OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 4 NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - LAETARE– 27.03.2022 r.

1. Dzisiaj o g. 20.00 odbędzie VII Muzyczna Droga Krzyżowa, w której teksty rozważań kolejnych stacji tradycyjnie zostaną zastąpione wykonywanymi na żywo utworami pasyjnymi muzyki klasycznej, przez solistów, zespoły i chóry. Na to wydarzenie zapraszamy. Zaproście też znajomych. Będzie transmisja w internecie, tak jak podczas Mszy. W piątek o 19.00 odprawimy Drogę Krzyżową.
  2. Rekolekcje Wielkopostne odprawimy za tydzień, czyli w dniach od 2 do 6 kwietnia. Poprowadzi je Ks. dr Michał Kania, Dyrektor Wydziału Katechetycznego i kolega rocznikowy Ks. Rafała. Pierwsza nauka w sobotę o 18.30. W niedzielę nauki będą podczas wszystkich Mszy i Gorzkich Żalach. Podczas Mszy o 10.00 będzie kazanie dla dzieci. Od poniedziałku do środy Msze z naukami rekolekcyjnymi będą o 7.00 i 19.00. Dodatkowo w poniedziałek ok. 19.45 nauka dla rodziców, we wtorek ok. 20.00 spotkanie dla młodzieży przed bierzmowaniem, w środę o 16.30 Msza dla chorych z sakramentem chorych i błogosławieństwem Lourdes. Codziennie będziemy spowiadać pół godz. przed Mszami oraz podczas Mszy i nauk. W środę dodatkowo spowiedź od 16.00 – 20.00. Módlmy się w tej intencji. Program jest przy wejściach i w internecie.
  3. W następną niedzielę Grupa Misyjna poprowadzi Kiermasz Wielkanocny.
  4. Na Niedzielę Palmową, na Mszę o 10.00, ogłaszamy konkurs palm samodzielnie zrobionych.
  5. Można nabywać Baranki Wielkanocne Caritas. Parafia wpłaca za każdego baranka 7 zł.
  6. Ku końcowi zmierzają prace przy okładaniu klinkierem ścian naw bocznych kościoła. Wykonawca powinien zdążyć z zakończeniem prac do końca kwietnia. W nawach bocznych pozostaną jeszcze 3 prace do wykonania: metalowe wykończenia wnęk okiennych, stropy i oświetlenie. Będziemy je chcieli wykonać albo w 2 połowie tego roku lub w roku przyszłym. Będzie to oczywiście zależało od możliwości finansowych po spłaceniu obecnych prac.
  7. Odrestaurowaliśmy i zawiesiliśmy 3 obrazy ze stacji Drogi Krzyżowej. Zostały one zakupione w ubiegłym roku. Pochodzą z nieznanego kościoła z Holandii. Zostały namalowane końcem XIX w. Pozostałe 11 obrazów, jako kontynuację, namaluje artysta malarz Włodzimierz Adamski. Może uda się tego dokonać do początku przyszłorocznego Wielkiego Postu. Za tydzień powinniśmy zawiesić obraz ze stacją 13, a w kwietniu ze stacją 14.
  8. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Gość Niedzielny – o grzechu zazdrości
    Niedziela – znak z Fatimy
    Różaniec
    Głos Ojca Pio
    Mały Gość – dla dzieci

Niedziela – 27.03.2022
    – 08.30 – w int. parafian, ofiarodawców i dobroczyńców
    – 10.00 – o łaskę prawdziwego nawrócenia i dar wiary, o światło Ducha Świętego błog. Boże dla Anny
    – 11.30 – w int. dziękcz. Tymona, z ok. 1 urodzin (ROCZEK), o potrzebne łaski dla niego i rodziców
    – 11.30 – + Stanisław Rozmus, w 1 r. śm., o zbawienie
    – 19.00 – + Andrzej Gubała, o zbawienie