OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU – 28.11.2021 r.

1. Rozpoczynamy dziś kolejny Adwent. Zapraszamy na Roraty. Msze Roratnie będziemy odprawiać codziennie o 7.00 (prócz niedziel). Dzieci niech przygotują lampiony.
     – we wtorek – święto św. Andrzeja Ap.
     – we środę – I środa - po Mszy o18.30 zmiana tajemnic różańca dla Róży.
     – we czwartek – I czwartek - od 6.30 i 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy o powołania.
     – w piątek – I piątek. Od 6.30 i 17.00 spowiedź. Od 9.00 odwiedziny chorych. Od 6.30 i 17.00 nabożeństwo do NSPJ z indywidualną adoracją Najświętszego Sakramentu.
     – w sobotę – wsp. św. Barbary, a także I sobota. Od 6.30 i 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu.
  3. Są do nabycia Świece Wigilijne Caritas (w różnych kolorach i wielkościach). Parafia za małą świecę wpłaca 7 zł a za dużą 13 zł. Ofiary ponadto przeznaczymy na dzieła charytatywne parafii.
  4. Poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie w środę 8 grudnia o 18.30. Po Mszy krótkie spotkanie.
  5. Nasza Szkoła prowadzi rekrutację do klas pierwszych. Szczegóły na stronie szkoły.
  6. Konkurs na nazwę stowarzyszenia misyjnego wygrała Julia Łabiak. Gratulujemy i dziękujemy. Nagroda czeka w zakrystii.
  7. W przyszłą niedzielę odbędzie się Kiermasz Misyjny przygotowywany przez Grupę Misyjną. Jeśli ktoś chciałby wspomóc to dzieło można np. upiec ciastka lub ciasto i przeznaczyć na ten cel. Grupa Misyjna będzie oczekiwała na wsparcie w najbliższą sobotę, 4 grudnia od 19.10-19.30 w przedsionku kościoła lub w niedzielę, 5 grudnia od 8.00-8.30.
  8. Ks. Proboszcz z Woli Zachariaszowskiej dziękuje za ofiary. Na budowę zebrał 5231 zł i 1 Euro.
  9. Jak "przeżyć" a nie "przebiec" Adwent? Odpowiedzi na to pytanie będziemy szukali przy pomocy kanału You Tube w każdą niedzielę o godz. 20.00 w czasie rekolekcji "Wrzuć na luz" . W tym roku adwentowe rozważania Archidiecezji Krakowskiej poprowadzą ks. Jacek Bernacik oraz ks. Michał Kania. Odcinki będą dostępne w każdą niedzielę Adwentu o godz. 20.00 w wersji video na kanale You Tube, a dla tych, którzy chcą odpocząć od ekranów, w formie podcastu na platformie Spotify. Szczegóły na stronie diecezji lub naszej.
  10. Razem ze Stowarzyszeniem "Abraham i Sara" dnia 5 grudnia 2021 r. będziemy przeżywać Dzień Modlitw o Dar Potomstwa. Chcemy, aby pary doświadczające dłuższego lub krótszego okresu oczekiwania na dziecko, miały świadomość, że cały Kościół wstawia się za nimi, że towarzyszy im w ich ogromnej tęsknocie. Szczególnie ważne jest, aby nasza wspólnota parafialna też otaczała ich modlitwą i troską.
  11. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Mały Gość – dla dzieci, z lampionem adwentowym
    Aniół Stróż – dla dzieci
    Staś – dla dzieci, z szopką krakowską
    Dziecko w wirtualnej siecidarmowe wydawnictwo dla rodziców

Niedziela – 28.11.2021
    – 08.30 – + Maria Szcześniak w 1 r. śm.i + Tadeusz Szcześniak
    – 10.00 – o zdrowie i potrzebne łaski dla Konrada, Pauliny i ich rodziny
    – 11.30 – w int. dziękcz. Marysi z ok. 18 ur., i Michała w 12 ur., o błog. dla nich, rodzeństwa, rodziców, dziadków i chrzestnych – po Mszy chrzest
    – 19.00 – w int. dziękcz. Weroniki z okazji 8 urodzin, o potrzebne łaski i zdrowie

– 07.00 – + Stanisław Stożek oraz ++ rodzice i teściowie, o zbawienie
    – 18.30 – + Andrzej Budek, o zbawienie