OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 04.06.2017 r.

– w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. odprawimy o g. 7.30 i 18.30.
     – we środę – I środą czerwca - zmiana tajemnic różańca dla Róży Różańcowej.
     – we czwartek – Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana. W tym dniu z Kościołem pragniemy się modlić za kapłanów i o powołania do kapł. Msze odpr. o g. 7.30 i 18.30. Jest to też wsp. św. Jadwigi.
     – w przyszłą niedzielę – przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej archidiecezji za tydzień kończy się okres Komunii i spowiedzi wielkanocnej.
  2. W przyszłą niedzielę, od godz. 14.30 ROZPOCZNIE się nasz czwarty Piknik Parafialny.
    PRZECZYTAĆ NAJWAŻNIEJSZE PUNKTY z PROGRAMU: ........
    Od g. 10.00 zamknięty będzie parking, a w czasie pikniku nie będzie wjazdu samochodów na cały teren kościoła. Nie dotyczy to muzyków, obsługi technicznej i wybranych organizatorów.
    Szczegółowy program jest na ulotkach i stronie parafii, będzie na bieżąco zapowiadany ze sceny i pojawi się na afiszach w dniu pikniku. Serdecznie zapraszamy parafian i ich gości do wspólnego spędzenia miłego niedzielnego popołudnia.
    Zapraszamy wszystkich, którzy wpisali się na listę chętnych do pomocy, jak i tych, którzy chcieliby jeszcze włączyć się do pomocy. Liczymy na pomoc Panów przy rozstawianiu namiotów i stołów, które rozpocznie się po Mszy porannej ok. g. 10.00. Liczymy też zawsze na nasze Panie i ich znakomite wypieki, przetwory i sałatki do naszej kawiarenki Pod Chmurką. Ciasta, chleby, przetwory i sałatki prosimy przynosić do sali nad zakrystią w sobotę od godz. 14.00 do 18.00 i w niedzielę od g. 8.00 i potem po Mszy od g. 9.30. W kosztach organizacji Pikniku partycypuje Dzielnica IV.
  3. Za 11 dni, 15 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Odprawimy wtedy uroczystą Procesję po terenie parafii. Odbędzie się ona po Mszy św. o godz. 11.30. Rodziny, które dotąd przygotowywały 4 Ołtarze i w tym roku proszę o tę posługę. Proszę także o pomoc sąsiadów.
  4. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na konto i w kopertach. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na cele budowlane. Jak pewnie wielu zauważyło, rozpoczęliśmy prace przy zieleni wokół kościoła. Ufundowała je jedna z rodzin parafii. Bardzo proszę o uwagę przy parkowaniu w rejonie krzyża, a by nie zniszczyć sadzonek.
  5. Msze św. w niedziela i święta od czerwca do sierpnia odprawiamy o g. 20.00.
  6. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawimy po mszach św.
  7. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej:

PO MSZY O 10.00 I 11.30 BŁOGOSŁAWIEŃSTWO INDYWIDUALNE DZIECI.
    (TYLKO W PIĄTEK NIE BĘDZIE Mszy o g. 18.30)

Niedziela - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 04.06.2017
    – 08.30 – w int. dziękcz. Moniki i Marcina z ok. 13 r. sakr. małż., z prośbą o łaski
    – 10.00 – + Julian i ROCZNICA I KOMUNII
    – 11.30 – w int. parafian, dobroczyńców i ofiarodawców
    20.00 – + Ks. Kazimierz Pantak, w 4 r. śm.

W. Poniedziałek - święto MB Matki Kościoła – 05.06
    – 07.30 – o zdrowie Daniela, przez wst. św. O. Pio
    – 18.30 – w int. Ks. Proboszcza i Ks. Bogusława od Rodzin
    – 18.30 – w int. dziękcz Krystyny i Janusza z ok. 35 r. sakr. małż., z prośba o łaski