OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 3 NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 20.03.2022 r.

1. Dzisiaj, o g. 18.15, odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym. Także w najbliższy piątek o g. 19.00 odprawiamy Gorzkie Żale, a to w związku z tym, że w następną niedzielę, 27 marca, o g. 20.00 będzie VII Muzyczna Droga Krzyżowa, w której teksty rozważań kolejnych stacji tradycyjnie zostaną zastąpione wykonywanymi na żywo utworami pasyjnymi muzyki klasycznej, przez solistów, zespoły i chóry. Na to wydarzenie zapraszamy. Zaproście też znajomych. W Niedzieli jest artykuł związany, a w Gościu jego zapowiedź. Zachęcamy do przeczytania.
  2. W PIĄTEK przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze o 7.30 i 18.30. Trwa Tydzień Modlitw za Nienarodzonych. Na stoliku przy wyjściu są broszurki z modlitwami dla tych, którzy w tygodniu nie mogą być w kościele. Są też informacje o Duchowej Adopcji Dziecka Nienarodzonego, do której bardzo zachęcamy. W tych czasach niesamowitego ataku na życie szczególnie prosimy o taką modlitwę. Adopcja trwa ona do Bożego Narodzenia. Opiekujemy się jednym nienarodzonym dzieckiem. W piątek po Mszach można będzie złożyć deklaracje o Duchowej Adopcji. Koszyczek na deklarację będzie jednak wystawiony już od dziś do przyszłej niedzieli - będzie stał przy prasie. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje post.
  3. Grupa Misyjna prowadzi akcję "KLUCZ DLA MISJI". Zarówno w kościele jak i w szkole, do oznaczonej skrzynki można wrzucać niepotrzebne klucze, których często w domu mamy wiele.
  4. Rozpoczęliśmy 2 etap przygotowania do bierzmowania. Klasy VIII kontynuują swoje spotkania wg planu jak to było jesienią – poniedziałki lub wtorki o 19.45. Pierwszy etap rozpoczęły klasy 6. Spotkania - w poniedziałek lub we wtorek o 19.00. W poniedziałki spotkania są w Sali nad Zakrystią.
  5. Dziękujemy za ofiary na prace przy klinkierze. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 6910,41 zł.
  6. Przy wejściu do zakrystii można nabywać Baranki Wielkanocne Caritas. Parafia wpłaca za każdego baranka 7 zł. Ofiary ponad to przeznaczymy na cele charytatywne w parafii.
  7. Pod chórem jest oznaczona skarbona, do której nadal można składać ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy. W zakrystii można składać deklaracje o chęci przyjęcia uchodźców i o wolontariacie na ich rzecz.
  8. Przed kościołem są zbierane podpisy pod petycją do MPK o przywróceniu kursowania linii autobusowej 114 w poprzednim jej wymiarze. Myślimy, że to ważna sprawa dla naszej wspólnoty.
  9. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny Ekstra – o św. O. Pio
    Dziecko w wirtualnej siecidarmowe wydawnictwo dla rodziców

Niedziela – 20.03.2022
    – 08.30 – ++ Marianna i Franciszek Celińscy oraz zmarłe dzieci o zbawinie
    – 10.00 – + Tadeusz, o zbawienie
    – 11.30 – w int. parafian, ofiarodawców i dobroczyńców
    – 19.00 – + Gabriela Morawiecka, w 4 r. śm., o zbawienie

– 07.30 – + Franciszek Żak, w 42 r. śm. o zbawienie
    – 18.30 – + Józef Pulchny, o zbawienie
    – 07.30 – + Henryk Zachariasz, od rodziny Kowalczyków, o zbawienie
    – 18.30 – o łaskę prawdziwego nawrócenia i dar wiary, o światło Ducha Świętego błog. Boże dla Józefa