OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 23 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 10.09.2023 r.

1. Wszystkich, którzy pomagali przy Pikniku zapraszamy na Mszę dziękczynną w najbliższa środę 13 września o 18.30. Po Mszy zapraszamy na spotkanie do Sali nad Zakrystią. Chcemy podsumować piknik.
     – we wtorek – wsp. Najśw. Imienia Maryi – pamiątka zwycięstwa Króla Sobieskiego pod Wiedniem.
     – we środę – wsp. św. Jana Chryzostoma.
     – we czwartek – święto Podwyższenia Krzyża - tajemnicę Krzyża Pana Jezusa uczcimy dodatkowym nabożeństwem: o godz. 19.00, czyli po Mszy - odprawimy Drogę Krzyżową, którą zakończymy Adoracją Krzyża (jak w Wielki Piątek - przez ukłon lub przyklęknięcie). Serdecznie zapraszamy.
     – w piątek – wsp. MB Bolesnej.
     – w sobotę – wsp. św. męczenników Korneliusza i Cypriana.
  3. W przyszłą niedzielę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym dniu na zakończenie naszych Mszy będziemy udzielali błogosławieństwa wszystkim małżonkom sakramentalnym. Pomodlimy się za małżeństwa w kryzysie i za osoby porzucone.
  4. PROPOZYCJE SPOTKAŃ W RÓŻNYCH GRUPACH:
    A. Spotkania kandydatów na ministrantów będą się odbywać o 9.00, a ministrantów starszych i lektorów o 9.30 w soboty. Spotkania scholi będą w soboty o 10.00. Zapraszamy nowych uczestników.
    B. Spotkania przed bierzmowaniem rozpoczniemy od 12 września: dla klas VII odbywać się będą we wtorki, albo w czwartki, o g. 19.00 - potrwają do grudnia. Dla klas VIII też we wtorki, albo w czwartki, ale o g. 19.45. Potrwają do maja. Spotkania w kościele i kaplicy. Klasy VI zaprosimy od marca.
    C. Pierwszą Komunię św. w roku 2024 zorganizujemy 3 maja. Można się zgłaszać u Ks. Grzegorza do 8 października. W niedzielę 8 października, o 13.30, poświęcimy Różańce.
    D. Spotkanie Katechezy Dorosłych było 6 września, a Grupa Misyjna spotyka się pod koniec września.
    E. Spotkania Chóru są w poniedziałki o 19.00.
    F. Spotkanie inauguracyjne Kręgów Rodzin odbędzie się w niedzielę 17 września podczas Mszy o g. 11.30. Po Mszy krótkie spotkanie w Sali nad zakrystią.
    G. Kazania dla dzieci z konkursami głosimy podczas Mszy o 10.00.
  5. Dziękujemy tym, którzy dziś złożyli ofiary na cele budowlane. Dziękujemy też za ofiary przez ofiaromat i na konto.
  6. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (na stoliku):

Niedziela – 10.09.2023
    – 08.30 – w int. Michała i Marcina, o łaskę wiary i zbliżenie do Boga
    – 10.00 – za zmarłych z rodzin Widłak, Przysiężniaków, Wojciechowskich i Targosz, o zbawienie
    – 11.30 – w int. dziękcz. Marii i Władysława, z ok.50 r. sakr. małż., o łaski dla całej rodziny - po Mszy chrzty

– 07.30 – + Stefan Pytel, od wdzięcznej za wszystko Janiny, o zbawienie
    – 18.30 – w int. dziękcz. Pauliny i Konrada z ok. 10 r. sakr. małż., o łaski i opiekę MB
    – 07.30 – o zdrowie dla Szymona
    – 18.30 – + Maria Czarnik, w 2 r. śm., o wieczne zbawienie
    – 07.30 – w int. dziękcz. Marty, z prośbą o łaski i błog.
    – 18.30 – ++ Stanisław i Zofia Serczyk i ich rodzice, z prośbą o zbawienie
    – 07.30 – + Janina Lewandowska, o zbawienie - MODLITWY ZA OJCZYZNĘ
    – 18.30 – + Paweł Działek, o zbawienie - MODLITWY ZA OJCZYZNĘ
    19.00Droga Krzyżowa i Adoracja Krzyża