Alleluja, Zmartwychwstał Pan
Weselmy się i radujmy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 29 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 22.10.2017 r.
DZIŚ ROZPOCZYNA SIĘ TYDZIEŃ MODLITW W INT. MISJI

1. W sobotę przypada święto ŚŚ. App Szymona i Judy Tadeusza (patrona w sprawach trudnych).
  2. W środę za tydzień przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień, w którym oddajemy cześć wszystkim zbawionym, również tym bezimiennym. Msze św. odprawimy jak w każdą niedzielę. Spowiedź przed Uroczystością będzie codziennie od środy do soboty - od 18.00 do 19.00.
  3. We czwartek następnego tygodnia, będziemy obchodzić Dzień Zaduszny - Wsp. Wiernych Zmarłych. Msze z wypominkami jednorazowymi odprawimy o g. 7.00, 17.00 i 19.00.
    Przypominam, że w okresie Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego następujące osoby, raz w ciągu dnia, mogą zyskać odpust zupełny za zmarłych:
    a. Ci, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę w dzień Wszystkich Świętych i Zaduszny,
    b. Ci, którzy w dniach od 1 do 8.11, pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych,
    c. W obu przypadkach odmówią: Ojcze nasz, Wierzę, modlitwę w intencjach Ojca św., będą w stanie łaski uświęcającej i bez przywiązania do grzechu, przyjmą Komunię św.
    Nasza troska o zmarłych wyraża się także poprzez - Msze św. zamówione w ich intencji, np. gregoriańskie lub rocznicowe, wypominki, prywatne modlitwy oraz dbałość o cmentarze i groby naszych zmarłych. Pamiętajmy, że niedaleko, - bo u zbiegu ul. Chełmońskiego i Piaskowej jest pamiątkowy cmentarz po zmarłych na cholerę w XIX w. Zatroszczmy się również o jego wygląd.
    W zakrystii można zapisywać imiona zmarłych na całoroczne wypominki. Kartki z wypominkami jednorazowymi także można przynosić do zakrystii. Odczytamy je 2 listopada po Mszach św.
  4. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na misje.
  5. Kontynuujemy zbieranie podpisów poparcia pod projektem ustawy, którego celem jest zwiększenie zakresu ochrony życia ludzkiego poprzez wykreślenie z prawa polskiego przesłanki eugenicznej do aborcji. Na mocy tej przesłanki rocznie w Polsce zabija się w świetle prawa ok. 1000 dzieci poczętych, a podejrzewanych o to, że są poważnie chore. Przy wyjściu są formularze. Można je zabrać do domu i wraz z domownikami wypełnić, a potem wysłać lub przynieść do zakrystii. Można też wypełnić na miejscu i złożyć w zakrystii. Pamiętamy o wpisaniu PESEL i o podpisie.
  6. Nasza Szkoła rozpoczyna rekrutację do dwóch klas pierwszych i jednej klasy siódmej !! Dokumenty można składać do grudnia. Zainteresowanych odsyłamy na stronę internetową szkoły.
  7. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej:
    Promyczek Dobra – dla dzieci
    Mały Promyczek – dla dzieci

PO MSZY O 10.00 I 11.30 BŁOGOSŁAWIEŃSTWO INDYWIDUALNE DZIECI.

Niedziela – 22.10.2017
    – 08.30 – ++ Władysława i Ignacy Gembarowscy, oraz + Stefan Majcher
    – 10.00 – o szczęśliwy przebieg operacji dla Władysława, i opiekę MB
    – 11.30 – za parafian, ofiarodawców i dobroczyńców parafii (z 15.10) (chrzty po Mszy)

– 07.30 – + Małgorzata Świder w 1 r. śm.
    – 18.30 – + Krzysztof Dziuk
    – 07.30 – + Mateusz
    – 18.30 – + Katarzyna Bajorek, w 3 miesiąc po śm.
    – 07.30 – o zdrowie i potrzebne łaski w chorobie i leczeniu dla Małgorzaty
    – 18.30 – + Tadeusz Karasiński i zmarli z rodziny Karasińskich
    – 07.30 – + Rozalia
    – 18.30 – + Krystyna Mazur w 3 r. śm. i + Wacław Mazur
    – 07.30 – + Tadeusz
    – 18.30 – + Józef Czepiec, w 1 r. śm.
    – 07.30 – o zdrowie i potrzebne łaski w chorobie i leczeniu dla Małgorzaty
    – 18.30 – + Tadeusz z ok. imienin i + Ewa, oraz w int. Tadeuszka z ok. im. o łaski

Niedziela – 29.10.2017
    – 08.30 – ++ Tadeusz Szcześniak i Katarzyna Kwiatkowska