Alleluja, Zmartwychwstał Pan
Weselmy się i radujmy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 25.12.2020 r.

ŻYCZENIA ......

1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na tacę podczas Pasterek. Będą one przeznaczone na fundusz SOS – wsparcia samotnych matek i biednych rodzin.
  2. W dzisiejszą UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO Msze św. w dzień odprawimy jak w niedzielę oraz dodatkowo o g. 13.00. Podobnie będzie w święto św. Szczepana i w niedzielę – będzie po 5 Mszy.
  3. Podobnie - dodatkową Mszę św. o g. 13.00 odprawimy jeszcze w Nowy Rok, Niedzielę - 3 stycznia i Trzech Króli.
  4. W sobotę przypada święto św. Szczepana. Składką na tacę będziemy wspierać UPJP II.
  5. W najbliższą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy się modlić w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii, a szczególnie w intencji tych, które w roku 2020 obchodzą jakiś, choćby niewielki, jubileusz ślubu kościelnego. Prosimy o zapisy w zakrystii (bez ofiar).
  6. We czwartek za tydzień przypada ostatni dzień Roku 2020. Uroczyste Nieszpory odprawimy o g. 17.00. Po nieszporach Msza św.
  7. Decyzją Ks. Arcybiskupa, tegoroczne odwiedziny duszpasterskie czyli kolęda zostały przełożone, jeśli to będzie możliwe na inny termin. Być może nie będzie takiego terminu i będą odwołane. W związku z tym prosimy o zgłaszanie się nowych mieszkańców. Na stronie internetowej jest do pobrania karta do Kartoteki Paraf. Proszę ja wypełnić, podpisać i przynieść do kancelarii lub zakrystii.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone przy Świecach Wigilijnych Caritas i przy opłatkach.
  9. Grupa Misyjna przeprowadziła kiermasz. Dziękujemy za ofiary na ten cel. Zebrano 2077,02 zł.
  10. W najbliższą niedzielę, Pani Julianna Wołek, do niedawna mieszkająca w naszej parafii, zaprezentuje swoją książkę dla dzieci – zatytułowaną: CUD BOŻEGO NARODZENIA. Będzie ją można nabyć wraz z autografem autorki po Mszach o 10.00 i 11.30.
  11. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – jako wydanie świąteczne w cenie 10 zł
    Niedziela – jako wydanie świąteczne w cenie 10 zł
    Mały Gość – dla dzieci
    Staś – dla dzieci

22.00 Pasterka – w intencji dziękczynnej Jerzego z okazji urodzin, z prośbą o łaski i zdrowie

Boże Narodzenie – 25.12.2020
    24.00 Pasterka – + Anna i Adam Makuła
    24.00 Pasterka – + Adam Mastalerz
    – 08.30 – + Helena Żarska
    – 10.00 – + Tadeusz Skalny, od sąsiadki Krystyny z rodziną
    – 10.00 – o światło Ducha Świętego i potrzebne łaski w trudnych chwilach Krystyny
    – 11.30 – w int. o Boże błog. dla Czesławy, Doroty i Joh’na
    – 11.30 – + Barbara i Stanisław Dzieślewscy, zmarli z rodziny Krzak i Dzieślewskich
    – 13.00 – o jedność w małżeństwie Teresy i Tomasza, o błog. Boże i łaski
    – 19.00 – w int. Moniki, łaske zdrowie, pomoc Boża i opiekę Mb

Święto św. Szczepana – 26.12.2020
    – 08.30 – + Tomasz Niedziółka, w 11 r. śm.
    – 10.00 – w int. dziękcz. Karoliny i Adama z ok. 11 r. sakr. małżeństwa, z prośbą o dalsze łaski
    – 11.30 – za parafian, ofiarodawców i dobroczyńców parafii (chrzty)
    – 13.00 – w int. dziękcz. Stanisława i jego rodziny, z prośbą o łaski, zdrowie i opieke MB Nieustającej Pomocy
    – 19.00 – + Antoni Żarski