OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 1 NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 06.03.2022 r.

1. Dzisiaj, o 18.15, odprawimy, pierwsze w tym roku, nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W piątek po Mszy wieczornej, ok. 19.00 odprawimy Drogę Krzyżową.
  2. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu. Na konto Caritas, na pomoc uchodźcom przekazaliśmy 7150 zł. Na koszty Muzycznej Drogi Krzyżowej, którą odprawimy 27 marca, przekazaliśmy 3660 zł. Pod chórem jest oznaczona skarbona, do której nadal można składać ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy. W przyszłą niedzielę ogłosimy zbiórkę darów rzeczowych, które będzie można składać w naszej szkole. W zakrystii, albo bezpośrednio w Caritas można składać deklaracje o chęci przyjęcia uchodźców i o wolontariacie na ich rzecz. Druk deklaracji można znaleźć na stoliku przy wejściu, lub na stronie internetowej.
  3. W niedzielę 13 marca na Mszę o g. 13.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Poświęcimy i rozdamy im książeczki do nabożeństw.
  4. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Ad Gentes. Grupa Misyjna proponuje akcję "KLUCZ DLA MISJI". Zarówno w kościele jak i w szkole będzie można do oznaczonej skrzynki wrzucać niepotrzebne klucze, których często w domu mamy wiele. Dochód z akcji będzie przeznaczony na pomoc misjonarzom.
  5. Od 14 i 15 marca, rozpoczynamy 2 etap przygotowania młodzieży do bierzmowania. Klasy VIII kontynuują swoje spotkania wg planu jak to było jesienią – poniedziałki lub wtorki o 19.45. Pierwszy etap rozpoczną klasy 6. Przez 5 kolejnych tygodni, w poniedziałek lub we wtorek o 19.00 zapraszamy ich na spotkania do kaplicy. Bierzmowania dla klas 8 zostało ustalone na piątek 10 czerwca o 18.30.
  6. Przy wejściu do zakrystii są wyłożone 2 nowe książki O. Zdzisława Kijasa. Jedna zatytułowana "Walka nieustanna" - o pokusach. Bardzo dobry temat na Wielki Post. Druga "Święci szukają współpracowników" – o współczesnych świętych i sługach Bożych z Polski i ich możliwej roli w naszym życiu. Bardzo polecamy ich zakup. Koszt każdej wynosi 25 zł.
  7. Ks. Krzysztof Tekieli, dla którego modliliśmy się o szczęśliwy przebieg operacji i o zdrowie, prosił przekazać podziękowania i zapewnić o jego modlitwie w naszej intencji. Operacją przyniosła spodziewaną poprawę zdrowia.
  8. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – płyta Biblii Audio
    Niedziela – jak rozmawiać z dzieckiem o wojnie
    Dziecko w wirtualnej siecidarmowe wydawnictwo dla rodziców

Niedziela – 06.03.2022
    – 08.30 – w int. dziękcz. Heleny, z ok. imienin, z prośbą o łaski i zdrowie
    – 10.00 – + Alicja Lal, z ok. 13 r. śm. o zbawienie
    – 10.00 – w int. Ks. Proboszcza z ok. imienin o potrzebne łaski
    – 11.30 – w int. parafian, ofiarodawców i dobroczyńców - chrzty
    – 19.00 – w int. dziękcz. Rozalii, z ok. 80 urodzin, o potrzebne łaski, zdrowie i opiekę MB

– 07.30 – + Henryk Zachariasz, od rodziny Woźniców, o zbawienie
    – 18.30 – + Henryk Zachariasz od Iwony Dobrowolskiej, o zbawienie