Alleluja, Zmartwychwstał Pan
Weselmy się i radujmy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 24 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 13.09.2020 r.

1. Dzisiaj odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Na zakończenie Mszy udzielimy błogosławieństwa wszystkim małżonkom sakramentalnym. Pomodlimy się też za małżeństwa w kryzysie i za osoby porzucone. Małżonkowie podadzą sobie prawe dłonie.
     – w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża, tajemnicę Krzyża Pana Jezusa uczcimy dodatkowym nabożeństwem: o godz. 18.00, czyli przed Mszą - odprawimy Drogę Krzyżową, którą zakończymy Adoracją Krzyża (jak w Wielki Piątek - przez ukłon lub przyklęknięcie).
     – we wtorek – wsp. MB Bolesnej.
     – we środę – wsp. św. męczenników Korneliusza i Cypriana.
     – w piątek – święto św. Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży.
  3. PROPOZYCJE SPOTKAŃ RÓŻNYCH GRUP, Z UWZGL. WSKAZAŃ SANITARNYCH:
    A. Spotkania kandydatów na ministrantów będą się odbywać o 9.00, a ministrantów starszych i lektorów o 9.30 w soboty. Spotkania scholi będą się odbywać w soboty o 9.00. Rodzice niech potwierdzą Ks. Rafałowi swoją decyzję o uczestnictwie dzieci w spotkaniach. Zapraszamy nowych uczestników.
    B. Spotkania przed bierzmowaniem rozpoczniemy od października: dla klas VII odbywać się będą albo w poniedziałki, albo we wtorki, o g. 19.00 - potrwają do grudnia, dla klas VIII też albo w poniedziałki albo we wtorki, ale o g. 19.45 - potrwają do maja. Klasy VI zaprosimy od marca. Bierzmowanie dla ubiegłorocznych i tegorocznych klas VIII chcemy zorganizować na wiosnę.
    C. Pierwszą Komunię św. w roku 2021 chcemy zorganizować w małych grupach 1, 2 i 3 maja. Można się zgłaszać do 10 paźdz.. W niedzielę 11 paźdz., o 13.30, dzieciom przygotowującym się do I Komunii poświęcimy Różańce, a po Mszy odbędzie się spotkanie, na którym podamy szczegóły.
    D. Spotkania Katechezy Dorosłych i Grupy Misyjnej rozpoczną się od początku października.
    E. Spotkanie Kręgów Rodzin i Chóru rozpoczną się w II połowie września.
    F. KAZANIA DLA DZIĘCI Z KONKURSAMI BĘDZIEMY GŁOSIĆ PODCZAS MSZY O 10.00.
  4. Dziękujemy tym, którzy dziś złożyli ofiary na cele budowlane. Dziękujemy też za ofiary na konto.
  5. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – Moc przebaczenia
    Niedziela – Nowe wezwania Lit. Loret.

UROCZYSTE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO OGÓLNE DZIECI - PO 10.00 i 11.30

Niedziela – 13.09.2020
    – 08.30 – ++ Stanisław i Zofia Serczyk i ich zmarli rodzice
    – 10.00 – w int. dziękcz. Iwony i Adama, w 23 r. sakr. małż.
    – 10.00 – ++ Piotr Rękas, w r. urodzin i śmierci
    – 11.30 – w int. dziękcz. Rodziny Renaty, o łaski potrzebne
    – 11.30 – w int. dziekcz. Barbary i Marcina Fiałkowskich, w 12 r. sakr. małż. i w int. ich dzieci, o łaski
    – 19.00 – w int. dziekcz. Małgorzaty i Piotra, w 20 r. sakr. małż., z prośba o łaski

– 07.30 – w int. o pomoc Bożą w chorobie i zdrowie dla Władysława, o opiekę MB
    – 18.30 – + Wojciech Dziuban
    – 18.30 – + Sylwia Sorek
    – 18.30 – w int. Nikodema, o wiarę nadzieję i miłość
    – 07.30 – o Błog. dla Tadeusza w 87 urodziny i dar życia wiecznego dla + Zofii w 2 r. śm.
    – 18.30 – zmarli Dziadkowie rodziny Barbary i Łukasza
    – 18.30 – ++ NIKOLAJ I SIERGIEJ SZEWCZENKO
    – 07.30 – o błog. Boże i zgodę w małżeństwie dla Danuty i Dariusza
    – 14.00 – chrzty