OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 22 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 03.09.2023 r.

– we wtorek – I wtorek września. Po Mszach św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
     – we środę – I Środa – po Mszy wieczornej zmiana tajemnic dla Róży i Katecheza Dorosłych.
     – we czwartek – I czwartek – przed Mszami półgodzinne wystawienie w ciszy i modlitwy o powołania.
     – w piątek – święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej), Msze o 7.30 i 18.30
     – w sobotę – wsp. bł. Anieli Salawy.
  2. PROPOZYCJE SPOTKAŃ W RÓŻNYCH GRUPACH:
    A. Spotkania kandydatów na ministrantów będą się odbywać o 9.00, a ministrantów starszych i lektorów o 9.30 w soboty. Spotkania scholi będą w soboty o 10.00. Zapraszamy nowych uczestników.
    B. Spotkania przed bierzmowaniem rozpoczniemy od 12 września: dla klas VII odbywać się będą we wtorki, albo w czwartki, o g. 19.00 - potrwają do grudnia. Dla klas VIII też we wtorki, albo w czwartki, ale o g. 19.45. Potrwają do maja. Spotkania w kościele i kaplicy. Klasy VI zaprosimy od marca.
    C. Pierwszą Komunię św. w roku 2024 zorganizujemy 3 maja. Można się zgłaszać u Ks. Grzegorza do 8 października. W niedzielę 8 października, o 13.30, poświęcimy Różańce.
    D. Spotkania Katechezy Dorosłych rozpoczynamy od 6 września, a Grupa Misyjna będzie miała spotkanie pod koniec września.
    E. Spotkania Kręgów Rodzin i Chóru już trwają. Dokładne terminy przykazujemy na bieżąco.
    F. Kazania dla dzieci z konkursami będziemy głosić podczas Mszy o 10.00.
  3. Serdecznie dziękujemy za ofiarność. Ofiary na tacę zebrane w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dalsze cele budowlane parafii.
  4. Za tydzień, 10 września w Markowej odbędzie się beatyfikacja Rodziny Ulmów. Mamy kilka kart wejściowych na uroczystość. Do odebrania w zakrystii. Wyjeżdzający niech się zorientują w/s parkingów.
  5. Wszystkich, którzy pomagali przy Pikniku zapraszamy na Mszę dziękczynną w środę 13 września o 18.30. Po Mszy zapraszamy na spotkanie do Sali nad Zakrystią.
  6. Za 2 tygodnie, czyli 17 września, odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym dniu na zakończenie naszych Mszy będziemy udzielali błogosławieństwa wszystkim małżonkom sakramentalnym. Pomodlimy się za małżeństwa w kryzysie i za osoby porzucone.
  7. Od najbliższej soboty wykonawca przeb. ulic Piaskowej i Stelmachów wprowadza tymczasową organizację ruchu. Dozwolony będzie przejazd w jednym kierunku – od Łokietka do Jasnogórskiej.
  8. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (na stoliku):

PO MSZACH O 10.00 i 11.30 BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DZIECI

Niedziela – 03.09.2023
    – 08.30 – + Ks. Prałat Marian Rajchel, o zbawienie
    – 10.00 – ++ Stefan i Bronisława Zając w r. śm., o zbawienie
    – 11.30 – za parafian, ofiarodawców i dobroczyńców parafii - chrzty
    – 19.00 – w int. dziękcz. Barbary i Marcina, z ok,. 15 r. sakr. małż., o łaski dla nich i rodziny

– 07.30 – o zdrowie dla Szymona
    – 18.30 – + Andrzej Trzaska, od brata Kazimierza z rodziną, o zbawienie
    – 07.30 – + Jacek Sufczyński, o zbawienie
    – 18.30 – w int. dziękcz. Anny i Jacka z ok. r. sakr. małż., o łaski dla rodziny
    – 07.30 – o zdrowie dla Władysława