OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU – 03.12.2023 r.

1. Rozpoczynamy kolejny Adwent. Zapraszamy na Roraty. Msze Roratnie będziemy odprawiać codziennie o 7.00, (prócz niedziel – wtedy o 8.30). Dzieci niech przygotują lampiony. Dziś podczas Mszy o 8.30 zostały poświęcone opłatki. Są wystawione przy wejściu do zakrystii, koło świec. Można je zabierać do domów. Jak co roku, zwracamy się przy tej okazji z prośbą o ofiary, które zostaną przeznaczone na opłaty za elektryczność i ogrzewanie w kościele. Można je wpłacać na konto parafii lub w kopertach na tacę.
  2. Są do nabycia Świece Wigilijne Caritas (w różnych kolorach i wielkościach). Parafia za małą świecę wpłaca do Caritas 10 zł a za dużą 15 zł. Ofiary ponadto przeznaczymy na dzieła charyt. parafii.
  3. W liturgii tygodnia przypada:
     – w poniedziałek – wsp. św. Barbary.
     – we środę – wsp. św. Mikołaja, Po Mszy zmiana Tajemnic Różańca dla Róż. Zachęcamy do wstępowania do tej wspólnoty. Na katechezę dla dorosłych zapraszamy w środę 13 grudnia..
     – we czwartek – wsp. św. Ambrożego oraz I czwartek - od 6.30 i 18.00 wystaw. i modlitwy o powołania.
     – w piątek – UROCZ. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. Podczas Mszy o 18.30 poświęcimy medaliki dzieciom pierwszokomunijnym. W tym dniu Msze będą o 7.00, i 18.30.
    A w godzinach 12.00 – 13.00 nasz kościół będzie otwarty dla tych którzy chcą przeżywać Godzinę Łaski. Przeżywamy ją indywidualnie w kościele lub w innym miejscu.

4. Jest jeszcze możliwość dołączenia do tworzącego się Kręgu Rodzin Domowego Kościoła. Najbliższe potkanie dziś o 16.00 w Sali nad Zakrystią. Informacje w zakrystii.
  5. Dzisiaj odbywa się Kiermasz Misyjny przygotowywany przez Grupę. Gości u nas także O. Rene, kombonianin z Togo. Ofiary z kiermaszu zostaną przeznaczone na pomoc misjom.
  6. W roku 2024 chcemy odwiedzić parafian z wizytą kolędową. W związku z tym do 24 grudnia prosimy o wypełnienie formularza potwierdzającego chęć przyjęcia. Jest on do pobrania przy opłatkach i przy prasie. Przy opłatkach będzie skarbona, do której wypełnione formularze należy wrzucić. Prosimy o poinformowanie sąsiadów. Kolędę rozpoczniemy po nowym roku. Po świętach podamy program dla tych, którzy zgłosili chęć przyjęcia księdza z wizytą.
  7. Dziękujemy za wszelkie ofiary. Składka na tacę za tydzień będzie przeznaczona na prace budowlane. Na pomoc fundacji Alma Spei, która przesłała podziękowanie, złożyliście 7 796,04 zł.
  8. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (na stoliku):
    Gość Niedzielny Ekstra – o historii Kościoła
  9. Na prośbę władz miasta przypominamy, że w przyszłą niedzielę są wybory do Rady Dzielnicy. Komisja wyborcza znajduje się tradycyjnie w naszej szkole.

Niedziela – 03.12.2023
    – 08.30 – w int. dziękcz. Doroty, Johna, Czesławy o błog. Boże o oraz szczęśliwy Helenki Hapko i zdrowie matki i dziecka
    – 10.00 – + Józef Niemiec, w r. śm., o zbawienie
    – 11.30 – za parafian, ofiarodawców i dobroczyńców parafii - chrzest
    – 19.00 – Józef i Bronisława (ona) Jarosz, o zbawienie

– 07.00 – w int. dziękcz. Barbary z ok. imienin o łaski
    – 18.30 – + Andrzej Trzaska, od rodziny Płachtów, o zbawienie
    – 07.00 – + Adam Cygan, od Anny i Kazimierz Toboły, o zbawienie
    – 18.30 – + Tadeusz i zmarli z rodziny o zbawienie
    – 07.00 – + Marcin Zasada, o zbawienie
    – 18.30 – + Zdzisław i Danuta w r. śm o zbawienie
    – 07.00 – + Adam Cygan, o zbawienie
    – 18.30 – + Monika Zawistowska, o zbawienie
    – 07.00 – ++ Aniela, Edward, Maria i Jan Brózda, o zbawienie
    – 18.30 – + Stanisław, o zbawienie
    – 07.00 – + Ks. Prałat Marian Rajchel, z ok. imienin, o zbawienie
    – 18.30 – w int. dziękcz. Pawła, z ok. 18 urodzin, o światło Ducha Świętego

Niedziela – 10.12.2023
    – 08.30 – ++ Halina, Stanisława (ona) Stanisław, o zbawienie
    – 10.00 – w int. dziękcz. Tymoteusza z ok 8 urodzin, o łaski
    – 11.30 – ++ Wiktoria i Tomasz Szymczyk, o zbawienie
    – 19.00 – w int. dziękcz. Jasia z ok 18 ur. o światło Ducha Świętego oraz o łaski dla Oliwii i Filipa z ok. 1 r. sakr. małż.