OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 27 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 08.10.2023 r.

– w poniedziałek – wsp. św. Wincentego Kadłubka, bpa i I kronikarza Polski.
     – we środę – wsp. św. Jana XXIII, papieża.
     – we czwartek – wsp. bł. Jana Beyzyma, opiekuna trędowatych na Madagaskarze.
     – w piątek – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, założyciela wielu zgromadzeń żeńskich.
     – w sobotę – wsp. św. Małgorzaty Marii Alacoque – objawienia o I piątkach miesiąca.
     – w przyszłą niedzielę – wsp. św. Teresy od Jezusa, i Dzień Papieski bo w następny poniedziałek będziemy obchodzić 45 r. wyboru św. Jana Pawła II.
  2. Za tydzień, z okazji Dnia Papieskiego odwiedzą nas młodzi wolontariusze Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Złożą świadectwa i przed kościołem będą zbierać ofiary do puszek na pomoc uzdolnionej młodzieży ze środowisk biedniejszych.
  3. Dziś, podczas dodatkowej Mszy o 13.30 poświęcimy różańce dzieciom z klas III.
  4. Nasz chór w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia i pracy. Zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę św. o 11,30, w niedzielę za 2 tygodnie, czyli 22 października. Przypominamy, że nadal można się zapisywać do chóru.
  5. Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu odprawiamy po Mszach wieczornych ok. 18.55. W pierwszym tygodniu było bardzo mało dzieci. Nie miał się kto włączyć do odmawiania róż.
  6. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach i na nasze konto. Dzisiejsze ofiary przeznaczymy na przyszłe cele budowlane parafii. Niedawno naprawiliśmy elewacje plebanii.
  7. Tradycyjne roczne wypominki za zmarłych, odprawiamy w niedziele i święta, na 10 minut przed dopołudniowymi Mszami św. W zakrystii można zapisywać imiona zmarłych. Proszę przynosić imiona zmarłych wypisanych na kartkach, z określeniem godziny wypominek – kartki można zabrać ze stolika przy prasie.
  8. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (na stoliku):
    inne periodyki
  9. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DZIECI

Niedziela – 08.10.2023
    – 08.30 – + Teresa Niedziółka, w 6 r. śm., + mąż Tomasz i ich zmarli rodzice, o wieczne zbawienie
    – 10.00 – + Halina Filipowska, w 2 r. śm., o wieczne zbawienie
    – 11.30 – + Maria w 3 r. śm., o zbawienie
    – 13.30 – + Adolek, o wieczne zbawienie – (pośw. Różańców, kl. 3)

– 07.30 – + Halina Drozd, od Alicji i Adama Dubiel, o wieczne zbawienie
    – 18.30 – + Jacek Sufczyński, o zbawienie
    – 07.30 – + Stanisław Stożek i zm. z rodziny, o zbawienie
    – 18.30 – + Stefan Pytel, o zbawienie
    – 07.30 – ++ Maria i Józef Latawiec i zmarli z rodziny, o wieczne zbawienie
    – 18.30 – o zdrowie i łaski potrzebne dla Leona
    – 07.30 – + Franciszek Mastalerz, o zbawienie
    – 18.30 – + Józef Kochaniewicz w 40 r. śm., o zbawienie
    – 07.30 – ++ Władysław i Danuta , o zbawianie
    – 18.30 – w int. dziękcz. Kingi i Juliusza z ok. 5 r. sakr. małż., z prośbą o dary Ducha Świętego i błogosł.
    – 07.30 – + Andrzej Trzaska, od rodziny Kurków, o zbawienie
    – 18.30 – ++ Józef, Maria i Ignacy, o zbawienie

Niedziela – 15.10.2023
    – 08.30 – w int. dziękcz. Marii i Ferdynanda, z ok. 54 r. sakr. małż., o łaski dla nich i rodziny