OGŁOSZENIA NA 4 NIEDZ. WIELKANOCY – 22.04.2018 r.

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, a przez cały tydzień będziemy się modlić o powołanie kapłańskie i zakonne. Nie zapominajcie o tej intencji, aby wystarczyło tych, którzy będą sprawować sakramenty, głosić Słowo Boże, katechizować i wskazywać drogę zbawienia.
  2. Gościmy w naszej parafii Wolontariuszy Hospicjum Dziecięcego "Alma Spei", które pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom. Po ogłoszeniach przedstawiciel Hospicjum przybliży nam to dzieło. Postarajmy się wspomóc chore dzieci ofiarami do puszek, z którymi wolontariusze będą stali przed kościołem.
  3. Za tydzień przypada nasz Odpust Parafialny. Możemy wtedy uzyskać odpust zupełny. Sumę odpustową z procesją, o g. 11.30, odprawi O prof. Zdzisław Kijas, z Kongregacji ds. Kanonizacyjnych w Watykanie. Wygłosi też kazania odpustowe podczas Mszy dopołudniowych. Serdecznie wszystkich zapraszamy, a szczególnie dzieci w strojach pierwszokomunijnych, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących (dzieci w odpust niech wszystkie przyjdą na g. 11.30). Zapraszamy też panie i dziewczyny do feretronów, panów do baldachimu, asystę liturgiczną, chór.
  4. Nadal jest możliwość zakupienia powieści napisanej przez O. Kijasa, a zatytułowanej "Nawet szarość jaśnieje". Cena 25 zł. Jest to drugi tom powieści o kobietach XIX w. Pierwszy tom zatytułowany "Tam gdzie rodzi się życie" mogliśmy kupić półtora roku temu. O. Zdzisław podczas pobytu w naszej parafii, przy okazji odpustu, przybliży nam to najnowsze dzieło i będzie Go też można poprosić o autograf.
  5. Dziś o 16.30 odbędzie się spotkanie Domowego Kościoła małżeństw młodszych.
  6. W poniedziałek przypada uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski, w środę święto św. Marka Ew., patrona Ks. Arcybiskupa, w piątek wsp. św. Joanny Beretty Molli, patronki szkoły.
  7. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej:
    Gość Niedzielny – z adhortacją o świętości
    Niedziela – z adhortacją o świętości
    Mały Gość Niedzielny – dla dzieci

PO MSZY O 10.00 I 11.30 BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DZIECI.

Niedziela – 22.04.2018
    – 08.30 – + Zdzisław Heretyk, w 5 r. śm.
    – 10.00 – o zdrowie i błog. Boże dla Alexii i Arianny oraz ich Rodziców
    – 10.00 – + Zdzisław
    – 11.30 – w int. dziękcz. LENY z ok. 1 ur. (ROCZEK + błogosławieństwo), w int. mamy Marzeny i babci Władzi z ok. urodzon, o łaski i opiekę MB dla nich wszystkich
    – 19.00 – w int. parafian, dobroczyńców i ofiarodawców

– 07.30 – + Władysław, o Boże miłosierdzie i radość wieczną
    – 18.30 – + Katarzyna Bajorek
    – 07.30 – w int. dziękcz. Aldony i Jörga, z ok. 19 r. sakr. małż., o opiekę MB
    – 18.30 – + Katarzyna Bajorek, w 9 miesięcy po śmierci
    – 07.30 – w int. dziękcz. Krystyny i Zbigniewa, z ok. 37 r. sakr. małż., o opiekę MB
    – 18.30 – w int. dziękcz. Jerzego z ok. imienin, o błog. Boże
    – 07.30 – + Józef Dudziak
    – 18.30 – + Ludwik Irla, z ok. 19 r. śm. oraz + Ryszard Irla
    – 07.30 – ++ Maria, Eugenia, Władysław Szczepanik - 21 r. śm.
    – 18.30 – + Bronisława Szymczyk
    – 07.30 – w int. dziękcz. za udaną operację Stanisława, z prośbą o zdrowie
    – 18.30 – + Czesław Marszałek, w 7 r. śm.

Niedziela - ODPUST – 29.04.2018
    – 08.30 – + Daniel, w 2 mies. po śmierci
    – 10.00 – ++ Sabina, Stanisław, Witold i Wanda
    – 11.30 – w int. parafian, dobroczyńców i ofiarodawców