Alleluja, Zmartwychwstał Pan
Weselmy się i radujmy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 32 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 08.11.2020 r.

1. W środę, czyli w 102 rocznicę odzyskania niepodległości, będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny. Msze odprawimy jak w niedzielę. Będziemy polecać żyjących i zmarłych Polaków. Wywieśmy w tych dniach flagi państwowe. Po Mszach odśpiewamy Hymn Narodowy.
  2. Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Za tydzień, przed wejściami do kościoła ministranci przeprowadzą kwestę na potrzeby ubogich i prześladowanych.
     – w poniedziałek – Święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, najważniejszej wśród katolickich świątyń.
     – we wtorek – wsp. św. Leona Wielkiego, papieża.
     – we środę – wsp. św. Marcina z Tours i Święto Niepodległóści.
     – we czwartek – wsp. św. Jozafata Kuncewicza, męczennika.
     – w piątek – wsp.św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna - pierwszych męcz. Polski.
  4. Przypominamy, że wystawiamy Pana Jezusa w monstrancji pół godziny przed wszystkimi Mszami wieczornymi. Zapraszamy do prywatnej adoracji i modlitwy w int. Kościoła, Ojczyzny i o ustanie pandemii. Nabożeństwa te kończymy wspólną modlitwą i błogosławieństwem na 5 min. przed Mszami.
  5. Dziękujmy za ofiarność. Dzisiejsza składka i ofiary na konto z tego tygodnia będą przeznaczona na prace budowlane w parafii. Dziękujemy też za inne ofiary na konto, w kopertach i do skarbon.
  6. Zgodnie z nowymi przepisami sanitarnymi w naszym kościele mogą przebywać 63 osoby.
  7. Na polecenie Kurii przedstawiamy komunikat Wojewody Małopolskiego, w którym "zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID 19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze). Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (www.muw.pl)".
  8. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – Prawda o miłości małż.
    Niedziela – Małż. dialogi po poronieniu

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DZIECI I KONKURS.

Niedziela – 08.11.2020
    – 08.30 – ++ Jan i Maria Brózda, Edward i Aniela Brózda
    – 10.00 – + Tadeusz Skalny, od rodziny Lasoń z Myślachowic
    – 11.30 – w int. dziękcz. Helenki Wilkoszewskiej, w 4 urodziny, o łaski dla niej i rodziny

– 07.30 – w int. dziekcz. Danieli, z ok. 8 ur, z prośbą dalsze łaski
    – 18.30 – w int. dziekcz. Wojciecha i Jana, z ok. urodzin, z prośbą dalsze łaski
    – 07.30 – + Władysław Wacławik
    – 18.30 – o Bożą pomoc i opiekę MB dal rodziny

Środa - 102 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI – 11.11.2020
    – 08.30 – + Jacek Kowalski
    – 10.00 – w int. dziękcz. Marty, z ok 60 urodz., o łaski i zdrowie i dziękcz. Marty i Andrzeja z ok. 32 r. sakr. m.
    – 11.30 – + Tadeusz Skalny, od chrześnicy, Małgorzaty Majcherczyk z rodziną
    – 19.00 – + Kazimierz Drej, w 1 r. śm.

– 07.30 – w int. Roberta, o drowie i potrzebne łaski w chorobie
    – 18.30 – + Józef Skoczeń, w r. śm.
    – 07.30 – ++ Wacława (ona) i Józef Czaczkowscy
    – 18.30 – w int. Ani – oddanie Najśw. Maryi Pannie, aby pokierowała jej życiem
    – 07.30 – + + Józefa (ona) i Czesław Karpierz
    – 17.00 – chrzest
    – 18.30 – + Stefania Biel, w 13 r. śm. oraz + Halina Biel

Niedziela – 15.11.2020
    – 08.30 – + Stanisław Kwiatkowski
    – 10.00 – + Irena
    – 19.00 – + Stanisława (ona) Jarosz, w 1 r. śm.