OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU "GAUDETE" – 12.12.2021 r.

WAŻNE OGŁOSZENIA DOTYCZĄCE PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT!!!

1. Do spowiedzi świątecznej zapraszamy szczególnie we środę 22 grudnia od 16.00 do 19.00. W powszednie dni tygodnia codziennie spowiadamy pół godz. przed Mszami.
  2. We wtorek, 21 grudnia, od 19.00 będziemy ubierać choinki i przygotowywać nasz kościół na Święta Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy chętnych do pomocy.
  3. Chorych odwiedzimy z Komunią świąteczną w środę, 22 grudnia od 9.00. Proszę zgłaszać.
  4. Tegoroczna Wigilia Bożego Narodzenie przypada w następny piątek. Informujemy, że w naszym kościele nie będzie wtedy Mszy wieczornej o g. 18.30. Będzie Msza Roratnia o 7.00. W wigilię, zachowajmy tradycję wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  5. W związku z pandemią w tym roku odprawimy 2 Pasterki – o 22.30 i o 24.00. W Boże Narodzenie Msze jak w niedziele. W drugi Dzień Świąt obchodzimy święto Świętej Rodziny. O 11.30 odprawimy Msze św. w int. sakramentalnych małżeństw parafii. Można się zapisywać na tę Mszę w zakrystii.

1. W ubiegłą niedzielę Grupa Misyjna prowadziła kiermasz. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary na ten cel. Przy wyjściu są jeszcze różne przedmioty, które można zakupić i ofiary wrzucić do skarbony obok – na niej wypisano koszt przedmiotów. Za tydzień świąteczny kiermasz poprowadzi nasza szkoła.
  2. W tym roku, w związku z sytuacją epidemiczną, opłatki nie będą roznoszone przez służbę liturgiczną. Można je wziąć z kościoła. Zostały poświęcone dziś podczas Mszy o 8.30. Są wystawione przy wejściu do zakrystii, koło świec. Rada Parafialna, jak co roku, zwraca się przy tej okazji z prośbą o ofiary, które zostaną przeznaczone na opłaty za elektryczność i ogrzewanie w kościele. Można je wpłacać na konto parafii lub w kopertach na tacę.
  3. W związku z sytuacją epidemiczną proponujemy dwie formy modlitwy o błogosławieństwo waszych domów i rodzin – czyli tradycyjnej kolędy.
    A. Jedna to fizyczne odwiedziny kolędowe na specjalne zaproszenie. Formularz zaproszenia jest do pobrania przy opłatkach. Tam też jest skarbona, do której wypełnione zaproszenia należy wrzucić. Zgłoszone rodziny odwiedzimy po Nowym Roku. Wtedy też podamy program odwiedzin.
    B. Druga forma to wspólna modlitwa w kościele. Terminy też podamy po Nowym Roku.
  4. Są do nabycia Świece Wigilijne. Parafia wpłaca do Caritas za małą świecę 7 zł, a za dużą 13 zł.
  5. Dziękujemy za ofiary składane na cele parafii, szczególnie za dzisiejsze przeznaczone na prace przy okładaniu naw klinkierem. Dziękujemy też za ofiary w kopertach i na konto.
  6. Roraty w powszednie dni tygodnia odprawiamy o 7.00.
  7. W szkole jest prowadzona zbiórka żywności z długą datą przydatności do spożycia. Żywność można składać przy wejściach do szkoły do 15 grudnia. Przekażemy ją do kuchni dla biednych prow. przez Caritas.
  8. Pogrzeb sp. Zofii Martyka z ul. Północnej, obędzie się w środę 15.12.2021 r. o 13.00 na Rakowicach.
  9. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Niedziela – (nowa cena – 8 zł)
    Mały Gość – dla dzieci
    Dziecko w wirtualnej siecidarmowe wydawnictwo dla rodziców

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DZIECI

Niedziela – 12.12.2021
    – 08.30 – + Krystyna, w 1 r. śm., o zbawienie
    – 10.00 – ++ Cecylia, Stefan, Andrzej i Adam Szymoniak, o zbawienie
    – 11.30 – w int. dziękczynnej Celinki, z ok. 8 urodzin, z prośbą o łaski i zdrowie

– 07.00 – + Stanisław, o zbawienie
    – 18.30 – + Stanisław Chomątowski, od Firmy pogrzebowej Gabriel, o zbawienie
    – 07.00 – + Stanisław, o zbawienie