OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 2 NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - "AD GENTES" – 13.03.2022 r.

1. Dzisiaj, o 18.15, odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W piątek ok. 19.00 odprawimy Drogę Krzyżową. Na oba nabożeństwa zapraszamy.
  2. W sobotę przypada uroczystość świętego Józefa oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
  3. Grupa Misyjna proponuje akcję "KLUCZ DLA MISJI". Zarówno w kościele jak i w szkole, przez 2 tygodnie do oznaczonej skrzynki będzie można wrzucać niepotrzebne klucze, których często w domu mamy wiele. Dochód z akcji będzie przeznaczony na pomoc misjonarzom.
  4. Dziś, na Mszę o g. 13.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Poświęcimy i rozdamy im książeczki do nabożeństw.
  5. Od jutra rozpoczynamy 2 etap przygotowania młodzieży do bierzmowania. Klasy VIII kontynuują swoje spotkania wg planu jak to było jesienią – poniedziałki lub wtorki o 19.45. Pierwszy etap rozpoczną klasy 6. Przez 5 tygodni, w poniedziałek lub we wtorek o 19.00 zapraszamy ich na spotkania do kaplicy. Bierzmowania dla klas 8 zostało ustalone na piątek 10 czerwca o 18.30.
  6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę. Będzie przeznaczona na prace przy klinkierze.
  7. Przy wejściu do zakrystii są wyłożone 2 nowe książki O. Zdzisława Kijasa. Jedna zatytułowana "Walka nieustanna" - o pokusach. Druga "Święci szukają współpracowników" – o współczesnych świętych i sługach Bożych z Polski. Polecamy ich zakup. Koszt każdej wynosi 25 zł.
  8. Także przy wejściu do zakrystii można nabywać Baranki Wielkanocne Caritas. Parafia wpłaca za każdego baranka 7 zł. Ofiary ponad to przeznaczymy na cele charytatywne w parafii.
  9. Na Muzyczną Drogę Krzyżową zapraszamy za dwa tygodnie, 27 marca na g. 20.00.
  10. Pod chórem jest oznaczona skarbona, do której nadal można składać ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Potrzebne są najprostsze materace i pościel. Można je przynieść do naszej szkoły. W zakrystii, albo bezpośrednio w Caritas można składać deklaracje o chęci przyjęcia uchodźców i o wolontariacie na ich rzecz. Druk deklaracji można znaleźć na stoliku przy wejściu, lub na stronie int.
  11. Szkoła Podstawowa nr 119, przy ul. Czerwińskiego, od 1 marca prowadzi rekrutację.
  12. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – art. o Chciwości w ramach rozważań o grzechach głównych
    Gość Niedzielny Ekstra – o św. O. Pio
    Niedziela – o bł. Anieli Salawie z Sieprawia
    Dziecko w wirtualnej siecidarmowe wydawnictwo dla rodziców

Niedziela – 13.03.2022
    – 08.30 – ++ Helena i Mieczysław Łukasik, o zbawienie
    – 10.00 – ++ Bronisława (ona) Szymczyk, Władysław Szymczyk, Marta Gawlik w 2 r. śm., o zbawienie
    – 11.30 – + Maciej Grzybowski, o zbawienie
    – 13.00 – w int. Stefanii z prośbą o potrzebne łaski i zdrowie
    – 19.00 – w int. parafian, ofiarodawców i dobroczyńców

– 07.30 – + Henryk Zachariasz, od rodziny Taborów
    – 18.30 – + Władysław Rybak, w 22 r. śm. oraz zmarli z rodzin Barełłów i Rybaków
    – 07.30 – ++ Teresa, Maria i zmarli rodzice, o zbawienie
    – 18.30 – o łaskę prawdziwego nawrócenia i dar wiary, o światło Ducha Świętego błog. Boże dla Józefa
    – 07.30 – w intencji o zdrowie dla TOSI i dar wiary dla rodziców
    – 18.30 – w int. dziękcz. Józefa, z ok. 60 urodzin, z prośbą o łaski i zdrowie
    – 07.30 – w intencji o zdrowie dla TOSI i dar wiary dla rodziców
    – 18.30 – za dusze w czyściu cierpiące, o zbawienie
    – 07.30 – + Józef Drużba, w 2 r. śm. o zbawienie
    – 18.30 – w int. dziękcz. Joanny, z ok. 18 urodzin, z prośbą o łaski o światło Ducha Świętego
    – 07.30 – + Józef Dudziak, o zbawienie
    – 18.30 – w int. dziękcz. Anny, z ok. urodzin, z prośbą o łaski i zdrowie

Niedziela – 20.03.2022
    – 08.30 – ++ Marianna i Franciszek Celińscy oraz zmarłe dzieci o zbawinie
    – 10.00 – + Tadeusz, o zbawienie
    – 11.30 – w int. parafian, ofiarodawców i dobroczyńców – chrzty ??
    – 19.00 – + Gabriela Morawiecka, w 4 r. śm., o zbawienie