OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 8 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 27.02.2022 r.

1. W środę 2 marca, przypada Popielec. Rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. odprawimy o g. 7.00 i 17.00 i 19.00. Składkę w Popielec przeznaczymy na koszty Muzycznej Drogi Krzyżowej i pomoc dla Ukrainy. W tym dniu Papież wzywa nas do postu i modlitwy w int. pokoju na Ukrainie.
  2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły; czyli co do ilości, dla osób pełnoletnich, które jeszcze nie rozpoczęły 60-tego roku życia (mogą spożyć trzy posiłki; w tym tylko jeden do syta) i obowiązuje też wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla tych, którzy ukończyli 14 rok życia –do końca życia. Nie ma w tym dniu dyspensy. W Środę Popielcową nie będzie czynna Kancelaria.
  3. Zgodnie z prośbą ks. Arcybiskupa i Episkopatu Polski po Mszach św. do puszek, z którymi stoją lektorzy i ministranci przy wejściach, można złożyć datki na pomoc mieszkańcom Ukrainy. Jeśli ktoś chciałby się zaangażować w jakąś formę pomocy uchodźcom można się zgłaszać do nas lub bezpośrednio na całodobową infolinię albo adres email w Caritas. Na tablicach i naszej stronie są dane.
  4. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się okres Komunii i spowiedzi wielkanocnej.
  5. W Wielkim Poście, w piątki, ok. godz. 19.00 będziemy odprawiać Drogę Krzyżową. W niedziele Wielkiego Postu, o godz. 18.15, czyli przed wieczorną Mszą św., odprawimy nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa w WP.
  6. Inne ważne wydarzenia w Wielkim Poście: Muzyczna Droga Krzyżowa – 27 marca o g. 20.00 oraz Rekolekcje Parafialne i Szkolne od 2 kwietnia.
  7. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  8. Nabożeństwo przebłagalne przed wystawionym Najśw. Sakramentem, w nawiązaniu do tzw. Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego odprawimy dziś przed Mszą wieczorną – od 18.30 do 19.00. Modlimy się szczególnie za Ukrainę. W pozostałe dni ze względu na prace nie będzie wystawienia.
  9. W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek, I piątek i I sobota. W środę po Mszy o 19.00 – zmiana tajemnic dla Róży. W I piątek – spowiedź po południu od 17.00, odwiedziny chorych od 9.00. Wystawienie Najśw. Sakr. przed Mszami będzie tylko w piątek po południu oraz w sobotę rano i wieczór.
  10. Został ustalony termin Pikniku parafialnego. odbędzie się on w niedzielę 12 czerwca w godzinach popołudniowych. Już zapraszamy chętnych do pomocy. Wkrótce na plakacie i na stronie parafii będą dostępne dane kontaktowe.
  11. Od 4 marca w kinach będzie wyświetlany film fabularny o objawieniach w Guadalupe.
  12. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – Uchodźcy znad Dniepru
    Niedziela – Wielki Post z dzieckiem
    Dziecko w wirtualnej siecidarmowe wydawnictwo dla rodziców

Po błogosławieństwie klęcząc odśpiewamy pieśń "Święty Boże" - o pokój na Ukrainie.

Niedziela – 27.02.2022
    – 08.30 – + Daniel, w 4 r. śm., o zbawienie
    – 10.00 – + Janina Wołoch, w 1 r. śm. o zbawienie
    – 11.30 – + Mariusz, w 17 r. śm. o zbawienie