Alleluja, Zmartwychwstał Pan
Weselmy się i radujmy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 28 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 11.10.2020 r.

– w poniedziałek – wsp. bł. Jana Beyzyma, opiekuna trędowatych na Madagaskarze.
     – we wtorek – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, założyciela wielu zgromadzeń żeńskich.
     – we środę – wsp. św. Małgorzaty Marii Alacoque - objawienia o I piątkach miesiąca.
     – we czwartek – wsp. św. Teresy od Jezusa.
     – w piątek – wsp. św. Jadwigi Śląskiej i 42 r. wyboru św. Jana Pawła II.
     – w sobotę – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego.
     – w przyszłą niedzielę – święto św. Łukasza Ew. - patrona służby zdrowia i Organisty Łukasza.
  2. Obchodzimy dziś XX Dzień Papieski. Za tydzień, 18 października odwiedzą nas młodzi wolontariusze Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Złożą świadectwa i będą zbierać ofiary do puszek na pomoc uzdolnionej młodzieży ze środowisk biedniejszych.
  3. Także dziś, podczas dodatkowej Mszy o 13.30 poświęcimy różańce dzieciom z klas III.
  4. Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu odprawiamy po Mszach wieczornych ok. 18.55.
  5. W następną niedzielę rozpoczyna się tydzień modlitw w intencji misji.
  6. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach i na nasze konto. Dzisiejsze ofiary przeznaczymy na cele budowlane parafii.
  7. Tradycyjne roczne wypominki za zmarłych, odprawiamy w niedziele, na 10 minut przed dopołudniowymi Mszami św. W zakrystii można zapisywać imiona zmarłych. Proszę przynosić kartki.
  8. Jest możliwość, aby w naszym rejonie, przy ul. Chełmońskiego i Stawowej, naprzeciw Osiedla Atala, powstał ogólnodostępny park, o wielkości ok. 1 ha. Pomysłodawcy proszą o wsparcie inicjatywy poprzez wysyłanie maili z poparciem do Radnych. Na naszej stronie internetowej oraz na tablicy są szczegółowe informacje z adresami mailowymi do Radnych Miasta Krakowa.
  9. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – z filmem DVD Ziemia Maryi
    Niedziela – o młodym chłopaku nowym błogosławionym - Carlo Acutisie

PO MSZY O 10.00 i 11.30 BŁOGOSŁAWIEŃSTWO OGÓLNE DZIECI I KONKURS.

Niedziela – 11.10.2020
    – 08.30 – + Stefania i Józef
    – 10.00 – + Tadeusz Skalny, od szwagierki Alfredy Latkowskiej z rodziną
    – 11.30 – w int. dziękcz. ANIELKI z ok. 1 ur. (Roczek), z prośbą łaski i opiekę MB
    – 13.30 – w int. dziękcz. Tomasza Wolskiego, z ok. 12 urodzin, o potrzebne łaski

– 07.30 – w int. dziekcz. Aldony, w dniu imienin, o łaski potrzebne
    – 18.30 – w int. Moniki Kowalik, o szczęśliwe rozwiązanie, zdr. dla niej i dziecka, za Wiktorię i Przemysława
    – 18.30 – + Jacek Kowalski
    – 18.30 – + Wojciech Dziuban
    – 07.30 – w int. dziękcz. Mirosława, z ok. ur., o Bożą opieke i Światło Ducha Świętego
    – 18.30 – w int. dziękcz. Kingi i Juliusza z ok. 2 r. skar. małż., o łaski
    – 07.30 – + Jacek Kowalski
    – 07.30 –
    – 18.30 – ++ Genowefa i Jan Kocel, w r. śm.
    – 13.30 – chrzty
    – 15.00 – ślub
    – 18.30 – w int. dziękcz. za 90 lat życia, MATKI SZCZĘSNEJ, Sercanki, o łaski

Niedziela – 18.10.2020