OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 17 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 30.07.2023 r.
TRWAJĄ JUŻ ŚWIATOWE DNI MŁODYCH W LIZBONIE

– w poniedziałek – wsp. św. Ignacego z Loyoli, założyciela Jezuitów.
     – we wtorek – wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, założyciela Redemptorystów i I pierwszy wtorek - po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.
     – we środę – w związku z pierwszą środą sierpnia zmiana tajemnic Różańca dla Róży. Wróciliśmy do nabożeństwa przed Mszami wieczornymi w środy i soboty – od 18.00 wystawienia Najśw. Sakramentu i adoracja w ciszy. W środy na zakończenie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w soboty modlitwy przez wstaw. św. Jana Pawła II.
     – we czwartek – pierwszy czwartek sierpnia – Msze o 7.30 i 18.30. Pół godziny przed Mszami wystawienie Najśw. Sakr. i modlitwy za kapłanów i o powołania.
     – w piątek – wsp. św. Jana Vianeya, proboszcza z Ars, patrona proboszczów i pierwszy piątek sierpnia – Msze o 7.30 i 18.30. Przed Mszami wystawienie Najśw. Sakramentu. Od 9.00 odwiedziny chorych. przed Mszami wystawienie Najśw. Sakr. Spowiedź popołudniowa od 17.00 do 18.25 (jest tylko jeden ksiądz, prosimy przychodzić od 17.00 ).
     – w sobotę – wsp. poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP. Jest to pierwsza sobota sierpnia - Msze o 7.30 i 18.30. Pół godziny przed Mszami wystawienie Najśw. Sakr. i modlitwy do Niepokalanego Serca NMP.
    W tym tygodniu Msze św. odprawiamy i rano i wieczorem w czwartek, piątek i sobotę.
  2. W niedzielę przypada Święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu wyruszy Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Módlmy się za pielgrzymów.
  3. We wtorek przypada rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W sierpniu módlmy się w intencjach naszej Ojczyzny.
  4. Dziękujemy za ofiary na pomoc misjonarzom złożone przy poświęceniu pojazdów – zebraliśmy 2550,10 zł. Dziękujemy też Pani Bożenie i Pani Janinie za piękną dekorację kościoła – z ich kwiatów ogrodowych.
  5. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (na stoliku):
    Staś – dla dzieci

TRWAJĄ ŚWIATOWE DNI MŁODYCH W LIZBONIE – PROGRAM I MODLITWA ...

Niedziela – 30.07.2023
    – 08.30 – ++ Anna i Jacek Gruszka, w r. śm., o zbawienie
    – 10.00 – w int. dziękcz. dzieci – Julii i Aleksandra (on) o łaski dla nich i rodziców
    – 11.30 – + Anna Godzicka, z ok. imienin, o dar życia wiecznego - odpust Zielonki
    20.00 – w int. parafian, ofiarodawców i dobroczyńców parafii

– 07.30 – + Halina Drozd, od rodziny Gładysów, o zbawienie
    – 18.30 – + Apolonia Masalska, w r. śm., o zbawienie (Koronka)
    – 18.30 – o pomoc Bożą w rozwiązaniu ważnych spraw JANY (Zmiana Tajemnic)
    – 07.30 – ++ Jan i Anna Zając, oraz zmarli z rodziny, o zbawienie, (nabożeństwo)