziecka Martyny i Marcina
    – 18.30 – w int. dziekcz. Edgara, z ok. 6 ur., o błog. dla niego i opiekę dla rodziny
    – 18.30 – w int, dziękcz. Joanny i Michała z ok. 10. rocz. sakr. Małż, o łaski
    – 07.30 – o światło Ducha Świętego i łaskę nawrócenia dla Sabiny
    – 07.30 – + Władysław Żak, w 16 r. śm.
    – 18.30 – o uzdrowienie i uratowanie małżeństwa

Sobota - Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15.08.2020
    – 08.30 – ++ Jan, Maria, Edward i Aniela Brózda
    – 10.00 – ++ Józefa (ona) i Karol