OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU – 05.12.2021 r.

1. Przeżywamy Dzień Modlitw o Dar Potomstwa i Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie.
  2. Poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie w środę 8.12 w UROCZ. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP o 18.30. W tym dniu Msze będą o 7.00, i 18.30.
  3. Na katechezę dorosłych zapraszamy we środę 8 grudnia, o g. 19.30 do Sali nad Zakrystią.
  4. Grupa Misyjna prowadzi kiermasz misyjny. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli go przygotować i przeprowadzić. Dziękujemy za ofiary na misje przy tej okazji składane. Zachęcamy do stałej duchowej troski o misje – do modlitwy za misjonarzy i misjonarki oraz za tych do których oni docierają. To najważniejszy dar jaki im możemy przekazać.
  5. W tym roku, w związku z sytuacją epidemiczną, opłatki nie będą roznoszone przez służbę liturgiczną. Można je wziąć z kościoła. Zostały poświęcone dziś podczas Mszy o 8.30. Są wystawione przy wejściu do zakrystii, koło świec. Rada Parafialna, jak co roku, zwraca się przy tej okazji z prośbą o ofiary, które zostaną przeznaczone na opłaty za elektryczność i ogrzewanie w kościele. Można je wpłacać na konto parafii lub w kopertach na tacę.
  6. W związku z sytuacją epidemiczną proponujemy dwie formy modlitwy o błogosławieństwo waszych domów i rodzin – czyli tradycyjnej kolędy.
    Jedna to fizyczne odwiedziny kolędowe na specjalne zaproszenie. Formularz zaproszenia jest do pobrania przy opłatkach. Tam też jest skarbona, do której wypełnione zaproszenia należy wrzucić. Zgłoszone rodziny odwiedzimy po nowym roku. Wtedy też w zależności od ilości chętnych podamy program odwiedzin.
    Druga forma to wspólna modlitwa w kościele. Terminy też podamy po nowym roku.
  7. Są do nabycia Świece Wigilijne. Parafia wpłaca do Caritas za małą świecę 7 zł, a za dużą 13 zł.
  8. Roraty w powszednie dni tygodnia odprawiamy o 7.00.
  9. Dziękujemy za wszelkie ofiary. Składka na tacę za tydzień będzie przeznaczona na prace przy okładaniu naw bocznych klinkierem. Prace te rozpoczynamy w najbliższy poniedziałek – 6 grudnia.
  10. Nasza szkoła prowadzi rekrutację do klas pierwszych.
  11. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Niedziela – (nowa cena – 8 zł)
    Dziecko w wirtualnej siecidarmowe wydawnictwo dla rodziców

Niedziela – 05.12.2021
    – 08.30 – w int. dziękcz. Barbary, z ok. imienin, o potrzebne łaski
    – 10.00 – + Halina Lesiak, w r. śm. o zbawienie
    – 11.30 – za parafian, ofiarodawców i dobroczyńców parafii - chrzty
    – 19.00 – ++ Barbara i Andrzej i zm. z rodzin: Dąbrowskich, Bardyłłów, Staniszów, Cyrusów, Dąbrowskich i Zasadnych

– 07.00 – + Marcin w 5 r. śm. i + Stanisław Kijak w 1 r. śm. o zbawienie
    – 18.30 – + Danuta Gorazda, w 1 r. śm. i + Zdzisław Leśniak w 3 r. śm. o zbawienie
    – 07.00 – o wytrwanie w chorobie i łaski dla Marii Kurnyty
    – 18.30 – + Andrzej Gubała z ok. im., o zbawienie