Alleluja, Zmartwychwstał Pan
Weselmy się i radujmy

OGŁOSZENIA NA PIĄTĄ NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 21.03.2021 r.

1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je Ks. Adam Garlacz, proboszcz z Opatkowic, a wcześniej ojciec duchowny w Seminarium. Dzisiaj wygłosi nauki podczas wszystkich Mszy i na Gorzkich Żalach. Podczas Mszy o 10.00 będzie kazanie dla dzieci. Od poniedziałku do środy Msze z naukami rekolekcyjnymi będą o 7.00 i 19.00. Dodatkowo w poniedziałek ok. 19.45 nauka dla rodziców, we wtorek ok. 19.45 spotkanie dla młodzieży przed bierzmowaniem, w środę o 16.30 Msza dla chorych z sakramentem chorych i błogosławieństwem Lourdes. Codziennie będziemy spowiadać pół godz. przed Mszami oraz podczas Mszy i nauk. W środę dodatkowo spowiedź od 16.00 – 20.00. Kancelaria w środę nie będzie czynna. Módlmy się w intencji Rekolekcjonisty i nas wszystkich o błogosł. owoce tego czasu. Program jest w Internecie.
  2. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze o 7.30 i 18.30. Trwa Tydzień Modlitw za Nienarodzonych. Na stoliku przy wyjściu są ulotki i broszurka z modlitwami na ten Tydzień. Są też informacje o Duchowej Adopcji Dziecka Nienarodzonego, do której bardzo zachęcamy. We czwartek po Mszach można będzie złożyć deklaracje o Duchowej Adopcji.
  3. Ogłosiliśmy konkurs dla dzieci na najwyższe i najpiękniejsze palmy własnoręcznie zrobione. Przynieście je w Niedzielę Palmową na Mszę o 10.00. Palmy poświęcimy też na innych Mszach.
  4. W Wielkim Tygodniu, który rozpoczyna się od przyszłej niedzieli, Kancelaria nie będzie czynna. Proszę sprawy ważne załatwić w nadchodzącym tygodniu – we czwartek i sobotę.
  5. Po konsultacjach z historykami sztuki zakupiliśmy 3 neogotyckie stacje Drogi Krzyżowej (X, XI, XII). Służyły one w jakimś kościele w Holandii - nie wiemy gdzie. Są one namalowane na blasze miedzianej i według opinii fachowców bardzo będą pasować do naszej świątyni. Niestety pozostałych stacji nie udało się odnaleźć. Ale w Krakowie znaleźliśmy artystę-malarza, który podjął się namalowania, również na miedzi, pozostałych 11 stacji. Obecnie pracuje nad projektami. O szczegółach powiemy. Dzisiaj prezentujemy odnowioną stację X – Obdarcie z szat. Zachęcamy do podejścia i oglądania.
  6. Można nabywać Baranki Wielkanocne Caritas. Parafia wpłaca za każdego baranka 6 zł. Po Mszy o 10.00 udzielamy dodatkowej Komunii.
  7. Dwa sąsiednie katolickie przedszkola prywatne – Sternika z ul. Radzikowskiego i Sióstr ze Stawowej zapraszają rodziców i dzieci na dni otwarte. Szczegóły na plakatach i ulotkach w wiatrołapie.
  8. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary. W ubiegłą niedzielę na tacę i na konto na prace budowlane zebraliśmy 6025,65 zł i 2 Euro. Przypominamy, że w tym roku chcielibyśmy kontynuować okładanie kamieniem filarów kościoła. Prawdopodobnie będzie nas stać na prace w jednej z naw.
  9. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Ekstra – o św. Józefie w z cenie 9 zł
    Chrystus i Ty – (CHiT) bezpłatny periodyk, o św. Józefie

Niedziela – 21.03.2021
    – 08.30 – ++ Franciszek Żak, w 41 r. śm.
    – 10.00 – + Tadeusz
    – 11.30 – w int. parafian, ofiarodawców i dobroczyńców
    – 13.00 – + Janina Wołoch
    – 19.00 – ++ Rudolf i Aniela Janik