OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 17.04.2022 r.

1. Przez cały nadchodzący tydzień będziemy obchodzili Uroczystość Zmartwychwstania Jezusa. Jest to Oktawa Wielkanocy, która potrwa do Niedzieli Miłosierdzia. Tradycyjnie w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawiamy jak w niedzielę, a w pozostałe dni jak w tygodniu. Z racji uroczystego charakteru tygodnia w piątek nie obowiązuje post.
  2. Serdeczne dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg świętego Triduum Paschalnego – szczególnie Ks. Bogusławowi za kazania w czasie Triduum, Ks. Rafałowi za przygotowanie liturgii, Siostrze Ancilii, Pani Renacie i Pani Ewie za dekorację Ciemnicy i Grobu. Dziękujemy całej służbie liturgicznej szczególnie Przemkom, którzy przyjechali z dalekich miast, Piotrowi i Hubertowi za stałe czuwanie, Łukaszowi i Kubie – organistom, Ks. Rafałowi z Przemkiem i Kubą za śpiewaną Pasję, Chórowi z dyrygentką Dominiką za śpiewy w Wielki Czwartek. Panu Bogusławowi za trud sprzątania w tym okresie prac przy klinkierze, abyśmy mogli w czystej świątyni obchodzić te Święta. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu liturgii, szczególnie asyście procesyjnej dzieciom i Kręgom Rodzin.
  3. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia. Pamiętajmy o tym w codziennej modlitwie.
  4. Odpust Parafialny przypada w tym roku 24 kwietnia, czyli w następną niedzielę. Sumę z procesją odprawimy o 11.30, zapraszamy asystę procesyjną, dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące na dzwonkach, pierwszokomunijne w uroczystych strojach i szkolne w strojach galowych.
  5. Serdecznie dziękujemy za ofiary. I za te które wrzuciliście z okazji nabożeństw i adoracji podczas Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego, a także za składane na konto parafii. Na prace przy klinkierze zebraliśmy na tacę 8809,43 zł i 1 Euro, a no konto wpłynęło 1500 zł.
  6. Jutro ofiarami na tacę można wesprzeć Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
  7. Zachęcam do kupowania i czytania prasy religijnej (przy wyjściu z kościoła):
    Mały Gość – dla dzieci

Niedziela Wielkanocna – 17.04.2022
    – 08.30 – w int. dziękcz. Kiary, z ok. 15 urodzin., o światło Ducha Świętego i opiekę MB.
    – 10.00 – w int. dziękcz. Karolinki z ok. 6 r. chrztu., o potrzebne łaski światło Ducha Świętego
    – 11.30 – + Ryszard Pietrzyk, o życie wieczne
    – 19.00 – + Szczepan Dziedzic, w r. śm.

Poniedziałek Wielkanocny – 18.04.2022
    – 08.30 – w int. dziękcz. z ok. 45 r. sakr. małżeństwa Krystyny i Jana, o łaski dla nich i dzieci
    – 10.00 – ++ Janina i Mieczysław
    – 11.30 – za zmarłą dnia 12 04.2022 Marię Fendrych