OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 3 NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – 05.05.2019 r.

1. Pod hasłem: "Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego", obchodzimy III Narodowy Dzień Czytania Pisma św., a zarazem rozpoczynamy 11 Tydzień Biblijny. Niech chociaż w tym tygodniu każdy z nas przeczyta jedną księgę np. z Nowego Testamentu - Ewangelię, Dzieje, List, Apokalipsę. Federico Tartaglia - włoski kapłan twierdzi, że ludzie z różnych powodów rzadko sięgają po Pismo Święte. Aby to zmienić, napisał książkę "Czas przeczytać Biblię (i powiem ci, jak to zrobić)", która została przetłumaczona na język polski i niebawem ukaże się nakładem Wydawnictwa św. Stanisława BM. Książka to "samouczek biblijny", autor zawarł w niej 14 wskazówek jak czytać Pismo Święte, proponuje także intrygujące wprowadzenia do poszczególnych Ksiąg.
  2. Od jutra rozpoczynamy długo zapowiadane prace przy stropie kościoła. Na tę okazję z kościoła musimy wynieść ławki i większość sprzętów oraz wszystko dobrze zabezpieczyć przed kurzem i brudem. Prace potrwają do czterech tygodni. Msze i nabożeństwa w tygodniu będziemy odprawiać w kaplicy. Otwarte będzie zewnętrzne wejście boczne do kaplicy. W niedziele Msze będziemy odprawiać przed wejściem do kościoła. Proszę się zabezpieczyć w odpowiednie ubrania. Msze będą odprawiane sprawnie.
     – w poniedziałek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
     – we wtorek – jesteśmy zaproszeni na godz. 17.30, na uroczyste nabożeństwo nowennowe ku czci św. Stanisława na Wawelu, podczas którego będzie śpiewał nasz chór.
     – we środę – Uroczystość św. Stanisława Bpa i Męcz., Patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, oraz patrona Ks. Kardynała Dziwisza. Zostaną też wyświęceni nowi diakoni.
     – w przyszłą niedzielę – rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania, a Ks. Arcybiskup zaprasza na procesję ku czci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.
  4. Codziennie po Mszy św. wieczornej odprawiamy nabożeństwa majowe.
  5. Spotkanie katechezy dorosłych, odbędzie się w środę o g. 19.30.
  6. Pogrzeb śp. Ryszarda Kubiczka z ul. Orlich Gniazd odbędzie się jutro o 13.40 na Batowicach.
  7. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, a szczególnie Rodzicom bierzmowanych i dzieci komunijnych. Z tych ofiar dopłacimy należność za aniołki z Ołtarza św. Rodziny. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na prace przy stropie kościoła.
  8. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej:
    Różaniec
    Głos Ojca Pio
    Promyczek Dobra – dla dzieci
    Mały Promyczek – dla dzieci
    Aniół Stróż – dla dzieci

Niedziela – 05.05.2018
    – 08.30 – + Zdzisław Heretyk, w 6 r. śm.
    – 10.00 – w int. dziękcz. Emilki, z ok. 7 ur., z prośbą o łaski i opiekę MB
    – 11.30 – w int. parafian, dobroczyńców i ofiarodawców
    – 19.00 – ++ Ks. Kazimierz Pantak, Stanisława (ona), Zenobiusz, Kazimiera, Wacław, Zbigniew

– 18.30 – + Katarzyna Bajorek