Alleluja, Zmartwychwstał Pan
Weselmy się i radujmy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 22 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 30.08.2020 r.

1. We wtorek, o 8.30 odprawimy Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Będzie też Msza o 7.30.
     – we wtorek – wsp. bł. Bronisławy. Imieniny Ks. Inf. Bronisława Fidelusa, dzięki któremu powstała nasza parafia i szkoła. Otoczmy Go naszymi modlitwami. Jest to też I wtorek - po Mszach Koronka do Miłosierdzia Bożego szczególnie za Ojczyznę w 81. rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej.
     – we środę – I środa, po Mszy wieczornej odbędzie się zmiana tajemnic Różańca.
     – we czwartek – wsp. św. Grzegorza Wielkiego i I czwartek - modlitwy za kapłanów i o powołania.
     – w piątek – I piątek - pół godz. przed Mszami nabożeństwo do NSPJ. Od godz. 9.00 możliwość odwiedzin chorych, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu. Spowiedź po południu będzie od g. 17.00.
     – w sobotę – I sobota - pół godz. przed Mszami nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
    W I czwartek, piątek i sobotę, pół godziny przed Mszami wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji w ciszy.
  3. Niedzielne Msze wieczorne od następnej niedzieli będziemy odprawiać o 19.00, a Msze w tygodniu, od jutra, odprawiamy rano o 7.30 i wieczorem o 18.30. Kancelaria w środy i czwartki 17-18 i soboty 8-9.
  4. W trosce o dobro chorych i potrzebujących abp Marek Jędraszewski zachęca wiernych, by włączyli się w akcję "Dobro jest w Małopolsce. Ramię w ramię" i zdecydowali się na szczególny uczynek miłości bliźniego i oddali krew w najbliższej stacji krwiodawstwa. Bliższe informacje na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.
  5. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – artykuły o modlitwie psalmami "Lustro", oraz o Matce Teresie z Kalkuty "Solidarna w ciemności"
    Niedziela – artykuły "Trzej wielcy Kościoła i Solidarności", oraz "Mądrość - szukanie prawdy"
    Mały Gość – dla dzieci

Niedziela – 30.08.2020
    – 08.30 – w int. dziękcz. Małgorzaty i Janusza Rękas, z ok. 35 r. sakr. małż. o łaski i błog. dla rodziny
    – 10.00 – + Czesław w 14 r. śm. i + Anna
    – 11.30 – w int. dziękcz. Anny i Andrzeja, z ok. 33 r. sakr. małż., Katarzyny i Pawła w 1 r. sakr. m.
    20.00 – za parafian, ofiarodawców i dobroczyńców parafii

– 07.30 – o światło Ducha Świętego i łaskę pojednania z Panem Bogiem dla Wandy
    – 18.30 – w int. dziękcz. Moniki, z ok. imienin, o potrzebne łaski
    – 07.30 – za zmarłych z rodziny Snopkowskich
    – 18.30 – w int. dziekcz. Anny, Mateusza i Lenki z prośbą o łaski
    – 07.30 – o uzdrowienie dla córki Martyny i Marcina i światło Ducha Świętego dla rodziców
    – 18.30 – w int. dziękcz. Ignacego, z ok. 4 urodzin, o potrzebne łaski
    – 07.30 – przebłagalna za grzechy rodzin przeciwko życiu. Za aborcję i samobójstwo
    – 18.30 – w int. dziękcz. Dawida, z ok. 18 urodzin, o światło Ducha Świętego
    – 07.30 – dziękczynna za dotychczasowe lecznie Grzesia
    – 18.30 – w int. dziękcz. Amandy i Dariusza, z ok. 5 r. sakr. małż. z prośbą o łaski
    – 07.30 – + Mirosława Kamińska
    – 15.00 – ślub
    – 18.30 – + Stefan, w 40 r. śm. i + Bronisława (ona) z ok 32 r. msza z okazji imienin

Niedziela – 06.09.2020
    – 08.30 – + Piotr i Artur (bez konc.)
    – 10.00 – w int. dziękcz. Beaty, z ok. imienin, z prośbą o łaski
    – 19.00 – + Aleksander Markiewicz, w 18 r. śm.